Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

před 10 minutami, Hafity napsal:

@PaKr : tak teď zrovna nevím, na který můj blábol jsi reagoval.... Pokud záklon/odklon, tak tam je možnost zvětšit díry v hrncích pro horní uložení, ale nějak extra moc pohybu to neposkytne, záleží od značky a modelu auta kolik je tam místa....

jojo, záklon rejdového čepu se na McPherson seřídit nedá, ale odklon ano--stačí k tomu vrtačka...:super😉

kdysi na Fiatu 128 mi to pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 : záklon/odklon.... Jak jsem trochu naznačil, záleží na tom, kolik má horní uložení místa v tom "hrnci".... A hlavně kam to místo má.... Třeba u P106 bylo v hrnci hafo místa, protože horní uložení mělo dvě polohy: dopředu (menší záklon = menší nutná síla na volantu) pro řízení bez posilovače a samozřejmě i naopak.... Jó když se ještě kdysi dávno vozily ty děsný bořby, to se dělaly "psí kusy" :mrk

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 jak píšeš--byla to bořka, vyměnil se celý předek od čelního skla a pak to žralo přední gumy, seřídit to už nešlo, tak se převrtaly díry v hrnci a bylo to super :super, auto šlo do rodiny tak jsem ho sledoval..., prostě jsem se s vrtačkou trefil přesně 😉

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes poprvé cesta v Toyotě Grand Cruiser Horské služby. 

Ráno jsme z Božího Daru vyrazili na původně asi 16 km - 18 km dlouhý výlet přes Božídarský rašeliniště, dále Blatenským příkopem na Rýžovnu, kde jsme chtěli poobědvat buď na Salaši nebo v místním pivovaru a pak se nějak vrátit zpět do Božího Daru (nejspíš Ježíškovou cestou). 

Přes rašeliniště jsme šli po poměrně nových povalových chodnících, ale dál Blatenským příkopem tedy cesta byla poměrně značně zanedbaná (já se třeba při jednom z přeskoků propadl do bahna až po kolena😀). Jinak se šlo ale cestou - necestou a Hela si v rámci "procházky" obnovila problém s patní ostruhou. Poslední 2 km k Salaši už se víc použila než šla a bylo na ni viditelně poznat, že jí pata bolí. Nedošli jsme tedy až k pivovaru, ale skončili na obědě na Salaši s tím, že si odpočineme a uvidíme, zda těch 8 km zpět odpajdá nebo zda já s Pavlem dojdu pro auto k penzionu a odvezeme jí. 

Po obědě Hela usoudila, že jí ta noha bolí snad ještě víc a já se majitele Salaše rozhodl zeptat, zda tam třeba nejezdí autobus - tak upřímný úsměv jsem dlouho neviděl. 😀

Když jsem se ptal, zda třeba v Božím Daru nefunguje taxi (přeci jen Hela by musela sedět v hospodě minimálně 2 hodiny a to se jí moc nechtělo), tak jsem se dozvěděl, že nejbližší je asi v Ostrově a to bude hodně drahý. 

Za chvíli ale pan majitel přiběhl s tím, že máme zavolat na Horskou službu, že jsou na Božím Daru a určitě přijedou za chvilku. Pár momentů jsme zvažovali pro a proti (přeci jen ostruha není tak hrozná jako když je člověk někde vážně zraněný), ale nakonec bolest zvítězila a my během asi 20ti minut měli přistavený dovoz až před chalupu. 

S tou mou ženou se jeden nenudí 

IMG_20210918_094806.jpg

IMG_20210918_104343.jpg

IMG_20210918_113629.jpg

IMG_20210918_132238.jpg

IMG_20210918_132204.jpg

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Milane myslím že to nemusel bejt ani nějakej echt sýr. Podívej se kolik v krámě stojí.😀

no chlapyy, byly tam obsazené 2, slovy dva stoly 😯, přitom přes víkend tam bývalo narváno..., ano, jsou tady ty dny NATO, takže lidi byli i tam, ale i tak vidím podnikání v hospodách na levačku :myslim joo, v hlavním sále byla svatba, takže nějaký kšeft byl...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VojtouNerCZ čéče asi je to moje profi deformace ale já bych to snížení stropu asi dokázal oželet ve prospěch toho že bych zachoval větší výšku aby  by se tam auto dalo lépe zvedat. Jinak na takové to domácí žvejkání je to luxusní prostor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...