Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dneska jsem měl v plánu  úklid v garáži u našich ale v 9 telefon hele v pátek nemůžu sanitu odstavit a na xx dní je dneska jediná šance to postavit na servis. Naštěstí materiál už tady byl tak říkám no v kolik to dovezeš  10-11 ještě musím dojet někam za K. Horu a na zpáteční cestě to tam můžu zahodit objednána byla výměna posledního dílu výfuku a oleje v motoru (letos 4). A když to přivez bylo 11.10 auto rozpálené jak z pece a povídá hele před 16 musím odjíždět. Takže dnes to byla zase taková malá výzva pěti hodinový " průlet " a tolik práce nejhorší na tom je to čekání než to celé vychladne aby se na tom dalo dělat dal jsem tomu 3/4 hodiny ale stejně to bylo ještě horký jak brambor vytaženej z trouby.  Auto jsem předával v 15.40 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 9. 2018 at 22:38, radim.1008 napsal:

Dnes odpoledne v lese a takhle jsem dopadl. Zlomená bércová kost a zítra na sál pro hřeb. Takže já mám podzim jasný. :bacha

DSC_4084.JPG

Dnes jsem si sám vnitřně oslavil svoje "třetí narozeniny" a následnou 3/4 roku dlouhou "dovolenou". Jen při pohledu na to mě bolí haksna. Tak opatrně při práci. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem měnil čepy řízení na (několikrát zde zmíněné) Dacii a dneska jsem byl na geometrii. No kdybych měl volant rovně, tak by neměli skoro co dělat :) ale aspoň víme, že je to OK :)  Dá se nějak poladit ten odklon a záklon ?

 

IMG_20210916_162221~2.jpg

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To má nápravu na styl 307, ne? Tam se toho moc udělat nedá :) Když to nežere gumy, neřešit a pokud začne, rovnou sehnat jinou nápravu. Já teda na geo pojedu ještě po výměně tlumičů a celkově podvozkových dílů, ale tentokrát jinam než poprvé, protože mi dlouho tloukli do hlavy fakt, že mám v zadu torzky a že mě tam srovnání geo bude u nich pár tisíc stát xD 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Milan+ napsal:

Tak jsem dorazil domů a místo práce na elektro na kai,jsem se pustil do stříhání stromů. Něco jsem našel na netu a že tomu střih pomůže,že se nemusí jen na jaře.

A to jsem je na jaře stříhal.

 

Jarní (zimní) řez podporuje růst dřeva, letní velikost úrody v následujícím roce. Bývalý kolega, dnes zasloužilý důchodce a odborník na ovocné stromy, mi kladl a srdce: v zimě (konec února, březen vždy v bezmrazových dnech) řež stromy, kde je potřeba natvarovat korunu (u mladých) nebo získat mladé dřevo (u starých), klidně jednou za tři roky. Letní řez (srpen, začátek září) dělej každý rok. Kde to nemá růst (např. vlky co jdou kolmo nahoru) hned u "kořene" ostatní větvičky na třetí očko (i když prý i záleží na odrůdě, ale to nějak neřeším). Pochopitelně to co je s ovocem tam nechat a případně střihnout po sklizení.  Letním řezem podpoříš nasazení na ovoce příští rok a  prosvětlíš korunu, takže může sluníčko dopéct letošní jablíčka.

Ale stejně pokud se snažíš o "bio" jablka bez chemie tak bude většina červivá 😞 .

 

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se chtěl trochu vzdělat v oboru řezu ovocných stromů, ale skončil jsem velmi záhy, neb nejsem schopen rozeznat pupen plodonosný od listonosného.... Takže to řežu hlava nehlava, jak husitstvo křižácstvo (nebo obráceně :myslim ), a na jaře mám vždycky zahradu plnou bonsají :aut  Kupodivu ještě nic nepošlo.... :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Hafity napsal:

Já jsem se chtěl trochu vzdělat v oboru řezu ovocných stromů, ale skončil jsem velmi záhy, neb nejsem schopen rozeznat pupen plodonosný od listonosného....

 No tak to já bych taky chtěl aspoň něco o tomhle oboru vědět jenže jsem kopyto a dokud byl děda zahrádkář a velký znalec byl i v nějaké krajské zahrádkářské komisi v minulém století a chtěl mi něco z toho svého moudra předat tak jsem měl spousty jiných zájmů a " práci " na zahrádce jsem bral jen jako nutné zlo takže jsem se naučil kulový. Fotr sice něco od dědy pochytil ale s ním jaksi není komunikace. Tatík  v tomhle razí podobný styl jako Ty na jaře bývala zahrada plná bonsají  když si vzpomenu těch větví co bylo potřeba ze zahrady vždycky vytahat a nasekat aby to spálil v kotli tak mě bolí ruce.  No takže budu muset asi v zahrádkářském okně poptat nějakého odborníka z poblíž aby se na ty moje tři stromky podíval a řekl co musí pryč a co může zůstat. 

Jinak dneska jsem skoro celý den seděl u stolu a rychtoval ty za.raný papíry na tu kontrolu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Hafity napsal:

Já jsem se chtěl trochu vzdělat v oboru řezu ovocných stromů, ale skončil jsem velmi záhy, neb nejsem schopen rozeznat pupen plodonosný od listonosného.... Takže to řežu hlava nehlava, jak husitstvo křižácstvo (nebo obráceně :myslim ), a na jaře mám vždycky zahradu plnou bonsají :aut  Kupodivu ještě nic nepošlo.... :mrk

Ještě je jeden řez. A to výchovný na pařez. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hafity dík, myslel jsem si to, ale aspoň to mám potvrzené :)

@VojtouNerCZ v podstatě jo, zadní je jednoduchá vlečená, předek je klasika Pherson, akorát nemá kosti, stabik je chycený přímo do ramen. Mě se zase v tomhle servisu snažili kdysi přesvědčit, že 406 má taky torzku :D ale jinak pohoda, tak tam na geo jezdím dál.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem dělal technickou na vleku 02 a nakonec bez ztráty kytičky. Nejdříve tedy že nemám vzadu reflexní tabule, které mají být na vozidlech delších než 8m. Mám vlek 9,65m. Byla to první technická po 4letech od koupě a nenapadlo mě, že na vleku který jsem kupoval nový bude něco chybět. Tak jsme s technikem chvíli diskutovali a nakonec našel dokument z dekry, že když je vlek schválený podle směrnice 2007/46/ES a je to i na štítku, tak tabule být nemusí. 

Takže bez závad, ono co taky hledat na vleku co najel 1250km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaKr : tak teď zrovna nevím, na který můj blábol jsi reagoval.... Pokud záklon/odklon, tak tam je možnost zvětšit díry v hrncích pro horní uložení, ale nějak extra moc pohybu to neposkytne, záleží od značky a modelu auta kolik je tam místa....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...