Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dnes dopoledne jsem trávil 2 hodiny v železářství, naštěstí je neděle a bylo zavřeno, takže jsem na to měl klid a mohl jsem si pěkně naplnit zásobníky...

 

20210912_094701.jpg

20210912_101450.jpg

20210912_103359.jpg

20210912_102319.jpg

20210912_093942.jpg

20210912_094648.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád doma hledám nějakej šroubek, nějakou matičku. Už mě to štvalo, tak jsem si udělal krabičky. Ono je to po pár kusech, ale spousta hlaviček, průměrů, velikosti. A to ještě dva zásobníky přibudou... 

A rozhodně se nenudím... 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak my jsme si udělali výlet na motorce a děti za námi vezl strejda @Klemoň v 308. Vyrazili jsme na výlet na bobovou dráhu do Kutné hory. Že si jako uděláme 11.9. hezké 12 leté výročí svatby. Myslím, že se to vcelku povedlo. Koupili jsme si všichni lupen na 5 jízd a začli si užívat jízd. Je opravdu dlouhá a jedna jízda má 2 kola. Další věcí je, že jedna jízda vychází pro dospělou osobu s dítětem na 80 Kč, což oproti ceně 240 v Harrachově, je v dnešní době cenofka snů :D . No a při páté jízdě já s Kajou jsme se překlopili, Áda s Válou za námi to ještě ubrzdily, ale v obdobném místě se ještě vyklopil i stlejda Klemoň a v plný rychlosti kdy dráhu bral jako sáňkař bokem to napálil do bobu s Áďou a Válou............... Takže Klemoň spálenej na koleni, spálenou dlaň a lívanec na zádelce, který se vybarvil přes noc, Áďu bolí záda, já mám popálený předloktí, loket, modřinu přes celej bicák až k ramenu, a bohužel nejmenší Kája má spálenou levou tvář, oba loktíky, a ještě má modřinu nad pravým okem. No a tak máme krásné výročí svatby a lížem si rány.... paradoxní je to, že jsme se s Vlastou nezávisle shodli, že nám oběma nefungovala brzda při té poslední jízdě, protože tam se musí s naší váhou přibrzdit, Áďa to projížděla bez brždění, protože jela pomaleji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@vendelinek dost dobrá "chaloupka" 😆. Ty stromy tam teda byly pořádný.. no to bych kácet a uklízet nechtěl.  A máš tam super truhlu, to se dřív používalo na mouku. Měl jsem tady úplně stejnou než ji odnesla voda..

@minimaxa mě úplně fascinuješ tím přesným pořádkem 😆. Já staré zásoby všechny zlikvidoval, teď mi nalezení vhodné podložky nebo šroubku zabere víc času než samotná práce 🤣, většinou to skončí tak, že běžím koupit, protože nikdy nemám to co zrovna potřebuju... 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, minimaxa napsal:

Pořád doma hledám nějakej šroubek, nějakou matičku. Už mě to štvalo, tak jsem si udělal krabičky. Ono je to po pár kusech, ale spousta hlaviček, průměrů, velikosti. A to ještě dva zásobníky přibudou... 

A rozhodně se nenudím... 😄

 

Nejlepší je když ten kufřik někam neseš a nějakou zahadou ti upadne, nebo se prostě votevře :D   To pak padají nejen šroubky, ale i nepublikovatelný jména :D:D

Při sbírání se pak taky nenudíš :D

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, pak lítají velmi vybraná slovíčka:D

Dneska nic moc, však je neděle, jenom ráno telefon jestli nemám startér z Felicie, tak jsem ho půjčil, ale tím jsme obrátili chod motoru ( původně ze Š 1203, resp TAZ 1500) 🙈:o ale nakonec se to zdárně vyřešilo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaKr : Předpokládám Felicii předrevoluční.... :myslim  Startér a motor se točí obráceně :myslim  Teda i u starých Japonců se motory točily " po směru", i když byly v autě před řidičem.... Bylo to řešeno přídavnou hřídelí v převodovce.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se dnes díval na Pepu Libického na Primě--je to celkem sympaťák, tak se chci někdy přiučit,  ale co předvedl s ohýbačkou trubek je neuvěřitelné--trubka ohnutá do pravého úhlu jakoby to dělal ve svěráku 😯, čekal jsem, že to zahodí a udělá znovu, ale pokračoval jako by se nic nestalo..., v poslední době se prezentuje jako odborná práce i taková fušeřina, že to nemá obdobu--V TELEVIZI !!!--, kdybych tak ohnul trubku kdysi jako tovaryš, nakope mě mistr někam..., stejně jako v Autosalonu ukazuje divákům, jak se dolívá kapalina do expanzky, nevezme si trychtýř a poleje celou expanzku a okolí, ještě se u toho směje, jako že všechno OK 😯, hnus velebnosti :roker

jinak sem by s děckama na Olešné (přehrada)  a bylo fajně :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   2 registrovaní uživatelé

×
×
  • Vytvořit...