Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Jsem na tom zase lepe :D
 

                                                                                                                                                      Sorry!

Položku, kterou se snažíte zobrazit, jsme nemohli najít.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera dobetonování pláště nádrže, teď už zbývá jen kari síť a vrchní deska beton, a dnes kopání základu pro skleník 3,5x2.7m  pěkně ručně, na šířku ryce... Což je cca 20cm....akorat laboruju s hloubkou kolik mám udělat jestli 80cm do zamrzí nebo stačí míň? Jak hluboké máte základy na skleník vy? 

IMG_20210718_123214.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR    No moje děti taky cpali zmrzlinu nebo sušenky plyšovým hračkám , ale že to dělá i dospělý chlap ?   😂

Jinak já včera dopoledne ten test Yamahy a po obědě na RC letiště, kde byla klubová grilovačka , nějaké poletování (trošku foukalo) a pak ještě večerní , ale to už jsem tam nebyl . . .  viz fota

 

RC0.jpg

RC1.jpg

RC2.jpg

RC3.jpg

RC4.jpg

RC5.jpg

RC6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1U plotu i skleníku jsem "základy" vyřešil ztraceným bedněním, kdo by se s tím dneska šaloval ... takže první šár utopenej do země, druhej na to jako podezdívka, trochu železa a prolité ... hotovo dvacet. A dvacet let to slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak nějak ... nejsem doma abych se kouknul jestli ty tvarovky jsou 20 nebo 25 ... ale pamatuju se že jsem flexou odřezával po stranách starou lopatu na 15 cm abych zbytečně nepřehrabal do šířky 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Péťa napsal:

Moje základy ne skleník nechceš vidět :D Mě bagr udělal díru podle skleníku a na dno jsem dal nějakou síť kvůli hrabošům apod. A pak se teprve šalovaly základy :D

Hod foto jak to vypadalo? 

Jaký jsi kupoval skleník? 

 

My se rozhodli pro tenhle, sice to není TOP ale myslím že za tu cenu to je OK a není to hrachovina jako obi a spol... 

https://www.skleniky.eu/eshop/sklenik-m32-ze-skla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno je hrachovina ... když to srovnám s tím co jsme s tátou postavili někdy začátkem osmdesátek. 3 x 9 metrů, možná delší, kostra z hranolů tak 50 x 100 na několika místech vyztužená íčkama, protože "zasklený" to bylo oknama ze starý školy, jedno mělo tak 15 - 20 kilo a byly dvě na metr dýlky čili celkem tak 70-80 kousků. A základy? Vykopanej šlic a v něm uložený vyřazený železniční pražce ... TVL dodnes si pamatuju jak jsme je na nádraží nakládali na multikáru. Odhaduju tak 80 kilo jeden?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 Fota mám jen detailů, kde jsem si fotil prostupy skrz základy. Ale ono na tom nic není, prostě podle půdorysu skleníku udělána hluboká jáma, na dno plastové pletivo a kolem dokola základy. Pár schodů dolů a bylo. Skleník jsem nekupoval, tchyně musela likvidovat zahradu, co měli v pronájmu a ten tam stál. Jinak bych v životě skleník nebudoval, nechápu jeho význam. Jen překáží na zahradě a zabírá místo na trávníku :D

DSC00031.JPG

Zjevně jsem použil podlážky :D

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...