Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Nejvíc mi seděl ten první člověk, co měl karambol se SAABem - ten mi přišel jako že se fakticky poučil. 

Ten druhý co tvrdil, že auto naproti nesvitilo a při tom řidič kamionu tvrdil opak mi přišel jako by stále hledal možnost se z toho nějak vyvynit. 

Třetí potetovanec působil jako děsný hovado a potkat bych ho na cestě asi nechtěl nikdy. 

Čtvrtý taxikář - bohužel nejbližší tomu, jak jsem jako dealer fungoval já (a vím, že nejen já). Mě ale díky bohu vždycky všechno nějak vyšlo a tak jsem nemusel nic podobného řešit. 

Ten poslední kluk na mě působil trošku jako herec, co tu svou lítost předvádí jen kvůli kamerám, jinak by třeba do baráku za tou zraněnou nikdy nešel 

Jsou to samozřejmě jen mé pocity, které můžou být zcela mimo mísu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Agrafik jj, vím, nedáváli jsme ji. 

Byly doby kdy nebyla ani pěna a okna se těsnila pěkně provazcem. Žádný pásky a podobný chujoviny. Tohle je poctivá 70cm zeď a barák bude navíc bez zateplení, chci aby to trochu dejchalo, žádná konzerva. 👍

Dnesni stavby jsou náchylný na kde co, zedník blbe otočí cihlu s vnitřní izolaci, dá ji opačně a barák kvůli tomu promrzne, div že nespadne. Dejte pokoj...

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já na ten pořad v televizi koukal asi 5 minut a zařadil bych ho do reality show--kdyby ty miliony, co pořad určitě stál, dali na nějaký účet a z něj se pak platily operace dětí, co na ně jejich rodiče shánějí peníze u čerta s ďáblem, udělali by líp :roker

co můžu porovnat za svůj život, lidi se k sobě chovají stále hůř a hůř, nejen za volantem, bohužel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vratil jsem se z STK a výsledek drbnutí o obrubnik je skutečně zdrcujicí :(

Disk přežil a zatím k 2x novému pneu přibude - oba čepy rameno snad Ok "vysipanej" tlumič jedna destička z části ko na pravé straně.
Tak že min k výměně pneu - čepy - tlumiče s uložením - geo v praze -destíčky a obavám se ramene a kloubu - nečekal jsem že vteřinová záležitost bude až takto veselá ... :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 To máš pravdu s tím chováním lidí, ale tohle je podle mě trochu o něčem jiným.

Nevím, jestli se mi podaří to vysvětlit jak to myslím, ale: lidi se k sobě chovají hůř a hůř z různých důvodů, pocházejí z různýho prostředí atd. atd., část z nich k tomu doženou okolnosti .... a část jsou prostě od narození nebo vychovaný jako arogantní hovada, což podle mě ani jeden z těch v tom pořadu nebyl. Jestli trochu tak paradoxně ten, co nikoho nezabil. Ostatní se k tomu nějak nechali dotlačit nějakýma vnějšíma okolnostma, nebylo to a priori v nich, ta agrese, povýšenost, nadřazenost atd., kterých myslím denně na silnici vídáme nejvíc. Jasně, selhali, neodhadli, nezvládli .... ale kdo z nás někdy ne? A kolikrát vedomě. Prostě šlo aspoň částečně o lidi, který kdyby takovej pořad viděli předem, tak se možná zachovali jinak. Možná že ne. Možná. A jestli se našlo pár takových v minulosti, možná se i do budoucna najde pár (desítek, stovek? nevím) dalších, kteří ho viděli dřív, než budou okolnostma dotlačený do situace, kdy by mohli způsobit průšvih. A kdyby jich bylo jen deset, je to 10, 15, 20 .... zachráněných životů. Ještě ti ty miliony za ten pořad přijdou vyhozený? Mně zas tak úplně ne ....

P.S. Vlastně můžu začít u sebe - taky jsem se nechal dotlačit okolnostma, viz moje story tady. Měl jsem to pod kontrolou .... houby, to jsem si jen myslel. Měl jsem kliku a osud mě nepostavil do hraniční situace i z druhý strany. Myslím, že už to víckrát nebudu pokoušet.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořad jsem neviděl jen ukázky ale kdo v životě nikdy nic neprovedl - "že"
Já měl štěsí na dobu eru S120 a poloprázdné silnice - z dnešního pohledu "prázdné"

Dokonce jsem neměl pocit ohrožení když nám na parkovišti turek z kamionu nabídl čaj a nechápal že máme motor vzadu :) u brna na D1
Měl jsem štěstí na dobu když se spěchalo tak prostředek cesty silnice byl většinou prujezdný lidi se proste "uhnuli" dnes opak klasika při předjíždění přidají naneštěstí ta auta nějak zvlášť nejedou (>100)
neuhnou vídíme to dnes a deně i pro auta tytu sanitek ... kdž nastane problém tak se osobní odpovědnost naprosto ztrací ale před průserem byl právě tento člověk naprosty suverén.

Dřív potkat policajta který mě zastavil byla určitá nejistota zda to projde - přijít o papíry na místě nebyl zas až tak velký problem stejně tak jako o techničak - dnes ať udělá policajt cokoliv má problém on - ta práce je naprosto
demotivujicí - tím nepíšu že tam jsou individua do uzavřeného odděleni ústavu a sboru dělají ostudu.

V zahraničí si nedovolím proti policii cokoliv a odměnou mě bylo vždy naprosto bez problemové "odbavení" i třeba s bonusem za nějaky prohřešek ...

Až začne platit že demokracie je jen do doby kdy narazím na povinnosti bude lépe....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lihous První dva odstavce souhlas, mám to stejně. Dnes si neumím představit tříčlennou rodinu spící ve stanu na louce vedle silnice kdesi v rumunských horách nebo v autě uprostřed sídliště v Tirgu Mures (v téže zemi) vřetně stolku, židliček, vařiče a přípravy večeře.

Další odstavec: policajt má problém, když narazí na arogantní hovado, přesněji řečeno na arogantní hovado s mocí (čili s penězma nebo s postavením). Když "narazí" na mě/člověka mého typu, tak problém nemá, protože sklopím uši a koukám, aby to stálo co nejmíň (protože vím, že jsem porušil). Z tohohle vzorce chování jsem udělal jednu výjimku: Hořesedly směrem od Varů pár metrů za cedulí 55 km/h za pětikilo (nebo dokonce litr?) .... tak jsem to zaplatil a když jsem měl v ruce bloky a tím i jistotu, že už mě neosolí víc, tak jsem se ho zeptal, jestli si ulevil od vzteku že passata přede mnou ani zastavit nestihli, protože valil tak 80 ....

Další: nedovolíš si nic jen v zahraničí? Hmmm ... to jsem se takhle vracel někdy 2013 z Itálie, kde jsem stejně jako v Rakousku jel raději 5% pod limit než abych překročil, a za čárou na Dvořišti šel plyn hled zprudka dolů .... na chvilku. Pak mi došlo, že je rozdíl, jestli ty limity dodržuju proto, že se to dodržovat má, nebo proto, že venku se bojím pokuty v přepočtu i v desítkách tisíc, zatímco doma .... pche .... Od tý doby se snažím dodržovat, jen zvysoka kašlu na evidentně zapomenutý třicítky apod. tam, kde se už týdny nic neopravuje apod. V tomhle bych asi docela souhlasil s principem výše pokut procentem z příjmu ....

S tou demokracií: dobrá hláška.👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sawoy Já se snažím chovat stejně u nás i za hranicema - samozřejmě když vím že mame "tady" radar jedu 50 lepe 49 :) a po projetí přidám.

Na dálnici pokud začnou měřit "mýtné brany" rychlost myslím si že do Poěbrad nedojedu po D11 - na rovinu obzvlášť když je dálnice prázdná  ... tak si s limitem nelamu hlavu.

Policajt má problem protože přišel časem dobou o vše dnes jsou "pro smích" právě díky tomu co teď tady máme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lihous Nepřidám. Vím že mých 55 na tacho (v obou autech) = 53 na radaru a přes nelezu. Nemám proč.

Ono je limit a limit. 130 nebo 140 taky neřeším, ale ke 160 a víc nevidím důvod. Nechci skončit v podobným pořadu. Prostě NE a přes to nejede vlak.

Guma mi může bouchnout i na prázdný dálnici a já mám rodinu a někdo může jet v protisměru a .... a .... a ..... a najdu dvact důvodů proč nejet 160 nebo kolik. Pro ani jeden. Tedy myslím rozumnej důvod.

Mně policajt pro smích není. Ne ten, co mě chytil při něčem přes čáru. To je prostě o přístupu a o principech. Ale za posledních 30 ... 35 let mě žádnej zbytečně nebuzeroval (jedinou výjimku jsem už popsal), mám spíš opačnou zkušenost. Třeba to máš jinak, to já nevím. Ovšem otázka je, zda srážka s blbcem je důvod označit za blbce všechny. To je jako kdyby to tady tapetoval nějakej pitomec spamem nebo tak něco a já všude všem říkal aby sem nechodili, bo jsou tu všichni pitomci. Souhlasil bys? Myslím, že ne. Ale právo na názor ti samozřejmě neberu. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věc každého soudruha, co si z dokumentu vzal, myslím, že jako prevence to je natočený dobře, a jediný kdo si tak nějak podle mě nese nějaký ponaučení, byl ten první.

Holohlavec je debza uz od pohledu, a ta psycholozka mu to rekla dobre,ze je jen otázkou casu, kdy nekoho zabije. Teda jestli dostane noty...

A posledni to trochu prihraval, byt verim, ze ho to taky poznamenalo.

A otazka milionu...no myslim,ze se ty utrati penize za vetsi nesmysly...

A vcera se mi nepodarilo zachranit mlady ptace...vypadlo z hnizda, ale maji ho nekde pod taskama, a proste jsem ho nenasel. Tak jsem mu pomohl, ac nerad, ukoncit trápení, protoze bylo po padu zraněno. 😒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sawoy Poslal jsem SZ a k policii nemam s nima problem taky spis naopak pokud me zastavil a duvod byl jaky byl jak jinak rychlost pry 65 ja trvdil 58 v obci tak to bylo za 1tis a dva body
a nemel jsem pocit ze jsem byl odmenen nepravem ...

V D nas zastavuji celkem pravidelne kolem hranic naprosto v pohode
V PL mam zasebou i jejich protidrogove tez naprosto v pohode.

A muzu pokracovat ale podobne tady muze zaznivat od vetsiny kdo je v aute a na cestach jako doma ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem si jak jsem psal naordinoval trochu klidnější a volnější den. Takže ráno jsem doskádal Fabii protože díly přijeli až posledním závozem a pak už se mi to nechtělo dělat. Pak jsem kosou pomlátil kus zahrady a před obědem se tady zastavil skorobrácha že jde k naší společné známé a mojí téměř sousedce řezat nějakou větev ze stromu abych mu půjčil kurtu že to musí uvázat a zatáhnout tak jsem mu to šel pomoct Pepíno tam byl taky. No po obědě jsem se dozvěděl že kluci večer vyráží do Kolína na tuning a že prej ať jedu taky tak jsem si řekl proč ne před 20 mě Honza vyzvednul a před půlnocí zase vysadil před barákem. Jako k vidění tam bylo dost hezkých aut spousta takových řekněme tuctových až vysloveně hrůzy na kolech. Celá akce byla tak nějak v poklidu než se pár namachrovanců začalo předvádět a pak dojeli poliši v klidu to projeli postavili se na vjezd toho parkoviště a to byl konec resp. signál k přesunu ale mi už jsme se sebrali a vyrazili k domovu.  Musím ale říct že je to potřeba si udělat takhle jako volnější den. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...