Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

V 11. 5. 2021 at 19:30, Milan+ napsal:

Dnes nic ,ale o víkendu jsem zjistil, že nám hnízdí v altánu.

IMG-20210508-WA0001.jpeg

 

Nevím kolikátá je to generace za těch 30 let co s námi sdílejí zahradu, vždycky jeden pár, ale letos poprvé sdílíme i dům ... a nová generace roste jako z vody. Úplně malý vůbec nebyly vidět. Kdyby někdo netušil jsou to hrdličky 

IMG-20210523-WA0000.jpg

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sawoy Já ho mám o hodně levněji jako umoření splátky ale dal jsem na víceré recenze i z odborného okruhu ANO a to zopakuju ANO na mobil neuvěřitelné výkony
ale na jednorázové veci jako je fotak -mysleno něco jako Sony RX10 nebo kamera klasika treba Panasonic 800 - tříčipová do dlaně to mít nebude NIKDY.

Takže v kapse na tady hned teď Ok ale na větší "ambice" konkretně tento kus ne :)
A to zmíněné mužu provozovat v AUTOMATICKÉM modu ;)


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Lihous napsal:

Samsung S20 FE no upřímě čekal jsem více výkonu - foto slabší průměr ale jako příruční pro teď tady Ok zato video katastrofa .... 4K/60snímků se zavřenýma očima jako FullHD ostatní skoro k pláči

 

Před hodinou, Lihous napsal:

@SawoyANO na mobil neuvěřitelné výkony

Tak katastrofa k pláči nebo neuvěřitelný výkony?

Těch 32 Mpx a 4K/60 GPS to buď má nebo nemá. Všechno ostatní je otázka světelností, ohniska atd. atd. a to přece při těch rozměrech nemůžeš čekat od naprosto žádnýho mobilu. Ale na 99% běžnýho focení a natáčení to bohatě stačí a překonává to cokoliv čím jsme kdy fotili a točili a v těchhle parametrech se vejdu do čtyřky. První mobil stál 40 a uměl sotva telefonovat, kameru jsem kdysi pořizoval nějak kolem 20 litrů a to byl ještě záznam na pásku.

Na umění je zrcadlovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


@Sawoy Netusim kde se bere vysledek 32Mpx ale pokud si dam detail pro dane video je tam neco kolem 8Mpx :)

Tady je jedna z recenzi:
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-galaxy-s20-fe-postavi-do-late-i-vlajkove-modely-41945

https://www.techfan.cz/l/recenze-samsung-galaxy-s20-fe-5g-verze-se-snapdragonem-ma-smysl/

Klidně smažte ... - zmíňka o fotoaparatu v textu myslim že zdaleka nemá 32Mpx ;)
Navíc můj nemá 5G :(


Ono se to tam nejak zvlastne vzájemě přepíná.
Navíc v několika recenzích asi neplacených se tyto mnou "drobné" věci zminují - SOUHLASíM že na běžné veci teď tady to naprosto stačí.

A realná zkušenost FullHd je použitelné jen někam na "síť" nikoliv na postprodukci - tak že můj názor 4K/60sn. je dobré FullHD to ano.

A plést ceny do výkonu :) naše první kamera byl Panasonic M10 tehdy to příšlo s přísluš. na víc jak 120tis ;)  ale to se psal rok 1994 ???
Prvni tlačítkové Nokie pokud si vzpomenu 10??
Atp atp.

Ale koukám na realitu nikoliv zastínění že je to nové a zakonitě naprosto božské ...

Krásný den ....

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak focení na mobilu je hlavně o akčnosti a pohodlnosti. Tím že to má člověk pořád u sebe je to velmi oblíbené. Něco vidíš, vytáhneš, vyfotíš. Na to je to ideální. Čekat od toho výstup pro postprodukci je opravdu nesmysl. 

Na běžné domácí žvýkání jsou dnešní mobily naprosto použitelné. Nic víc. Srovnávat to se špičkovými kompakty natož zrcadly je nesmysl. Chybí tomu rychlost, velký čip a optika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Lihous napsal:

Netusim kde se bere vysledek 32Mpx ale pokud si dam detail pro dane video je tam neco kolem 8Mpx

To je součet MPx všech fotoaparátů kterýmy mobil disponuje. Marketingový tah, a lidi tomu věří a chlubí se kolik to má MPx.

Dřív to bylo u foťáků číslo ZOOM, potom MPx, což se dnes používá jen u násobků mobilních fotočoček, a ted je to o počtu foťáků u mobilů. Prostě čim víc očiček tim se to líp prodá, a když ještě přisolíme MPx tak to bude ještě prodejnější.

U Zrcadlovek se na MPx dneska moc nehraje, dnes se na to jde přes Full frame a celkovou velikost, schopnosti 4K a zpomaleného videa.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se konečně sám zcela dobrovolně a nečekaně odhodlal namontovat do Superba onboard kameru .
Pořídil jsem Navitel R9.
Montáž kupodivu bez větších problémů, kablík k zadní kameře jsem postupně pomocí drátu prostrkal pod stropnicí, zadním husím krkem mezi střechou a pátými dveřmi. Kameru dvouma přiloženým šroubkama přidělal k plastu co kryje třetí brzdové světlo. Kabeláž od zadní kamery co kouká zpod plastu jsem připevnil dvěma samolepícíma držáčkama na kabeláž.
Přední kamera drží na skle klasicky přísavkou.
Pro napájení jsem použil tuhle zásuvku napájení zapojil pomocí originál pinů do pojistkovky a pod přístrojovkou spojil s kabelem od kamery.
No jebal jsem se s tím asi tři hodiny, ale jsem spokojenej s výsledkem 👍

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lihous napsal:


@Sawoy Netusim kde se bere vysledek 32Mpx ale pokud si dam detail pro dane video je tam neco kolem 8Mpx :)

Tady je jedna z recenzi:
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-galaxy-s20-fe-postavi-do-late-i-vlajkove-modely-41945

https://www.techfan.cz/l/recenze-samsung-galaxy-s20-fe-5g-verze-se-snapdragonem-ma-smysl/

Klidně smažte ... - zmíňka o fotoaparatu v textu myslim že zdaleka nemá 32Mpx ;)
Navíc můj nemá 5G :(


Ono se to tam nejak zvlastne vzájemě přepíná.
Navíc v několika recenzích asi neplacených se tyto mnou "drobné" věci zminují - SOUHLASíM že na běžné veci teď tady to naprosto stačí.

A realná zkušenost FullHd je použitelné jen někam na "síť" nikoliv na postprodukci - tak že můj názor 4K/60sn. je dobré FullHD to ano.

A plést ceny do výkonu :) naše první kamera byl Panasonic M10 tehdy to příšlo s přísluš. na víc jak 120tis ;)  ale to se psal rok 1994 ???
Prvni tlačítkové Nokie pokud si vzpomenu 10??
Atp atp.

Ale koukám na realitu nikoliv zastínění že je to nové a zakonitě naprosto božské ...

Krásný den ....

V roce 90 mi točil svatbu náměstek z Mez Náchod na firemní kameru M 7 a ta stála cca 65000,tak pochybuji, že by 10 stála 120, když už ceny šly dolů. V roce cca 95,96uz jsem koupil svoji Hi8 za asi 28 z venku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ Píšu s přísluš. to je stativ tytulkovač ramení opěra předsádkové čočky rybí oko další baterky vše kdom oka od "Panasoniku" ..... M7 byla hodně očesaná - hlavní rozdíl byla mono M10 na svou dobu stereo se zoom mikrofonem a na VHS sušným záznamem.
Hi8 ano ale muselo se kopírovat a stále  kameru používat - na velký formát VHS stačilo v té době nahrát obřad  kazetu vyndat a hotovo.

Za nás  se dělalo vše to je příprava před obřadem obřad a zabava po ...  celodení natáčení a pak den dva stříhaní.
A předání dílka.

Dnes se natáčí stříhá jedna báseň vše jsou jedničky a nuly a kdykoliv se to dá předělat to dříve šlo taky ale za cenu třeba další kolie = ztráty už tak špatné kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Lihous napsal:


@Sawoy Netusim kde se bere vysledek 32Mpx ale pokud si dam detail pro dane video je tam neco kolem 8Mpx :)
Klidně smažte ... - zmíňka o fotoaparatu v textu myslim že zdaleka nemá 32Mpx ;)
Navíc můj nemá 5G :(

A realná zkušenost FullHd je použitelné jen někam na "síť" nikoliv na postprodukci - tak že můj názor 4K/60sn. je dobré FullHD to ano.

A plést ceny do výkonu ...

Přijde na to čím to video točíš. Předním? Kolik by to mělo být při 3840 x 2160?

4K/60 fps totiž točí selfie kamerka.

Nemá 5G? To se předtím musíš kouknout na variantu procesoru: Exynos ne, Snapdragon ano.

IMG_20210523_135358.thumb.jpg.20d95b6a527df451c51dacf6523bee40.jpg

A ceny do výkonu pletu proto, že od mobilu nečekám HiTech fotky ani video a tudíž mě zajímá právě poměr ceny/výkon. Pak si možná odpustím 4K bo to stejně nebude ono jak píšeš, a naopak hlavní zadní bude třeba 48 Mpx a vejdu se do té čtyřky.

Jinak samozřejmě krásný den i Tobě.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sawoy Ale to ano ale je otázka který objektiv bude přiřazený pro natáčení videa pokud to bude ten 8Mpx nejde z nej vydolovat plnohodnotne 4K navic to v jedné recenz je popsané.
A to nepočítám že si něco veme stabilizace ikdyž píšou ... :)

Ano mám tu horší variantu tudíž se to projevuje ...

Ale já jsem zklamán z reklamy a uživatelů kolem co tento model berou jako "pomalu modlu"  je to jen průměrnej dobře zpracovanej mobil.
Pro použití kterému je určen.
Prostě jsem očekával trošku víc.
A než jsem si ho ošmatal tak jsem jen "věříl"

Na teď hned a tady to bude dobrá volba ale ne vše je prezentováno osekaně na síti a pak příjde ono mnou napsané zklamaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Petr 3008 napsal:

tyhle traktůrky nemají nějaký udělátko a možnost mulčování?

Mají, mulčovací sada je to, ucpávka na tyči za asi 5000,- nebo kolik, ja ji měl k traktoru. Tenhle deflektor co vyrobil se dá propracovanější koupit asi za 2500,- Masakr ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lihous

Pokud jsi v tom jel už tenkrát takhle,tak se divím,že makáš v ústavu Kvasiny.

Taky jsem s kolegou videa stříhal co on natočil na svatbách,ale vyndat kazetu z kamery byl jen polotovar. Dělal jsem tenkrát minutu záznamů za .. A byl to slušný kšeft. A jelo se na Sony a titulkovac byl myslím Hama a další pultík udělal na hudbu kolega.

Já to měl jen po práci,aby se to vše zaplatilo.

Ještě mi ve skříni leží video se střihem se synchronizaci z kamery. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek Hurvajz napsal:

Mají, mulčovací sada je to, ucpávka na tyči za asi 5000,- nebo kolik, ja ji měl k traktoru. Tenhle deflektor co vyrobil se dá propracovanější koupit asi za 2500,- Masakr ceny.

na můj traktor ten deflektor z Mountfieldu nepasuje, přestože traktor je z Mountfieldu, říkal prodavač, prý bych ho musel připasovat, tak jsem ho nekoupil, dnes jsem našel v boudě kus hliníkového plechu a deflektor vyrobil zadarmo 😉

navíc na traktoru bylo toto origo tažné zařízení, ale nevím, jak se dá něco k tomu zapojit, takže jsem ho taky upravil, aby to mělo smysl  https://www.mountfield.cz/zadni-zaves-k-traktoru-pdc/xdc-1tkz9019

DSCN2750.JPG

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, ozzy56 napsal:

na můj traktor ten deflektor z Mountfieldu nepasuje, přestože traktor je z Mountfieldu, říkal prodavač, prý bych ho musel připasovat, tak jsem ho nekoupil, dnes jsem našel v boudě kus hliníkového plechu a deflektor vyrobil zadarmo 😉

navíc na traktoru bylo toto origo tažné zařízení, ale nevím, jak se dá něco k tomu zapojit, takže jsem ho taky upravil, aby to mělo smysl  https://www.mountfield.cz/zadni-zaves-k-traktoru-pdc/xdc-1tkz9019

 

Normalně, mam ho taky, na vleku je pak dvojitá pasovina, jak to maš ty na tažnym

 

zaves-tdk.jpg

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...