Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

No dneska jsem se hezky, ale opravdu hezky sklouznul . :super   Zadní gumy cca 5,5 mm vzorku (Dunlop 4D) . Hodně lidí nadává na cestáře a přesně jak se tu píše - napadne 5 cm sněhu a 50% "řidičů" je v zadeli. Při tom je ten jen o tom vzít rozum do hrsti a myslet na to , že není léto a sucho. Myslím, že už za ty roky co jezdím alespoň trošku už vím . . .   Na druhou stranu - je potřeba si přiznat , že příroda tě zaskočí kdy si namane . Prostě náledí pod sněhem nevidíš a jak velká vrstva sněhu na tom ledu je také ne. Nejhorší je to někde v polích :mrk .   Ale zpátky ke sklouznutí. @Scratch a @Vena garážmistr to u nás v práci znají . Hlavní je klasický asfalt a odbočení mezi haly , parkoviště a ostatní cesty dlažba. Pár let sem už jezdím a tak vím , že ta namrzlá dlažba klouže.  Tak dnes ráno (ehm ráno - v 8,15 ) odbočuji z asfaltu doprava mezi haly a hned zase doprava na parkoviště . S vědomím, že to bude asi klouzat zpomaluji na asfaltu na cca 20 - 25 km/h a odbočuji 90° (nic se neděje) a plynule dalších 90° (na rohu stojí kolegové s cigárem a pozorují mne) .

Když jsem v té 180° otočce byl vlastně u konce , zadek 308SW v rychlosti max 20 km/h (spíše tak 10km/h) plynule pokračuje v oblouku , točím kontra , (na skle se rozvítí nápis "Fast and Furious - Tokio drift") jedu už skoro bokem , tak trošku přišlápnu plyn , auto se na 10 metrech srovnává a já zastavuji u svého parkovacího stání. Vzhledem k tomu, že jsem tak trochu počítal s tím , že by se to mohlo stát , tak jsem si to vlastně užil .  Zvláště když jsem jel opravdu pomalu . Ale na namrzlé dlažbě vlastně můžeš skoro stát a klouže to stejně .  Jenže když toto absolvuje sebevědomý hňup ve 40km/h , tak jede rovně a rozstřelí všechno co mu stojí v cestě . . . . .    A o tom to je.  Mluvím o osobních autech . Sám jsem v nedorostlěm náklaďáku Avia A30 a pak i v Praga V3S zjistil , že můžeš jet sebe opatrněji , ale hmotnost auta s nákladem mění tvoje přání . V prvním případě auto místo rovně plynule sklouzává na nakloněné silnici do příkopu a v tom druhém se mi na namrzlé silnici skoro stojící V3S začala z kopce rozjíždět / klouzat a neuděláš nic. Já se nakonec zachytil u krajnice tupláky o "bordel" a zastavil , ale ten kluk v UAZu se tak rozjel / rozklouzal , že dole šel 4 nebo 5 x přes plachtu(střechu) a úplně dobře to nedopadlo. No to jsem se zase hezky rozkecal .  Tak zase za měsíc 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera super poklouzáníčko na hoře svatýho šebestiána :D, stihnul jsem tam vjet, než to zavřeli :D 

Je mi naprosto jasné, že silničáři mne měli přinejmenším za magora, když viděli, co tam provádím a na tuti se vsadili, zda mě budou vykopávat ven. Ale coupé jsem si osahal, vyzkoušel jak se chová když klouže, tak snad mě nic nepřekvapí. Mám rád tuhle školu smyku zadarmo :D 

video pro představu jaké mi počasí nasimulovalo fajn podmínky :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, MJSytic napsal:

JJ, z toho videa to úplně sálá, jak sis to užil :D Jdu si vzít kulicha :aut 

vid, pěkná kosa tam byla. Normálně jsem si musel na sebe obléci i zánovní jarník :D

před 15 minutami, Hafity napsal:

To video je na starý silnici?

jj na starý :)

před 12 minutami, Klemoň napsal:

Tak, tak.  Hned ten druhý smyk je vidět jak to krásně kontra vybral a rovnou šel do proti smyku 😂

no tak nebudu přeci trapčit na zámkovce před prací, že jo :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes si můžu vybavit ve svém pomyslném "Modrém životě" políčko dobrý skutek - odvezl jsem našeho souseda na ďobnutí vakcínou. Odměnou mi byla slova chvály nad pohodlností a prostormostí našeho vozidla a pocit, že jsem mu prostě zrovna mohl pomoc (pan soused je už skoro rok po pádu na eskalátorech špatně pohyblivý a do své Octavie by se asi ani nenacpal) 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem přijel z noční která byla po několika posledních šichtách klidná. Na včerejšek byla noční extra výživná protože se mi povedlo s Tatrou udělat hají do škarpy. Naštěstí se nic nestalo mě ani autu takže jsem tam asi dvě a půl hodiny čekal než dojede kolega a vytáhne mě. A v souvislosti s tímto zážitkem musím konstatovat že to s českým řidičským národem není asi až tak špatný za tu dobu co jsem čekal na záchranu tak kolem projelo asi 10 aut a kromě dvou každý zastavil a i ti co jeli po hlavní za mými zády a přejeli místo události tak se vrátili někteří jen zastavili podívali se z okna zamávali a když jsem jim zamával zpátky tak pokračovali což mě v ten moment docela potěšilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak jsem jel na firmu odhrnout sníh, sídlíme totiž v menší zádeli a co si neuděláme sami tak nemáme. Po cestě odklizený jen hlavní tah, cesty města nic. Prostě NIC. Celý víkend jsem neslyšel traktory až teď ráno jeden začal hnout když jsem odjížděl. Asi čekal až odhážu garáž. Na firmu jsem dojel, 508 to zvládla s grácií. Naštěstí má krásně zvednutý předek ale i tak jsem pěkně hrnul. Naštěstí sníh není mokrý. Poslední úsek kousek od firmy jsem měl strach protože je to u lesa a sněhu fakt fest. Cítil jsem jak hrnu a šmirgluju spodek. 

20210117_063518.jpg

20210117_062941.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem bobovat...😁 konecne tu napadlo dostatek bileho nesmyslu:) no a jelikoz tu v okoli nebyl kopec...tak jsme kousek popojeli...zaparkoval jsem na takovym krasnym miste...za zadkem strouha do potoka...a pred cumakem kopec...pochvalil jsem se..jak nikomi neprekazim...a pak jsem toho tezce litoval...snih co jsem predtim prejel namrzl...a za boha z toho neslo vyjet...az když to zacalo klouzat do strouhy, tak to hrablo travu pod snehem...otocil jsem se na místě a s coudem z celyho auta vyskocil na silnici😁

Esp funguje celkem dobre...😁 ale budu si muset dat do auta pytlik s piskem...😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto mimo "misu" jako vetsinou :)
Dnes odpoledne jsem byl vyvencit drony no pri -9°C uz protestovala kamera a odmitla predavat video v nahledu do vysilace - po cca 1 a 1/2 trapeni  :(
Musime se poohlednout jeste po necem vic odolnejsim ....
A nebo lepsi prijimaci antene.

No co me skutecne nastvalo bylo prelet nad nasim rezervovanym prostorem v predletove mape policejnim vrtulnikem - nebudu rozvadet co tam delal v jake letove hladine letel - ono to zkresluje ....
Nic mene me zatrnulo kdyz pred nekolika minutama v jejich koridoru byl nas stroj - a ptam se sam sebe je problem letet nad podobnym prostorem "vise" a nebo predletova mapa potazmo zkousky jsou jen narizenim EU a jinak "DZUNGLE" ?

Zabery Ok to co jsme chteli asi mame :)

A v podvecer presun pro dalsi hracku ktera nam schazela - termokamera sice v manualu rozliseni 220x160 dle recenze 120x160 uvidime cena dobra funkce snad Ok ted jen koupit nejakou kartu ....



 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...