Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

 @Sawoy diky :)

@radim.1008  Ten prijezd se bude resit patrne s temi vraty, ono se to k tomu svazuje od te cesty, takze nejaka terenni uprava bude nutna kvuli otvirani. Mam trochu strach, aby tam ale pak neteklo pri prutrzi z te cesty dovnitr, takze nejspis jen zatravnovacky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím že tam jednou dvakrát do roka trochu šplouchne bych si hlavu nelámal. Máš tam na podlaze zámkovku ta to spolehlivě " vypije" . Záleží jaký máš vztahy se sousedama ale asi bych tam k tomu žádnou moc viditelnou cestu nedělal tím spíš když tam bude stát cabrio který budeš stejně vytahovat jen když bude hezký počasí. A vrata bych asi vyřešil jen kvůli funkci rám ze slabších dřevěných hranolů( jeklů) a výplň pletivo aby tam ty s.vině chlupatý nelezli. Protože když to zabedníš kolem dokola tak nějaký dobrý soused upozorní OÚ že tam máš černou stavbu. Jasně nemá to pevné základy takže se to za stavbu podle zákona nepovažuje ale myslím si že je zbytečné na sebe upozorňovat úřady.  Další věc nevím jestli už u Vás dělali digitalizaci map z katastrálního úřadu ty všechno fotí dronem a každou takovou stavbu ke které nenajdou zápisy chtějí zdůvodnit takže bych to nechal takhle aby to na sebe moc neupozorňovalo a všem bych tvrdil že to je kůlna na zahradní nářadí a topný dřevo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to případ od případu podle toho na koho narazíš na úřadě. Jestli to má základy/je to spojený se zemí je úplně jedno. Název ... to už je jiná káva. NIKDY nikdo nic takovýho nenazývejte přístřešek na auto pokud nemáte aspoň 4 metry k hranici pozemku a/nebo jiný i svý stavbě. Pergola, kolna, sklad zahradniho nábytku, letní kuchyně .... s tím už se dá pracovat.

P.S.  Bez ohlášení mj. Stavby u rodinného domu či rekreačního objektu, které stojí na pozemku této budovy a mají zastavěnou plochu nejvýše 25 m2, jedno nadzemní podlaží a jsou vysoké nejvýše 5 metrů, případně podsklepené do hloubky nejníže 3 metry. Tyto stavby ale musí souviset s užíváním domu, nesmí sloužit pro podnikání a nesmí se v nich skladovat hořlaviny a nebo výbušniny.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jeden soused ma asi 3/4m soupnutej svuj plot do obecni cesty k nasemu pozemku, druhej si zas provozuje nezkolaudovanej autoservis, takze ti nemaj co prudit :D a jinak sem k nam nezabloudi nikdo, obcas maj problem najit k nam cestu i ti, co za nama doopravdy chteji dojet :D jediny co, tak to foceni dronem, no. Ale to nevidim tak horky.

Jinak teda 4m k hranicim pozemku je to ze vsech stran 100% splneno

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Sawoy napsal:

NIKDY nikdo nic takovýho nenazývejte přístřešek na auto pokud nemáte aspoň 4 metry k hranici pozemku a/nebo jiný i svý stavbě.

Proč? Já to tak plánuji. Přístřešek pro auta, pevně napojený na můj dům, končí na hranici pozemku a 1,5 metru na to je sousedův dům. Vše v CHKO. Normálně projekt, stavební povolení (již mám vydáno) a je to vyřešeno. Než se klepat, jestli někdy něco...

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hafity & @Péťa  Protože to všechno záleží - jak jsem už psal - na tom, kdo sedí na stavebním. Stavební zákon je neuvěřitelně ohebný a stavební úředník často připo.raný. Hafityho pergola je bez ohlášení, ale když to někdo neví a podá áhlášení, může úplně klidně skončit v kolotoči papírů a zejména oblíbeného požárně bezpečnostního řešení (což je mj. jeden z mých zdrojů obživy). A zrovna včera jsem dořešil případ, kde stavebník chtěl to, o čem píše Péťa - stání pro auto  cca 5 x 5 metrů přistavěný ke garáži a jinak ze tří stran otevřený (čtyři rohový sloupky, krov trámy/krokve/středový a vrcholová vaznice, latě a Bramac). Tyhle přístřešky se podle normy (pro šťouraly ČSN 730804, příloha I.) nepovažujou za garáž, ale musí se u nich stanovit odstupy (tj. spočítat požární zatížení stavebních konstrukcí + auto), a tam je zakopanej pes. Při těchle rozměrech se nedá vejít pod tři metry. Čili Péťa měl buď kliku na přístup stavebního úřadu,  nebo to není směrem k sousedovi tak úplně otevřený (bez obvodový stěny), nebo to ofiko není deklarovaný jako přístřešek pro auto (přesně tak se to totiž řeší - udělá se z toho "pergola" a pod tu se pak dává auto). A kdyby někdo chtěl tvrdit, že mu stavební úřad povolil bez dalšího otevřenej hořlavej přsítřešek na auto na hranici pozemku,  tak  to teda, předsedo, nám v tom nalitým víně pořád ještě něco plave .... :D

Upřímně řečeno - a to si teď tak trochu se.u do vlastního hnízda - logiku to nemá. Když budu parkovat auto půl metru od hranice pozemku, nikdo ani necekne. Ale jakmile nad ním udělám přístřešek, je to v háji i kdyby byl komplet ocelovej a plechovej. V tu ránu je to stavba, požární zatížení tam bude furt stejný (jen to auto), a už se budou řešit odstupy. :bacha Tak asi tak, soudruzi .... co tady má logiku ..... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta naše(budoucí) terasa s pergolou nebude viditelná z ulice.... Možnost vidět ji budou mít jen dva nejbližší sousedi.... A podle toho, co mají různých prapodivných dřevostaveb (pro různé účely) na svých pozemcích, tak je tato problematika moc netankuje.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Ferry napsal:

obcas maj problem najit k nam cestu i ti, co za nama doopravdy chteji dojet :D

Potvrzuji :D nechal jsem auto nahoře na hlavní a šel hledat tvoje vrata :D po 20 min jsem to  konečně našel ale pro změnu jsem zapomněl kudy se dostanu pro auto :D 

Jinak já dneska přehodil papuče na autech, 3 auta na jednu bouchačku z lidlu docela slušná výdrž.

než jsem začal přezouvat babičky auto tak mi oznámila že jí od včerejška nejde plyn kterým topí(na přesdržku že to nemohla nikomu dát vědět). Takže jsem jel ještě shánět přímotop, přece jí nenechám zmrznout.

Pak jsem vzal telefon a začal obvolávat lidi na plynový kotel. Všichni mají plno a nestíhají, užasné to zjištění... no už celý neštastný jsem si vzpomněl že strýc dělá elektrikáře a nějaký jeho kamarád kotle dělá, vuala. odpoledne přijedou :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...