Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dnes jsme z nevyužitého prostoru mezi domem a Labem udělali prostor využitý a myslím že smysluplně ;)

Ještě musím koupit propojení mezi nádrže, odbočku k okapovému svodu a natáhnout hadici podél domu a kolem zahrady dolů pod pergolu a připojit na kohout. Je to celé z kopce, tedy vodička poteče sama, žeáno 😀

IMG_20200923_183925.jpg

IMG_20200923_183942.jpg

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo kalovka asi super, jen ja to mam jinak. Ja mam kalovku v retenčce cca 5m3 kde se sbírá voda a ta je v zemi, voda je na zalévání skleníku moc studená, takže tohle bylo řešení. Jednou za dva týdny se přečerpá voda z retenčky do nadrže která se ve skleníku ohřeje na teplotu okolí a je to. A ta zalevací hadice se rovnou využívá k plnění, proto ten bajonet tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme spodní nádrž na cihlách a napouštíme přímo do konve 3/4" ventilem a teče to pěkně. Z těchto dvou nádrží to pujde cca 30m hadicí taky 3/4" pozvolna dolu po zahradě a na konci chci dát kohout na napouštění konve. Uvidíme jak to poteče, pokud pomalu, vřadím do cesty čerpadlo. To by nebyl problém. Uvidíme ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si to sinu za dvema babama 60...ta druha chvilku predtim okreska 110, obec 80...tak fajn..rikam si,ji brzy predjede...po peti kilometrech zatacek a nemoznosti je predjet jsem to risknul do kopce...

No to jsem si dovolil....najednou obe auta zrychlila...a 1,6 proste neni stihacka...aby po seslapnuti plynu do kopce zapla forsaz...ze vzdalene zatacky vyjelo auto...fajn..rikam si...to nestihnu...rozestup mezi sebou nemaji..abych se vecpal pred jednu...tak jsem pustil plyn do kopce to samo zpomalilo a zaradil jsem se zpet...

No a co predvedla baba v aute predemnou bylo na chocolouska...zacla si placat na celo...ukazovala mi ze jsem jednicka ...vlastne dve jednicky...a jak se vztekala, trautumberg by bledl závisti...a to jsem ji prosim ani neohrozil a ani neomezil...tak jsem zvedl ukazovacek a zazpival si tytyty, tytyty...ty to budes platiti...a baba se malem posrala...normalne jsem ji videl v tom jejim zrcátku jak ji tepe tepna nasranim na cele...😂😂😂 

Asi si budu muset koupit neco rychlejsiho a silnejsiho...🤪 sve predsevzeti ze se za volantem nerozciluju svedomite plnim...ale ocividne to *neumím psát slušně* kolemjedouci😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, minimaxa napsal:

My máme spodní nádrž na cihlách a napouštíme přímo do konve 3/4" ventilem a teče to pěkně. Z těchto dvou nádrží to pujde cca 30m hadicí taky 3/4" pozvolna dolu po zahradě a na konci chci dát kohout na napouštění konve. Uvidíme jak to poteče, pokud pomalu, vřadím do cesty čerpadlo. To by nebyl problém. Uvidíme ;)

 

O zahradním čerpadle do cesty na hadici uvažuju, ale trošku mi to komplikuje pak napouštění, nevim jestli by to teklo přes čerpadlo protisměrně, nebo bych ho musel odpojovat. Jinak do konve to z toho ventilu valí slušně, ale tou hadicí už to není taková sláva. Jinak čerpadlo se dá koupit slušný za podstatně menší peníz než ta žlutá značka.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Fruktis napsal:

Tak si to sinu za dvema babama 60...ta druha chvilku predtim okreska 110, obec 80...tak fajn..rikam si,ji brzy predjede...po peti kilometrech zatacek a nemoznosti je predjet jsem to risknul do kopce...

No to jsem si dovolil....najednou obe auta zrychlila...a 1,6 proste neni stihacka...aby po seslapnuti plynu do kopce zapla forsaz...ze vzdalene zatacky vyjelo auto...fajn..rikam si...to nestihnu...rozestup mezi sebou nemaji..abych se vecpal pred jednu...tak jsem pustil plyn do kopce to samo zpomalilo a zaradil jsem se zpet...

No a co predvedla baba v aute predemnou bylo na chocolouska...zacla si placat na celo...ukazovala mi ze jsem jednicka ...vlastne dve jednicky...a jak se vztekala, trautumberg by bledl závisti...a to jsem ji prosim ani neohrozil a ani neomezil...tak jsem zvedl ukazovacek a zazpival si tytyty, tytyty...ty to budes platiti...a baba se malem posrala...normalne jsem ji videl v tom jejim zrcátku jak ji tepe tepna nasranim na cele...😂😂😂 

Asi si budu muset koupit neco rychlejsiho a silnejsiho...🤪 sve predsevzeti ze se za volantem nerozciluju svedomite plnim...ale ocividne to *neumím psát slušně* kolemjedouci😂

Neumožnění či blokování předjetí je přestupek, mnohdy s važnými nasledky, ta blbá byla ona.  Zasloužila by po tlamě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestěhoval jsem asi 400 švábů , nakrmil 11 pavouků , jednoho hada , 40 rybiček . Koukám z okna a počítám dešťové kapky ,  ku.r.va. ta karanténa mě zabije , nechápu jak někoho vězení nenapraví a dobrovolně koná tak aby se tam vrátil . Mě fakt jebne , pořád někoho otravovat aby něco koupil dovezl a pod....  ještě že jsou rodina a přátelé tak ochotní . Na kolo v kumbálu sedá prach , 508 už pod vrstvou prachu pomalu šedla , koukám jak jí déšť omývá .  Jo a dnes mi na 508 skončila STK   🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...