Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Svého času jsem si říkal, že by to chtělo opravdu pořádnou vřetenovku: https://www.swardman.com/cz/

Ale to jsem vzdal, protože odjedeš na dovolenou (a nemáš-li najatého člověka), tak můžeš začít v podstatě od začátku.

@Ajdamek Robota jsem chtěl před 15 lety a byl mi zakázán, že tráva se musí sbírat do koše, ne nechávat ležet na zemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jo taky by se mi líbilo mít takovej koberec ALE , sekat každej třetí den? kde bych na to jako měl brát čas? Sekačku vytáhnu jednou za 3-4 týdny protože tatík to tak nějak průběžně seká každý den jeden koš kterej hodí slepicím aby měli co přehrabovat takže mě stačí jednou za 3-4 týdny to sjednotit. Navíc dost často se stává že potřebuju nějaké auto zahodit i jinak než na vyhrazeném místě nebo to prostě jen otočit tak přece nebudu vyjíždět až na ulici. Navíc jako jsem dost alergickej na zvuk sekačky takže soused který seká každý třetí den je u mě úchyl kterej nemá doma sexuální vybití a tu energii si vybíjí ježděním se sekacím traktůrkem. Pochopím když má někdo udržovanou zahradu a seká jednou za týden ale jako 2-3 za týden je moc to je úchylka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ozzy56 napsal:

ve zpětném zrcátku mám kompas--podle směru jízdy svítí Sever, Jihovýchod atd. 😯 (zkratky v angličtině)

můžete mi poradit, k čemu je taková píšovina dobrá ?? 😂🤣

 

Taky nad tím přemýšlím co ke to za hovadinu :) A už si zkoušel aktivní hlídání jízdy v pruzích  ?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tu píše je víceméně pravda tak z 1/2.

1.trava se seče jen když je teplota povrchu travy nižší než 20 C a je suchá (aby se co nejvíce minimalizovalo usychání po řezu a šoku travniku, pak je trávník žlutý a ne zelený klidně i 10dni pokud někdo seče v poledne při 50°C)

2.vretenovka je fajn, ale nemá možnost regulace výšky sečení, tak pokud trávník přeroste a měl by se vždy zkracovat max.o 1/3 tak mu je k prsu a sebelepší vřetenová pokud s ní vezmeš kus kůry,kamínků apod se ztupí a ztupí se i sekáním...nabroušení vřetena cca 1500Kc😜 - já mám nože 2 a každý týden prebrousim otázka 3minut....takže pořád lepší ostrá rotačka než tupá vretenovka😉

3.roboticka je dobrá že se nemusí manuálně sekat,ale proc si budu házet posekany konečky do travniku a pak 2-3xvyhrabávat vertikutaci ročně?Ty levné do 30000Kc pak už ani nemají sílu usekat poradny hustý pažit nemají na to výkon...

4.u nás na trávníku se chodí,a běžné se využívá s klukem si tam kopem ,hrajem badminton apod.....

Navrhují odtrhnou a založit téma:Travniky,zahrady a péče o ně 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem profi ty mají jasné nastavenou výšku svojí konstrukcí...co jsem koukal na ty domácí jak dál Péťa odkaz tak ty mají regulaci výšky 😉

Každopádně zas tolik to nezeru a proto mám rotační, hlavně aby tráva byla celoročně pěkně zelená a to nám stačí 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Davidak79 napsal:

Taky nad tím přemýšlím co ke to za hovadinu :) A už si zkoušel aktivní hlídání jízdy v pruzích  ?? 

ten kompas je důkazem, jaké kraviny je možné dnes v autě mít, když jsem se ptal prodejce k čemu to je, řekl že neví :), že je to taková blbost...

taky jsem se prodejce zeptal, jak používá to hlídání v jízdních pruzích--tak na dálnici prý pustí volant a může si natáhnout ruce a promnout prsty 😯🙈

já jsem to hlídání ještě nezapnul , prostě to nepotřebuju, pro mě je ta funkce na úrovni toho kompasu 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Péťa napsal:

Každý má nějakou úchylku ;) Já zase nechápu lidi, kteří myjí auto víckrát jak 2x ročně :D

No kdyby Ti auto po dvou týdnech parkování vypadalo podobně, asi bys taky do kartáčů zajel častěji
v5ltckH88vMzADiP7mxtjtvLfn9es7B0OoBZYljA6NUr1EDIzvQSYiLuWf6Ajy7lwHpTWt1NwSxYfcGi3-xZJ_vP_rxQpW6ZnUtShGt6Jru9eWaiSVFRmQTNy4XqMUmWxy68E65soMaBRe9x7oA-lGcHTJeIxzNcRTKrDZTp76DKGmGKruuhveBL4lKELSN3PVtdJKjXqhwjneBwNL5xubJLa7P-CDfDRtuzdudXt9d49Yi__BnBZGWDZoOkCjoVVPMZ_nKvZF4OdFZ3SZ13UKph2WNsL-4CcxQoF9kD6I2T7L2zWrq9-YOjsCHsi05EJmmrXvZS7RHbuY_nTRdtU4-HjbflkZmb6hp5CVYyRMl0idsqqLlltAY2eGNW0__fN7upg0k2x4zNnorybZmxtHpdYd_3w1_LJah_Bi_ie3uCU9QXhkqNESymnkzoyHcxkgnXBKHPC4RNbL8UfZ3psflnPkak1CR_QhdoFiXp9xi0qDcUZ6lzNPgMLj4j0iYx4_3wQwIGjouSMg5s5RWa2R4xEvEFFLjRhWL4oGMHFLDY46CysTVOBg_zqObW5aiDcQXvE0Z7o0z2WXqOD_5QGSgpJse90MgzqD-c5A7qoYZjMiPg2H2R1ZHYIaMsodz-HD9cmvJHAKIGrGm3vmEeKKLM2o5GiwkA0eF_Wz8KkuyBIoiVP3PWkrbk3w3RGw=w1250-h937-no?authuser=1

ds7A2ob120KBPtJMuOG__xo5SekWemSHgcliWFNQuCfG3oYdNkzO3y9g5nyF9DWdlXeg2AT7gg6dlLBn3bZwZCsFY0LclqHnRFySHCAB2Jte7_5ohISrt0xoXdKVIo9S4P8aG3oZY4NBxwCTqA3_hFAr6aGZMvNpwYKeMSFhqJJArGyZztJ2u5c-QCRe8dmokuX3_21zQbCCgv7iVZltrsW-oKmmLlvxCrfs8CzOqXcWns3JYRz_Eqcy04NHYH6IHHtdGGuVSdTs3Bz4GlufZ3v__Kfh-8kQS30PPpKlqa_xZgasU4XjnRVYoTqv5KAZz6FqJ8BPbJpSEg4HaypaA9t4ruKKt6Ct5BXIuAYrGAyhnYko-6js7Um1EINE6LQ_ljKgL5Ll7F_H_fnbIybZiySTXcaHxDCmRafOh_4v2KrgCn1ZOApYuH2vIRuTPZdMF7ypox2DrjQimoMA52HJ_hq1k2-PWSTbT_WM6W4QDBXIm98Jsk0Hpk_vwSOwC2skXLmXe6ZpC_AdNbp5x0tr9NjSX1CCYy6ILDx43WtlPuIfdoIFZ-q8OCz5QobC764MaJb_L-T8wI4p6IcBlmzKzHusw_H6X3jioX01t0dSmt69lyiC9IBRqoZjNba_0NQUcpbYLRQ1pzD94B4ff7_WcLEf483R-2ZM-0OvQKbLkgcoX4zjEbxXlgcsa2empg=w1250-h937-no?authuser=1

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na takové auto potřebuješ spíš vysavač aby se Ti neucpaly kanálky odvádějící vodu zpod čelního skla než kartáče.

Ale v Praze to tak hol máte, občas tak nějak podobně vypadá 207ma od dcery (když nenajde místo u paneláku bez stromů  nad auty ale na parkovišti opodál) (taky parkuje v Praze 😞 )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlákno o autě tu dávat nebudu--přece jen jsme u pežotu a vlastně tu nemám co pohledávat :myslim

ale chci tady semtam napsat, jaké mám zkušenosti :)

tak třeba ta moje 2008 EAT 6 se 110 turbo koníky byla živější a akcelerovala lépe :super,  mám v tucsonu motor 1.6 benz. a je to základní motor se 132 koníky, jenže auto je zase těžší, větší...,ale stačí mi to -- jezdím v klidu, jen se divím, že spotřebu ukazuje PP 6.3, což jsem fakt nečekal, spíše kolem 8 jsem si myslel...(ale tankování si píšu, tak uvidíme, jak PP kecá) 😉

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 Kompas je tam proto, že to je SUV, takže v podstatě "off-road", takže až s ním vyrazíš na pustou pláň (nebo poušť), která bude mimo mapové pokrytí, tak abys věděl, kterým směrem se vydat ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, RichVa napsal:

Na takové auto potřebuješ spíš vysavač aby se Ti neucpaly kanálky odvádějící vodu zpod čelního skla než kartáče.

Ale v Praze to tak hol máte, občas tak nějak podobně vypadá 207ma od dcery (když nenajde místo u paneláku bez stromů  nad auty ale na parkovišti opodál) (taky parkuje v Praze 😞 )

 

Ony ty ptačí exkrementy nejsou na fotkách moc vidět, na ty žádnej vysavač fungovat nemůže :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...