Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Je to jen o ohleduplnosti a te v CR na silnicich dost chybi. Otec dela obcas doprovod kombajnu na okresce. No, obcas se najde xxxx, co pres zadost aby uhnul v miste, kde to jde, proste jen zadrzkuje a jede dal... Je pak prdel sledovat, jak pred kombajnem zase tupe couve zpet, protoze 3.6m siroka obluda proste na bezne okresce nikam neuhne.

Obdobne me zkousel skolit nejaky dement v dodavce v Praze, co si myslel, ze pro nej neplati zip... A mohl se totalne posrat, kdyz jsem mu svoje auto pod jeho cumak proste na hulvata poslal.

Nebo jsem potreboval napric pres 2 pruhy. Vyhzenej blinkr, pomalu se sunouci kolony... ze by nekdo nechal misto? Ani *neumím psát slušně. Takze opet reseni na hulvata, dup na plyn a nejakymu prazakovi jsem to narval pod cumak. Opet se mohl zesrat ze se pred nej dostalo auto... 

Aneb, pokazde, kdyz se vratim ze  zahranici do CR, mam pocit, ze jsem v dzungli. Bezohlednost vsude... 

Upraveno uživatelem brixtr
slušně prosím!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Nebo Itálie apod, kde mladí jezdí na skůtrech kolem aut a v kolonách se přidržují. Do toho jeden přes druhého troubí, no pakárna 🙂

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Itálii se jezdí jinak, ale pořád daleko lépe než u nás - na ty skútry jsou zvyklí, provoz tam frčí, nikdo nemá potřebu ty skutristy vychovávat... Nedej bože když si v ČR vezmu do města motorku... Každej trouba v octavce má tendence závodit, případně ti zavřít místo.... Nedej bože abych se pokusil postavit na světlech dopředu. To je přímo na vraždu taková troufalost. Co na tom, že než se strejdove rozjedou, budu dávno pryč. Na jihu to funguje úplně v pohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No nevím jestli v pohodě, na jihu Francie jsem viděl jak se parkuje stylem ťuk sem ťuk tam a nikdo se nad tím nepozastavuje... Jsem spíš pro jemnější a ohleduplnější zacházení. Nemám rád to křičení, troubení... Chápu ale že tobě to přijde normální. Každopádně u nás to není až tak zoufalé jak se tu prezentuje. Stejně jak se mluví o chování našich v zahraničí ale když vidíš (ve větší míře) Němce, Rusy apod, to je teprve maras. Myslím, že lidé se dělí na rozumné a nerozumné a není to o národu, není to o tom že motorkář = prase a řidič auta svatoušek... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Němci se v Německu chovají slušně. U nás už ne. Vědí, že nemusí.... 

Třeba troubení mi vadí, osobně nepoužívám (nejen proto, že mi klakson prostě nefunguje) . Křik je taky zbytečný. Ale mám rád když doprava jede, bez schválnosti, s nějakým ohledem. V Itálii, Francii, Německu se mi nestává, že pokud potřebuju měnit pruh, tak že s vyhozeným blinkrem mě někdo schválně zavře v pruhu. U nás? Běžná praxe. Nebo že dostanu zezadu šílenou trubku za to, že jsem pustil někoho z vedlejší nebo ho nechal odbočit když mám za sebou kolonu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR Naprosty souhlas - to muzeme prevest na SUV bez ridice - tedy s ridicem v podobe mlade drobne zeny / anejen zeny / ktera kouka skrz volant a jede min 1m od krajnice = stejna pohroma jako motorkar ....
Dodavkari - nedivim se jim ale to je taky kapitola pro sebe ...
Ale treba i autobusaci - chapu je ale schvalne se neuhnout je taky zhov .... :)
 

A pro vsechny:
Nicmene i ja tu a tam udelam botu nekdy vetsi jindy mensi ale bez chyb 100% nejsem.

No a PL najezdilo se tam hodne km a nemam s tim problem ANO jezdi tam svizneji nejake velke dodrzovani rychlosti neresi ale pak jsme byl nekolikrat svedkem kdy v obci jedem v kolone 80 policista s tim jejich radarem"neco" meri

ale vsichni jedou no a pak potkam hlidku s civilnim BMW jak kasiruji malej skutr ??

Nadherny usek kolem Bardo vsude 70 ale malo kdo tam 70 jede.Co je zradne jsou dlouhe rovne useky s sirokou krajnici ale mnohdy je odhad skutecne veci stesti a nahody :) nekolikrat osobne zazito.
Na druhe strane najezdy na jejich dalnicich me mnohokrat "dostali" to si z prava prez vsechny pruhy posle sport do leva a predjizdi nas klidne >2xx a to ve 130 neni fakt prijemny pocit obzvlast pokud jede na tesno.
To se me zase u nas nestalo ....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem náročný vejkend - V pátek fotbal ( prohráli jsme 1: 0 ale podali jsme dobrý výkon ) jel jsem tam na kole . Nevím zda jsem při zápase blbě šlápl ale v sobotu ráno jsem měl koleno jako bakuli. Sobota pracovní , celou dobu na kolenou , supr zážitek. Odpoledne práce doma , štukování kuchyně 4x4x3 m . Neděle , od rána kakání s podlahou do cca 17 hod . Jako by koleno bolelo málo , rozhodl jsem se v 17.30 že ho rozhýbu na kole . Teď jsem se vrátil , dal jsem 42 km , ještě musím tak 15 minut počkat až se napumpované tělo vrátí do normálu  a povede se mi svléknout nový cyklistický dres aniž bych ho musel rozervat :D Pod víčka jsem si musel dát sirky abych neusnul a až se vykoupu tak usnu a buď chcípnu na bolest kolena a nebo se probudím tak ve čtvrtek :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, sitler napsal:

Nebo že dostanu zezadu šílenou trubku za to, že jsem pustil někoho z vedlejší nebo ho nechal odbočit když mám za sebou kolonu...

Jo tak tohle znám dost dobře a často. Je jedno místo v HP , kde jezdí BUS kloubák a nebo 3náprava , prostě větší vůz než Golf 🙊 a musí odbočit v křižovatce do pravého úhlu. Prostor na nadjetí nemá a v pravo na hraně chodníku ocelové sloupky. Já tam odbočuji vlevo (jakoby protiběžně proti němu). Jak ho tam vidím, zastavím cca 10 metrů od hrany křižovatky, aby si mohl v klidu nadjet. Zatroubím a ukážu ať jede. Busák v 90% poděkuje , někdy to nestihne protože ještě ručkuje po volantu.  Ale mám víc než 50% šanci , že ten hňup co stojí za mnou to nevydrží a troubí, že zdržuji :bacha   Protože jsem s velkým kolem také kdysi točil a ještě si stále pamatuji dlouhá čekání na vedlejší , kdy nemáš možnost vyrazit a potřebuješ místo, tak mám pro ty chlapy pochopení. A ty blby za mnou ignoruji . . .  Každý ať se s tím srovná jak umí :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes definitivně dokončena velká akce - nová podlaha i v "dílně"  Do toho neočekávaná dvojnásobná návštěva omladiny. Holka z Kobylis a kluk až z Teplic. Oba si přijeli domů poplakat jak to mají s partnerem těžké . . .   No ani my jsme to neměli pokaždé lehké ale narozdíl od mých dětí , my si neměli kam jezdit ulevit . . .   :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pokud vidím motorkáře, tak se taky snažím jet ke kraji. Je to příjemnější pro mě i pro ně. Na druhou stranu někteří jezdí fakt hloupě. Například včera se jeden za mě přiřítil, rozhodně ne předpisovou 50 a začal mě vyblikávat ať mu uhnu. Tak jsem mu uhnul, ale moc jsem to nepochopil. 

A můj co se neohleduplnosti týká nejhorší zážitek je zase s motorkářem. Dojedu nějakého golfa a vedle něho motorkář s holkou vzadu. A vidím, že si povídají. Nikam nespěchám, tak je nechám chvilku. Když už takhle jedeme asi km, tak se zařadím do pravého, aby pochopili, že už bych jel raději normálně 90. A náraz mě začnou vybržďovat, tak to jsem myslel, že mě trefí. Mně v autě by se asi nic moc nestalo, ale kdybych ho nabral tak by to asi nebylo příjemné ani pro něj, ani pro jeho spolujezdkyni. Nakonec jsem za nima jel asi dalších 10 km max. 80. Protože když jsem začal zrychlovat tak oni taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Pe.Tr napsal:

tvl zrovna vy jim ale neradte tvl 🤦🙈🤣🤣🤣😝😝

No jestli to bylo zřejmě na mne , tak to není o radě ale o řešení.  Ona je ta situace u obou složitější , bohužel.  Ale jsou věci které se ven neventilují . . . Pro mne to moc neplatí , ale toto je jejich soukromí a tak to jejich soukromím zůstane ale popíšu ta asi takto : Nechtěl bych moc být v kůži kluka (ale ten si za to tak trochu může sám) a už vůbec ne v kůži holky. Tam mne to trochu i vyděsilo a to proto že jí na rozdíl od kluka vlastně nemohu pomoci !  😟

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...