Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

No a já dopoledne pocení v posteli s čajikem a od oběda uklízení / stěhování věcí zpět z "dílny" do obýváku .  No a od cca 17,30 do teď sedím v práci .  Právě dokončeno , odnesu to do provozu a jedu domů  . . . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes poskakování po jeseníkách, rejvíz, jeseník, karlova st., vrbno, všude celkem dost lidí, i když je po prázdninách..., ale nejhorší ti kluci na motorkách--po těch úzkých cestách v lese mě bere v zatáčce hlava nehlava, když začne předjíždět jeden, celá parta jede za ním, přitom není vidět do protisměru, a i když nejedou bůhvíjak rychle, kilo tam mají určitě..., nedivím se, že skoro každý den jeden klučina dojezdí... :(, nějak jim chybí pud sebezáchovy, či co

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak vidím v zrcátku motorkáře , okamžitě jdu co to jde po krajnici , ať jede ..... pokud si má rozbít ústa , nemusím být u toho .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@radim.1008mi povídej. Šli jsme na procházku...bylo krásně. Dojdeme do cíle (na pivko) a za chvilku začne poprvé pršet...no nic, tři pivka a přišla další přeháňka...mezi nepršením jsme šli domu, zavřeme dveře a začalo to...průtrž, vítr...fuj :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, vagi napsal:

@radim.1008mi povídej. Šli jsme na procházku...bylo krásně. Dojdeme do cíle (na pivko) a za chvilku začne poprvé pršet...no nic, tři pivka a přišla další přeháňka...mezi nepršením jsme šli domu, zavřeme dveře a začalo to...průtrž, vítr...fuj :D

Teď jsem byl s lopatou čistit svodnici a příkop, aby to neteklo z kopce k nám. Solidní šplejchanec, i krupky padaly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, ozzy56 napsal:

dnes poskakování po jeseníkách, rejvíz, jeseník, karlova st., vrbno, všude celkem dost lidí, i když je po prázdninách..., ale nejhorší ti kluci na motorkách--po těch úzkých cestách v lese mě bere v zatáčce hlava nehlava, když začne předjíždět jeden, celá parta jede za ním, přitom není vidět do protisměru, a i když nejedou bůhvíjak rychle, kilo tam mají určitě..., nedivím se, že skoro každý den jeden klučina dojezdí... :(, nějak jim chybí pud sebezáchovy, či co

Jako že motorkáři jezdí některý bezhlavě o tom žádná. Na druhou stranu dneska mají vybavení o jakém se nám nezdálo ani v tom nejdivočejším snu. Většina těch kluků má v přilbě " kecafon " a když jede parta tak to mají propojený mezi sebou takže se slyší no a první se prosmekne předjede a dozadu parťákům hlásí dokud nic proti nejede. Brácha co jezdí s tou partou tak ty maj že to funguje na BT technologii a když se " utrhnou" že to nedokáže spojit BT tak to normálně spojí přes GSM jako když telefonuje. 

 

A dneska jsem dodělal oporu pro Révu vinnou  sloupky jsem měl zabetonované už delší dobu ale tatík byl churavý takže až dnes mi tam zavařil velké podložky přes které jsem na to zavěsil takovou síť z pozinkovaného drátu. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš asi pravdu, v pátek jsem byl na otočku dopoledne v LBC. Jel se mnou ten kamarád a kolega kterej tady u mě dělá klempířský věci na autech. A nějak jsme kecali a dostali jsme se k tomu že  " za mlada " jsme byli jiný střelci.  Hoďka deset cesta tam nějaká půl hoďka  vyřizování a hoďka deset cesta zpátky. A byli doby kdy jsem jezdil do LBC 2-4x za měsíc a Berlingem jsem byl schopnej to otočit za dvě a čtvrt hodiny s 20 min. přestávkou na naložení zboží.   Teď když jsem jel tak jsem teda jel do limitu tehdy jsem naskočil na dálnici vzal jsem levej a valil jsem celou cestu co se dalo z Berlinga vymáčknout v levým a zpátky naloženej na 100% nosnosti Berlinga a valil jsem úplně stejně jako když jsem jel tam prázdnej. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak před měsícem jsem pořídil nový přístroj PC,aby už byl kompletní,tak k němu trochu lepší a rychlejší příjem dat, přišla před dvěma dny nová "krabička" O2 Smart Box (starej modem asi 18 let, odešel do věčných lovišť)

2x kabel Tv,3x mobil+internet,pevný internet už šlape pěkně  a prozatím bez závad

IMG_20200905_204819.jpg

IMG_20200905_195952.jpg

IMG_20200905_200322.jpg

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak píšu nahoře, dnes jsem lítal po jeseníkách s kopce do kopce ve dvou lidech s plným kufrem, netočil jsem to do bezvědomí, ale na volnoběh se ty kopce taky vyjet nedají a spotřeba podle PP 6.3, což u motoru 1.6 benz. jsem čekal někde kolem 8 litrů, navíc mám najeto jen 600 km, takže motor syrový--nezajetý..., jsem fakt dost překvapený, protože u 2008 s motorem 1.2 EAT 6 ukazoval PP rovných 6 litrů, což si myslím, že je taky dobrá spotřeba :)

prosím bez hádek a invektiv, píšu jen své dojmy z vozu 😉, pežoty jsem měl skoro 30 let a hjundej je pro mě novum :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Davidak79 napsal:

jak vidím v zrcátku motorkáře , okamžitě jdu co to jde po krajnici , ať jede ..... pokud si má rozbít ústa , nemusím být u toho .

Tak to jsi jeden z mála. My včera s manželkou na Hondě navýletovali 338km po Železných a Orlických horách. Někdo si tu stěžoval na motorkáře, z mého pohledu, plechovkáři jsou horší. Motorkář udělá vrk vrk, a zmizí, plechovkář naopak mnohdy záměrně překáží, kde je 90 a plná čára, jede 70, kde je 60, jede 40 - specialita hradeckého okruhu, nebo jedeme v koloně moto a frajírek se sporťákem se musí nacpat mezi nás, jen aby se ukázal. A do zrcátek nikdo nekouká.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to na mě, tak to nebylo stěžování na motorkáře, včera mě nijak neomezili a vlastně nepamatuju, že by mě nějak donutili prudce brzdit atd., nebo vyrobili nějakou prasečinu :bojim, spíše takové zamyšlení nad hazardní jízdou--opravdu pomalu denně čtu o jednom, co už dojezdil..., vždycky synovi cpu do hlavy ať jede, ale tam, kde vidí..., jinak taky se sem tam svezu (když mi to půjčí) :) a s plechovkama nemám problém, protože když úmyslně překáží,  tak vrk vrk a je za mnou 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me motorkar nejak nevadi - pokud se chova nejak tak v pohode ale pokud me zacne podjizdet pri 1x0/1x0 na bezne ceste jen proto ze by musel 2vtriny pockat az prejede auto v protismeru /silnice Tyniste - Trebechovice - pravidelne Hk - Horice
Nebo pokud jedou v kolone vedle sebe a pneu ma na care a nejak se nedokaze smirit s tim ze vse v levo od jeho stredu je uz na me pulce / silnice Tyniste - Opocno
V zatackach totez - pokud se sejde ze jedu taky svizneji na povolenem limitu neni vetsi svandy potkat polozeneho motorkare na sve pulce / zatacka  Bvestviny smer na Spy
A muzeme pokracovat - pro "stourali" je jako priklad uvedeny usek ....

Jinak jak pisou ostatni pokkud ho vidim vcas - nekdy jedou fakt jako prasteny s radosti uhnu i se smerovkou aby bylo jasne ze nemam zadny problem :) 
a nejen moto klidne pustim i dodavku ale treba i kamion toto me je naprosto fuk ... Proste nezdrzuju.


Ale co je potesitelne hodne jich uz zase dokaze podekovat
To pred casem z nasich silnic naprosto zmizelo.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak já mám sakra štěstí že předjíždějí z prava a to je fakt na pytel. Ještě stylem že za mnou nic není a najednou profrčí kolem pravého zrcátka. Za to bych střílel na místě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy všechno je to o tom jak to má kdo srovnaný v palici. Je fakt že některý motorkáři maj nastavenou trochu jinou toleranci k předpisům a hlavně rychlostním limitům. Ale tak  jako plechovkáři jak píšete na tom jsou někteří taky tak.  Ve středu jsem byl na melouchu jel jsem na konci nadměrového konvoje a motorkářů jezdilo dost ale jedinej z nich nevyrobil problém že by ohrozil někoho z ostatních třech doprovodných aut natož že by se to ohrožení projevilo na jízdě samotného tahače. Ale plechovkáři se takový našli asi 4 že musel s tím tahačem zastavit protože plechovkář neuposlechl pokynů a nacpal se kam neměl.  A pravda je že motorkáři se nečílí tolik jako ostatní řidiči jako jo možná je to tím že na motce se asi běžně na obchodní schůzky nejezdí a že když vyjedou tak to berou tak jakože i ta cesta je cíl toho snažení a že jízdu s autem někteří berou jen jako nutné zlo aby se dostali kam potřebují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...