Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

taky mi majitel firmy říkal, že jedině bagrem, bylo to na blbém místě na konci zahrady, tak z kšeftu nebylo nic..., než aby mi do .urvil zahradu, udělal jsem to sám, za den a půl hotovo--nee vždy jde o peníze :bojim:bojim

kdyby mi dal k ruce jednoho maníka, máme to hotové za jeden den s veškerým komfortem pro něho (jídlo, pivo, gořalka, odvoz domů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši je mi to jasný ono totiž u toho bagru strašně záleží na strojníkovy.  Já jsem když jsem dostavěl barák, tak jsem  potřeboval rozhrnout ornici z hromady kam ji skryli při kopání základů. Jeden den jsem to vozil na kolečku a pak se ve vsi objevil " bobek" tak jsem tam došel a strojník mi to místo svačiny za 500 Kč rozhrnul ale byla to taková prasečina že jsem si říkal jestli nebylo bejvalo jednodušší to vozit týden a rovnat postupně než to jen přerovnávat po tom nakladači. 

@Pe.Tr jako jo přiznám se že lopata a krumpáč jsou pro mě mučicí nástroje ale taky s tím umím dělat. Ono je to spíš o tom jestli v určitým okamžiku není jednoduší dát někomu vydělat než se mordovat sám.  I když všechny výkopy co jsem tady okolo baráku dělal tak jsem dělal ručně ne že by se sem bagr nedostal ale většinou jsem tím vytěženým materiálem dorovnával terén takže jsem dělal sice pomaleji ale " dvě operace " naráz. Příští rok chci předělávat cestu k dílně a na to jsem rozhodnutej že buď vezmu bagr od firmy nebo si půjčím mašinu v půjčovně a vyškrábu to sám protože ten materiál se bude odvážet pryč a pokud mám platit za kontejner tak abych neplatil za to že se tu bude válet tři nebo čtyři dny když bagrem to bude otázka maximálně jednoho odpoledne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně si s těma tujema jednou (až budete starý a/nebo nemohoucí - a vono to jednou přijde, jedno, druhý nebo taky obojí) budete drbat palice protože to nebude mít kdo stříhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, tůje patří na hřbitov, ještě štěrk si nasypejte okolo baráku, jak na hrob. Tady v ulici to vypadá jak procházka mezi hroby, to je móda, to nepochopim.

 

Mame tohle a sere mě to neskutečně, ten bordel z toho, letos jsme to zkratili, taky jsem to chtěl vzít u země jak Bartoška :D Ale vzhledem k tomu co z toho bylo materiálu jen z ořezu se na to teda mužu....z vysoka :D 

 

 

20200112_152126.jpg

20200112_152136.jpg

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ozzy56 napsal:

taky mi majitel firmy říkal, že jedině bagrem, bylo to na blbém místě na konci zahrady, tak z kšeftu nebylo nic..., než aby mi do .urvil zahradu, udělal jsem to sám, za den a půl hotovo--nee vždy jde o peníze :bojim:bojim

kdyby mi dal k ruce jednoho maníka, máme to hotové za jeden den s veškerým komfortem pro něho (jídlo, pivo, gořalka, odvoz domů)

Když nešlo o peníze, tak proč ti k ruce jednoho maníka nedal?
Když nejde o peníze, tak dělá někdo jinej a ty mu říkáš, jak si to představuješ, aby to vypadalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic bylo to loni na jaře a byla to taková přetahovaná--zda se to bude dělat jak chci já, jako zákazník, nebo jak chce on jako majitel firmy..., já mu řekl, že bagr přes zahradu nepustím a on že bagr ten trávník moc nerozbije a že toho maníka nemůže dát, přestože maník byl přítomen a souhlasil :), mám prý zkusit požádat sousedy, aby mohl bagrem přes jejich pozemek, tak jsme si podali ruce a šli každý svou cestou...

jednalo se asi o JEDEN KUBIK zeminy, v podstatě o houno, vlastně nee -- šlo o to, aby bylo po jeho :(

a ještě něco--bylo by moc fajn, kdyby i tady platila tvoje poslední věta 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i leckdy jde aby ta věta platila ... jen člověk musí najít rozumnej střed mezi "ano pane mistr, udělejte to jak myslíte .. a pivečko si ještě dáte?" a druhým extrémem jako zbohatlicky hovado "já platím a ty to udělej jak já chci a drž hubu". Domluvit se. Je fakt že ne vzdycky to jde. Někdy si připadám jak před 40 lety - prosebník na OPBH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Charlie 1 to budeš těžit jakože z celé zahrady a budeš tam dávat kvalitnější zeminu?  Jako jo s krumpáčem a lopatou je to dobrej tělocvik a člověk se hejbe pořádně ale takové množství to bych asi zjednal bagr protože v takovém množství materiálu je ruční práce spíš týráním než protahováním těla. 

Ano je tady ornice 15-30cm pak už jen jíl s oblazkama....

1)o peníze zas tady nejde,ale jde o to ,že když mě to vysape bagrik tak mě všechno nahází na jednu kupu...já kopu, ornici dám vedle a jak narazím na jíl na kolečko a vozím na skládku na kare za autem....

2)jsem doma s dětma a co mám dělat když nikam nemůžeme tak ten čas trávíme,ze dopoledne škola a dopoledne do večera venku pracujeme, jinak by to byla jen televize,PC,mobil a valeni....

3) žádný túje a štěrk opravdu nebude....po konzultaci s zahradním architektem ,by to vše rostlo tak 5let a pak by byl konec ,až by kořeny narazili na jíl a pak jen hnojit nic jiného nepomůže ..takže skoro všude se kope průměr 60 a hloubka 60.....pro Jabloň 100cm a hloubka 100cm...viz.dnes 6der za 3.5h včetně odvozu 1.4m3....jeste nám zbývá 30der za víkend bude hotovo😂😂😂

IMG_20200403_182612.jpg

IMG_20200403_182718.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 to budes mit zivy plot z jabloni? to mel kdysi znamy a rozhodne lepsi nez tuje...

Me ceka vyrknout ortel nad nove nabityma tujema....nejradsi bych to vsechno srazil k zemi 😋

Plany jsou velike...tak snad se na tu zahradu s nima vejdu :)

jinak dneska posledni auto s bordelem..ve ctyri melo byt vraceno...ve tri jsem teprve tankoval v rakovniku a jen na zaplaceni jsem cekal deset minut....a pak jsem si to stradoval asi 10 km za kamionem...co jel 40...a vsichni se ho bali predjet...nastesti jsem za 1 minutu ctyri parkoval krabici v pujcovne...

pak jsem presedl do tristasedmi a oproti romu tranzitovi mam nejakou tuhou spojku...jsem se s tim rozjel az napodruhé...napoprve jsem to neutlacil..nebo jestli to je unava... preci jen 4x nalozit a vylozit a cesta tam a zpet...ale zase ty kila jak lezou krasne dolu...🤣

a posledni sance pro nekoho kdo by chtel sedacku..v nedeli ji rozsekam na cimpr campr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 tak jako jo. I když bagr by to dokázal taky třídit pravda asi ne tak citlivě jako Ty s lopatou. A ta vizualizace vypadá moc zajímavě.

Ale pro mě by to asi nebylo. Já teda s dovolením zůstanu u toho jak někteří říkají  hřbitovního stylu. Protože to je podle mě " bez údržbové " Jednou za rok dva ostříhat těch asi 24 tůjí sice možná zabere celý víkend a dvakrát do měsíce posekat trávu by mělo stačit pro všechnu údržbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes se konečně ozval Fischer, tlačí na posunutí pobytu na letní dobu, ale dnes na Seznamu psali, že ani v létě se hranice pravděpodobně neotevřou, rozhodl jsem se pro storno a vrácení zálohy, uvidím co bude dál, letos to s dovolenou vypadá fakt bledě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No druha dovolena v laznich nam spadla vsem do kose uz pred mesicem - na tento rok proste komplet STOP.
Nanestesti jsem to jeste neplatil tak ze jsem relativne v pohode ale na podzim ve Velichovkach jsem se zase docela tesil :(

Nu coz budu se dovolenkovat v KV na "place"   :)


@Charlie 1 Pokud se povede zahrada tak jak je na obrazku tak moc pekne 👍 ale te prace kolem ...  :mrk

 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...