Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Noo to vec a otazka - ja se treba doma branim plast. oknum kdyz mame devena a jsou Ok jen ted trosku vic volaji po naprave a natreni ne ze bych nemel na vyhozeni X-set tisic ale ze zavru starej barak a tim dostanu bonus v podobe plisne ...

Ale proc toto pisu - pokud toto zarizeni cenu neresim ted momentalne utahne spotrebu baraku rekneme par hod po setmeni a rano pred rozednenim
To je prez noc mrazak lednici a k tomu tv svetla atp pak treba Ok
Pripadne pokud to utahne provoz byt v omezenem rezimu treba pri vypadku rekneme jednoho dne ok ale jinak ....?
To bych radeji investoval do nejake vetsi "centraly" ...
U nas to maji taky po strechach nekteri toho maji i vic nekdo mozna jen pulku ....??

O cem uvazujeme uz nekolik let jsou klasicke kolektory na vodu - prez leto asi bez "diskuze" a v zime proste elektrika :)
Ale bohuzel jen uvazujeme.

Urcite me zajimaji tato data v realnem provozu nikoliv jen z prospektu ....

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Data z reálného provozu nemám, zato info od člověka který to počítá/projektuje a z blíže zde nespecifikovatelnych důvodu nemá důvod mi to vychvalovat neboli prodat. Důvod viz výše: dokud návratnost >= životnost pak taková investice postrádá logicky důvod a smysl  Důkaz: dotyčný to nemá ačkoliv by určitě mohl a to levněji než běžný smrtelník = zákazník.

Péťova úvaha o srovnatelnosti energie na výrobu a likvidaci vs. energie vyrobená je třešničkou na dortu.

A že by se mi to líbilo a na nějakou rozumnou verzi bych asi i měl ... teda možná bo korona a mmt.  nevím jestli nebudu muset půl roku žít z úspor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, RichVa napsal:

 

Pak je další možnost místní stavebniny s e-shopem (u nás např. DEK) a míchačka. Objednáš na netu s odběrem na provozovně a až Ti napíšou, že je připraveno pro to sjedeš. Nebo si necháš dovézt jejich dopravou.

 

 

No tak s tím že objednáš přes eshop a pak vyzvedneš. Nevím jestli v Kolíně maj DEK nebo nějaké jiné " úplně " stavebniny. Ale podívej se třeba na OBI nebo Hornbach přiznám se že jsem to zkoumal minulí týden ale v H. mají na první stránce eshopu napsáno že s ohledem na probíhající opatření byli nuceni dočasně omezit sortiment a když začneš hledat cokoliv co potřebuješ tak narazíš že buď to mají stažené z nabídky nebo je dostupnost neznámá. Chtěl jsem paletu OSB desek že bych když bych se nudil dodělal obklad stropu a poslední stěny v gumárně ale OSB 4xPD 12 mm nejsou nikde nebo nikde kam bych byl ochotný si proto dojet. Kde je mají tak jedině s jejich dopravou a jako nejsem blázen abych vysypal za dopravu téměř stejnou částku jako za materiál jen protože ku.vavirus  a některý vykukové se na tom snaží vyvařit co se dá. 

Jo a co jsem dělal tak jak jsem se ráno zmínil ve vlákně o počasí tak jsem si po probuzení do sněhové nadílky šel znova lehnout s tím že se probudím na jaře. No to mi nebylo dopřáno takže jsem vstal asi v 10 hod. Chvilku jsem se ometal po dvoře a pak jsem přerovnal v uhelně zbývající pytle s peletama abych měl místo na novou dodávku ne že bych je objednával nějak v dohledné době ale protože venku bylo hnusně tak jsem chtěl něco udělat a nemrznout u toho v tom nečase. Po obědě jsem si dal seriálový maraton a zhlédnul jsem 5 dílů Místo zločinu Ostrava jako moc mě seroše který vyrábí ČT neberou ale tohle je vcelku dobře udělaný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Lihous napsal:

pokud toto zarizeni cenu neresim ted momentalne utahne spotrebu baraku rekneme par hod po setmeni a rano pred rozednenim
To je prez noc mrazak lednici a k tomu tv svetla atp pak treba Ok

Včera se instalovala, takže nelze soudit. Ze sítě jsme včera baterky namlátili na 100% a dnes dopoledne, když začalo svíti sluníčko (a to taky chumelilo) měly něco pod 30%. Takže v pohodě zvládly provoz domu. Teď mají jen 87,8% (a stále se dobíjí), ale celý den jsem prakticky neodebíral ze sítě. Ale na rovinu taky musím napsat, že se dnes nevařilo, jen ohřívalo. Takže za mě na první nástřel spokojenost. Ale to, co píšu neznamená, že se to ekonomicky vyplatí (prostě ta vlastní energie je dražší než kupovaná). Teprve čas ukáže... (a to se nesmí nic porouchat).

 

před 52 minutami, Lihous napsal:

To bych radeji investoval do nejake vetsi "centraly" ...

Mám 3x400V 5,5 kW - utáhne mi v pohodě v zimě dům, ani se nezadýchá ;) Ale teď ji asi prodám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto dva dny byly výživné, včera mi vytrhli stoličku nahoře, ledva jsem s krvavou a bolavou hubou dojel domů, tam byla potopa, protože praskla voda, jen pod kuchyňskou linkou naštěstí a tak místo hekání jsem se pustil do likvidace potopy a shánění instalatéra. Instalatérů je v Berouně asi 8, z toho tři mají virus anebo jsou v karanténě, ostatní to nezajímalo, že prý k lidem nejezdí a dělat to nechtějí, že jde o havárii, je nezajímalo. (Tradiční situace v Berouně a okolí, viz zednící, truhláři, psal jsem to několikrát., řemeslníci jsou tu na h...o.) A tak jsem se musel pustit do opravy sám, závada byla na teplé, takže studenou jsem zprovoznil rychle. Zbytek zítra. Bohužel jsem potřeboval koupit materiál, ale nebylo to možné, protože hobby obchody prodávají jen pro živnostníky (ten protimluv) a živnostníci zase nemakají protože nemají zájem. Ještě, že mám 2 kuchyně, z jedné je pracovna. Zítra vykuchám kuchyni č. 2, materiál přesunu do havarované a vodu tam ucpu, náhodou mám čím. Až bude po koronaviru, dokoupím materiál a zprovozním znovu  i druhou kuchyň. 

Dnes má můj Boxer 2 leté narozeniny. K narozeninám dostal první povinný servis u Domanského. Stál 9 tisíc bez oleje, ten olej co jsem si přivezl bez námitek vzali. Proběhlo to celkem příjemně. Prý s olejem by to stálo 13 tisíc, mně stál 780 Kč. Chtěl jsem dodělat 3x 12V zásuvku, jednu dopředu a 2 do obytného prostoru. Nebylo to možné, servis je nemá. Prý ať přijedu za 2 týdny a seženu si je případně sám, ale že prý je taky sehnat umějí, ale je to prý práce. Drát prý běžně mají, nestačil jsem se divit. Dokonce mi z internetu vyjeli papír s fotkou té věci a linkem, abych věděl, kde si je objednat. Já nevím co je to dnes za divné opravny, dříve byl v každém servisu sklad běžných zásob, kde na každou položku měli skladový normativ, takže se nemohlo stát, že by drobný materiál nebyl. (Nemluvím o celém motoru třeba, nebo karoserii, ty se dříve běžně měnily a čekalo se na ně, ale o běžných dílech.) Všechno je to dnes taková nějaká neprofesionální habaďůra, něco jako všeobecná Poťemkinova vesnice, to samé u Hyundaje i u Renaulta.

Už jsem z toho všeho myslel, že mi hrábne, a tak jsme s klukem vyrazili na výlet na Živohošť cestou jsme překročili 19 tis. km a spravili si nálad a vyčistili si hlavu. Přijeli jsme před půl hodinou. Teď jdu péct vepřovou rolku, abychom do půlnoci aspoň povečeřeli.

 

 

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsi sám kdo si bláhově myslel, že s řemeslníkama na tom budeme po převratu lépe, sprchový kout mi montovalo hovado, kterému jsem musel ukazovat na plánku, který díl kam příjde, jinak by to nesložil 😮

v ostravě v autorizáku nekoupíš ani žárovku--není na skladě--, ale do 48 hodin ji budou mít za pětinásobek ceny 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymalovan prvni pokoj, rovnou uklizen...uff... dalsi dva pokoje zatmeleny diry a bude treba brousit...zase budu vypadat jako yetti...

Sháním nekoho kdo by mi udelal podlahu v patře...namontoval cidla na plyn...potrebuju revize el + plyn o vodě ani nemluvě...a hlavne potrebuju sehnat baterii do vany...sprchovani upadlou sprchou nic moc...

A ucim se s termostatem...tvl...topi to...ale teplou vodu to neudela.. jo aha...ja si tim vypnul bojler🤣😂

A dnes jsem se uz poučil....na cokoliv elektrického chci sahnout a rozebrat tak si nejdrive vyhodim jistic...hned mam klidne spani...

A lev uz parkuje pod střechou....to je prima zajet do garaze a ne jak mamlas hledat misto dvacet minut...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vono hoši s řemeslníkama. Já bojuju s firmou která mi dodávala kotel když se jedná o to že bych měl mít nějakou revizi nebo něco podobného tak to jsou aktivní to otravujou píšou meily ale stejně je to o tom že si to nechají zaplatit předem a pak jen pošlou meilem ten canc a nechají si zaplatit samozřejmě i cestu takže s tím jsem udělal rázný proces pokud má mít kotel revizi tak se na něj přijede podívat technik a já to zaplatím i s tou cestou ale pokud to děláte takhle tak je to jen o tahání peněz z lidí a ta revize teda není potřeba  Ale potřebuju aby se tady někdo od nich zastavil a ten kotel prohlídnul a nastavil a do toho se jim nechce ale ohleduplně tvrdí že zavolají až budou mít cestu okolo že zavolají abych jako nemusel platit cesťák celej sám ale jaksi už 3 měsíce sem neměli cestu když vím že jen já jsem je doporučil asi osmy lidem z okolí a vím že v době kotlíkových dotací tady namontovali desítky kotlů.  

A o tom jaká je dostupnost zboží v hobby marketech jsem psal předvčírem .

Jako nezbejvá nám než tuhle hnusnou dobu nějak překonat a věřit že bude líp. I když  si teda myslím že nejsem sám kdo kdyby měl tu možnost otočit prstenem princezny Arabely tak že by s ním otočil a nastavil kalendář zpátky minimálně na 1.1 2020 ale to nejde to šlo jen v pohádce tak to musíme vybojovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tema rousky me zacinaji nahanet podmineny reflex zacit se bat :)

Dnes po ranu si jdu do pekarny pro snidani a "uz cestou vidim jen zamlzena skla .... "  s prupovidkou o tom jak me to se - stve pokracuji v ceste bryle odpocene nasazuji si je ...
k tomu rukavice - vchazim do kramu "aaaa aaaaaa aaaaa vidim zase  ...... " tak ze bryle dolu a cekam az se zase odmlzi  / ano dnes u nas bylo -5°C tak ze z venku domu je to normalni jev /
Nasazuju si bryle - mezitim samozrejme uz nastavena a nasazena rouska sjela tak ze nadech vydech a ..... ,ale to znate .... :( no cesta domu to bylo na stejno jen me nesvitilo slunicko do oci ....

Jsem pro aby se kde co vymyslelo pak i dodrzovalo ale "sakra" dejte nam jako postizenym neco co FUNGUJE ja si to rad zaplatim -  nehodlam si placat kde co na bryle abych vyhodil do kose  pote cca 20tis a to jsem hodne

u zeme a myslim si ze dnes by to stalo podstatne vice.

Jinak pekny den vsem  :):papa
 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou jsem tahal 80 lete důchodce z fabie , paní potlucena a všichni Ok https://litomericky.denik.cz/nehody/nehoda-podsedice-20200401.html  

20200401_072848.jpg

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...