Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dneska klekla tiskárna na pobočce CČM. Následovala komunikace se servisákem, jak to vypadá s opravou a vypadlo z něj, že nejsou díly, že kamiony stojí fronty na hranicích a dodávky se tím prodlužují o min 48hod. Takže vybrat vhodnou náhradu na centrále (kde stejně nikdo není) a pěkně prohodit. Ještěže to nelehlo v Havířově :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vena garážmistr napsal:

to je logický

To by spíš mělo jít do vtipu ne 😂

Jinak mě dneska přišel konečně yatour do auta tak jsem si ho byl vyzvednout, pak jsem jel k babičce ji dát nějaký jídlo co jsem byl nakoupit a jelikož jsem neměl aktivovaný CD měnič tak jsem musel ještě za choulakem protože mi umřel kabel od diagnostiky.timto mu ještě jednou děkuji,

Po příjezdu domů jsem si připravil kafe že si ho zaleju až umyju nádobí. Jsem se do toho tak zabral že jsem umyl i ten hrnek kde jsem to kafe měl připravený 😂 to byla poslední kapka tak jsem si šel radši před noční lehnout.

 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chatu nemám, tak aspoň cca hoďku denně couráme po pláni nebo ve Stromovce. Ale umím pochopit ty, co se seberou a odjedou z města někam kamkoli jinam (pokud při tom nevyhledalávají kontakt s usedliky, není co jim vyčítat) 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Medvěd napsal:

Milan + - o tom, co je a co není zbytečný brouzdání snad rozhoduje každý sám za sebe. Zakázaný cestování na chatu není tak není o čom debatit 

Brouzdej si po Praze a není co řešit, podívej se jak to vypadá v celku. O tom žádná. průšvih je, že tady u nás je lokace, kde prazaci maj chaty a utíkají sem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Medvěd napsal:

Milan + - o tom, co je a co není zbytečný brouzdání snad rozhoduje každý sám za sebe. Zakázaný cestování na chatu není tak není o čom debatit 

Řekl bych že se dost mýlíš, nechci sem politiku nebo ty věci který s ní úzce souvisí zatahovat ale prostuduj si to:

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/#Omezeni_volneho_pohybu

Ještě bylo včera vydáno opatření min. zdravotnictví které se týká speciálně cestování na chaty a chalupy. Kde se v kostce píše že máš setrvávat v místě bydliště a ne courat přes půl republiky nebo půlku okresu. 

Jako já chápu že se to lidem moc nelíbí, že tím spíš když se dělá hezké počasí tak je to na ty jejich chaty a chalupy táhne. Mě osobně už z toho začíná taky hrabat že sedím pořád " doma na pidely" protože vcelku z podstaty mám boty z toulavýho telete a to že vyvezu máti jednou za týden na nákup tak to mě teda dost neuspokojí co se týče nějakého kontaktu s kamarády nebo se světem vůbec. 

Ale je to potřeba tak se to musí dodržovat. Protože už můj děda říkal všechno si lidi pose.r.ou samy.  Minulí týden se na chataře a chalupáře jen apelovalo aby nikam necourali a protože podle vyhodnocení autorit které  to v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu mají právo sledovat nebyl apel vyslyšen veřejností v dostatečné míře tak na tento týden už to přišlo v podobě nařízení že je nutné se zdržovat v místě bydliště. A troufnu si napsat že ač se mluví o tom že po velikonocích by se mohli ty omezující opatření začít uvolňovat tak pokud autority shledají že opětovně tento víkend bylo nařízení částí obyvatelstva ignorováno tak na velikonoční svátky přistoupí k tomu že pohyb osob omezí ještě více.

Hele jednoduchej příklad ob 3 baráky bydlí holka asi o 10 let mladší než já má dvě děti asi 4 holčičku a do roka chlapečka a ten její to je takovej divnej pavouk. Oni si tak trochu víc žijou ve svým světě. Ona tady s těma harantama věčně courá po vsi roušku zásadně nenosí ona ani ten její to že nedá nic harantům přes pusu to je každému jisté.  V pondělí si to štrádovala po ulici a zastavili jí MP a že už si jí všimli takže poslední výzva aby začala nosit držkodekl a ona se jen smála druhej den ji čaply znova takže jí vyzval k prokázání totožnosti a že jí uděluje pořádkovou pokutu 2000 Kč a ona že na to nemá právo apod. takže MP zavolala PČR který ji oznámili na hygienu ke správnímu řízení a může dostat xxxxx pokutu. A i přesto dál chodí bez. Od tý doby co ji chytli poprvé tak jsou tady policajti denně. Samozřejmě že MP o situaci informovala radnici a radnice kvůli tomu posílala lidem 6x SMS s upozorněním že je nutné nařízení dodržovat. 

  •  
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a v 18,30 to Hamáček dementoval s tím, že platí to, co platilo minulý víkend - tzn. doporučení na chaty jezdit jen pokud to majitel vyhodnotí jako nezbytné.

Nikdy jsme jako rodina chatu neměli a ani já jsem jí nikdy nechtěl:
1) chata (chalupa) majitele přiváže na jedno místo jak psa řetěz k boudě
2) za cenu běžné chaty (chalupy) můžu být několik roků víkend co víkend v jiné lokalitě a nemusím řešit, co všechno mi pobertové přes víkend odnesli (+ se tam o mě a celou rodinu někdo za mé peníze stará, zatímco na chajdě se za své peníze ještě musím starat, aby mi nespadla na hlavu)
Nicméně TEĎ je právě ten čas, kdy POPRVÉ opravdu chatařům svým způsobem závidím (hlavně tu možnost se sebrat a třeba na celou dobu , kdy děcka nejdou do školy a rodiče mohou pracovat od PC, vyfunět někam, kde je lepší klima než ve městě). Přece to, že někdo jede na dáču a priori neznamená, že se musí slejzat s domorodci - bude-li ale rodina chodit do lesa, nikomu to nemusí vadit.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pro-chatare-se-zatim-nic-nemeni-odjet-na-vikend-mohou-40318091?fbclid=IwAR1nSQSdeojXoh35iF-qiXVAO3_M3LyrI0C6JC227YrBOD7KYJMgEyeUyDg

 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nedivim se ze se zacinaji objevovat podobne veci - ANO byt zavreny v nejakem bytovem domu tak se fakt nedivim.
Jsem "zviklej" prosedet v aute sam hodiny a hodiny zivotni styl mam jaky mam ale po cca trech nedelich me uz tez neba sedet u Pc - hledat zajimave veci a jen odepisovat "Pokud pockate mam 100% zajem ale ted to nejde ... "

Znam par "prazaku - omlouvam se za toto osloveni" co odcestovali na chaty chalupu - dokonce jeden zustal doma a je "bez prace" aby se nemusel vracet do prahy ....
Dovolena tez neni spasa ne kazdy ma stesti na nekolik tydnu navic.

Na druhou stranu je to jen a jen o nas zda se tento stav udrzi ci ne - sam si myslim ze ne protoze ti co tim prosli ti to maji za sebou a ti co se "uzkostlive" chrani a OPET nedivim se jim MAJI NEJAKOU ODPOVEDNOST VUCI OKOLI ti
ty to proste "asi" ceka ...

Uvidime co nam vymysli ale muj tip je ze toto zustane min "prez Velkonoce" a pak .....??

A opakuji toto je stale jeste naprosto volny rezim oproti tomu co by byt mohlo ....

Tak ze ted je jen jedno  "Prezit ...."  :papa


A jeste doplnim DALSI PRISPEVEK:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pro-chatare-se-zatim-nic-nemeni-odjet-na-vikend-mohou-40318091?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Ja jsem pro aby se podobne info sdelovalo na JEDNOM AUTORIZOVANEM WEBU

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TVL to by pochcipalo 98% "novinářů" ... pošli by strádáním že nemůžou spekulovat a fabulovat a komentovat jak konkrétně který to opatření autor myslel, jak ho vykládat nebo obejít ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano "obchod" se strachem zname z daaaavneeee minulosti a nemam na mysli dobu nedavno minulou ....

A proste funguje ...

Kdyz to odlehcime "Jezte vejce jsou zdrava _ PROBOHA NEJEZTE VEJCE JSOU NEZDRAVA - po case klidne je jezte protoze jsou pro zdravicko potrebna .....
A ted s timto je to podobne na jedne strane ideal karantena operacniho salu a na druhem brehu jsou nazory je to vsechno jedno ---- ANO pravda bude zase nekde na pulce - ale to vsichni vime.

Chovat se ohleduplne a za sve chovani nest svou odpovednost - to je podstata demokracie a ne stale dokola vymyslet "jak to obejit" a nejsem svatej - taky jsem uz  byl mimo aniz bych to potreboval.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím že prostě teď není vhodná doba na nějaký " švejkování " a vytahování se tím jak jsem " p.ř.echc.al nařízení autorit a ještě se tím pochlubit na soc. sítích že jsem nařízení obešel a nikdo mě u toho nechytnul takže je to v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Medvěd napsal:

Milan + - o tom, co je a co není zbytečný brouzdání snad rozhoduje každý sám za sebe. Zakázaný cestování na chatu není tak není o čom debatit 

je doporučeno cestovat v nutných případech, což návštěva lesa není.

před 10 hodinami, Ajdamek napsal:

Z hlediska rizika nakazy je uplne jedno, jestli clovek sedi doma nebo na chate. Nemit zahradu a les za barakem, tak mi doma jebne, takze ty lidi co jedou na chatu plne chapu. 

https://www.ceska-justice.cz/2020/03/ministerstvo-zdravotnictvi-zakazalo-cesty-na-chalupy-a-naridilo-lidem-pobyt-v-miste-bydliste/

před 1 hodinou, Medvěd napsal:

No a v 18,30 to Hamáček dementoval s tím, že platí to, co platilo minulý víkend - tzn. doporučení na chaty jezdit jen pokud to majitel vyhodnotí jako nezbytné.

Nikdy jsme jako rodina chatu neměli a ani já jsem jí nikdy nechtěl:
1) chata (chalupa) majitele přiváže na jedno místo jak psa řetěz k boudě
2) za cenu běžné chaty (chalupy) můžu být několik roků víkend co víkend v jiné lokalitě a nemusím řešit, co všechno mi pobertové přes víkend odnesli (+ se tam o mě a celou rodinu někdo za mé peníze stará, zatímco na chajdě se za své peníze ještě musím starat, aby mi nespadla na hlavu)
Nicméně TEĎ je právě ten čas, kdy POPRVÉ opravdu chatařům svým způsobem závidím (hlavně tu možnost se sebrat a třeba na celou dobu , kdy děcka nejdou do školy a rodiče mohou pracovat od PC, vyfunět někam, kde je lepší klima než ve městě). Přece to, že někdo jede na dáču a priori neznamená, že se musí slejzat s domorodci - bude-li ale rodina chodit do lesa, nikomu to nemusí vadit.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pro-chatare-se-zatim-nic-nemeni-odjet-na-vikend-mohou-40318091?fbclid=IwAR1nSQSdeojXoh35iF-qiXVAO3_M3LyrI0C6JC227YrBOD7KYJMgEyeUyDg

 

co nechápeš na slově nezbytný? Je nezbytný lézt do lesa?

říká ti něco migrace? Díky migraci obyvatelstva se šíří koronavirus i tam, kde původně nebyl, proč mám svým arogantním a neohleduplným jednáním třeba zavléct virus z prahy k domorodcům na chalupu, kde např. ještě není?? Abych se tam plácal pře hruď, že co není zakázáno, je dovoleno.... proto na chalupu nejezdim. dle hesla "Chranim sebe, chranim tebe"

Ad chalupa..... sám jsem si chalupu koupil (nezdědil jako většina), důvod jsem ti už vysvětloval. Kupoval jsem to i jako investici se zhodnocením finančních prostředků, protože udržovaný barák má vždy svou hodnotu. Já když bude nejhůř, tu chalupu prodám a získám nějaké finance. Zážitky si nikdo asi nekoupí.... Ano, je na ní práce, a tu ty moc nemusíš :D . Ale divil by ses, ale třeba do Harrachova to mám 43 km, takže si dojedu zalyžovat (já vím, lyžování ti taky vlastně nic neříká), trvá mi cesta 1h a 30 a bude mně to stát v PHM 195 Kč, a budu spát ve své posteli. Za ušetřený peníz za ubytování 4 osob v hotelu +/-2000 a to jsem v harrachově spíš ubytován v penzionu, dle této ceny, mohu uvažovat minimálně o úspoře 2/3 nákladů (když musím lyžovat v ČR), které mohu nacpat někam jinam (buď do chalupy, nebo do baráku, nebo si to pošetřit na dobré auto, či motorku. a do vzdálenosti 50 km od chalupy je toho opravdu hodně k vidění. Rozhodně se necítím jako pes u boudy.....

tak hlavně pevné zdraví všem a bacha na ty online shopy, měl jsem tu čest vidět jak to vypadá u logistického skladu rohlíku, a tam se ta nařízení moc nedodržují vč. otevřeného stánku s občerstvením a hromadného kouření zaměstnanců.......

EDIT: „Spoléhám, že lidé jsou rozumní a zváží, jestli je nutné na chatu jezdit. Nařízení je jasné,“ uvedl k tomu policejní šéf Jan Švejdar.

Bohužel národ český si vždy důvod najde a ještě obhájí :( 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ukončím :)--cestovat na rekr. objekty a pobývat v nich není zakázáno, ač pisálkové psali včera jinak (proto jsem včera chytil nerva), samozřejmě zásada nestýkat se vůbec s místníma je jasná (i když s některými místními bych se stýkal velmi rád)😂, ale rozhodnu se sám (jsem dospělý člověk, někteří říkají že i rozumný), nepotřebuju k tomu souhlas nebo potvrzení nějaké komunity, přeji Hezký den :papa

ale děkuji všem, co měli potřebu se vyjádřit :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo se chce odreagovat může hádat názvy českých filmů a pohádek. Kousek níž už jsou odpovědí tak kdo je nechce vidět ....😎

 

IMG_20200326_091026.jpg

IMG_20200326_091119.jpg

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá tak ještě poslední příklad pro ty který by to dosud nepochopili. Ta vesnička na vysočině jak je teď celá v karanténě že nikdo nesmí dovnitř ani ven z oblasti a navíc i uvnitř tý oblasti se nesmí mimo budovy.  Tam je úplně do detailu zmapováno kdy a kdo tam tu nákazu zatáhnul. Ano můžeš argumentovat tím že to bylo v době kdy všechna omezení neplatila ale je to dá se napsat přímo ukázkový příběh. Vesnická zábava jedno jestli hasičský bál nebo babský bál k mdž kam většinou chodí jen místní takže kdyby to bylo tak i tentokrát tak se dalo napsat neškodná zábava maximálně se místní nalili a pak si nafackovali ale to k tomu patří a stačil jeden jedinej " Pražák nebo přespolňák " to je jedno odkud byl kterej měl před návštěvou toho bálu rizikovej kontakt a bác ho celá vesnice je v hajzlu život se tam zastavil a trčí tam už druhej tejden a bůh ví jak dlouho ještě budou.  Amén!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...