Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

@brixtr, @Vena garážmistr, švagr měl loni defekt, byla to desítka šroub, ale v takové délce ( cca 15cm), že to okamžitě bouchalo do vnitřku disku:D (naštěstí plecháč), jenom nikdo nechápeme, že ho vzal na rovině až zadním kolem...

 

jinak dneska jsem konečně na 206 nahodil svody, naštěstí ten zalomený šteft šel bez problémů vytočit:) tak ještě vyměním rozvody, náplně, odvzdušním brzdy po repasi třmenů, nahodím nové blatníky a po dvou letech by mohlo auto zase brázdit silnice:)

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za celou profesionální kariéru jsem s kamionem " udělal gumu " jen jednou v Plzni naproti pivovaru jsem chytnul do levé přední nějakej šroub z vazáku z podvalníku. A byl jsem tak na.ranej že jsem to kolo dokázal povolit jen krátkým trhákem a stejně tak utáhnout. A i se sháněním špalíků na pomocné podložení nápravy jsem to zvládnul za 45 min. No pravda bylo to před 20 lety a 50 kily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to u Tatry jsem byl v gumárně imrvére, u nás řidič musel kolo sice jen sundat a nahodit (zbytek udělali v gumárně), ale i tak to byla makačka, navíc to nebyly jenom defekty,  u tater se musejí kola ,,točit'', protože se sjíždějí jednou stranou... :(

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem dneska s máti na nákupu. V Penny regály s těstovinama prázdný na liště cedulka že nedostupné kvůli velkému zájmu regál s konzervama poloprázdný a na kraji už byli vytažený konzervy který bych s klidem nazval zdomácnělí protože ty byli zaprášený jak loňský uhlí.  Jasně že mediální masáž funguje když v TV vystoupí soudruh premiér a jeho kejvači a žádají občany aby nebláznili a nevykupovali obchody že to je zbytečné a navazuje na jejich vystoupení reportáž o SSHR která je 30 vteřin dlouhá a redaktor jen suše oznámí že SSHR má zásobu potravin pro obyvatele CZ na víc než jeden den. Tak to si každej kdo má možnost ten proviant někde uskladnit udělá sám svoje  zásoby aspoň na týden dva a já těm lidem i vcelku rozumím protože až půjde do tenkých tak to bude o tom jak se kdo umí postarat protože státní instituce budou mít problémů sami o sobě dost. Já si pamatuju z vojny tam  nám technika roty dělal takovej prápora kterej dokud tohle zajišťovala armáda tak dělal v tomhle oboru tenkrát se tomu říkalo "Nedotknutelný zásoby "(NZ) nebo tak nějak a vím že ten tvrdil že ve skladech bývala zásoba v hotových trvanlivých potravinách na 3-5 týdnů a v dalších skladech byli zásoby surovin na provoz státu zase na 3-5 týdnů. Když jsem jezdil v mlíkárně tak jsme do SSHR vozili máslo který se skladuje jako surovina v mrazírnách a v nějakém intervalu se ta zásoba obměňuje a to je tak 15-16 roků zpět a tehdy tvrdili že v tom másle je rezerva na 3 týdny spotřeby celého státu.  To máslo byli stokilový bloky který byli podchlazený a oni si je šokově zmazovali většinou se tam vezlo 6 - 9 palet a stejné množství se vezlo zpět do mlíkárny tam to rozmrazili a většinou se to spotřebovalo do výroby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Klemoň napsal:

Neboj - Magoři si nakoupí na 14 dní a pak bude těch 14 dní klid  :roker

To by v TV nesměli od božího rána kolem dokola mlít o tom samým a že jestli bude nutný zavést opatření tak  na tři měsíce. Vždyť oni se v tom doslova rochněj hovada.

Před hodinou, Vena garážmistr napsal:

 Jasně že mediální masáž funguje když v TV vystoupí soudruh premiér a jeho kejvači a žádají občany aby nebláznili a nevykupovali obchody že to je zbytečné

A co má říkat? Vyzývat je aby nakupovali?  To je prasárna veřejnoprávní TV že za naše poplatky vede rozhovory srovnatelný s šířením poplašný zprávy. Kolik jsi za posledních 48 hodin viděl reportáží o obchodech kde mají v pohodě všechno a o tom v kolika vyprodaných marketech doplnili zboží během 12/24 hodin? Já ani jednu.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celá ta sranda hraje někomu do karet. Výrobcům roušek, léků co nepomáhají, dezinfekcí ... Ještě budeme čumět kdo se na tom napakoval ... Pokud se to od soudruhů z ČT dozvíme ...

@brutall No jéjej ... včera povídal mluvčí Košíku že lidi dělaj nákupy až za 20.000. 

My objednávali vpodvečer běžný doplnění, hrubý mouky mi to do košíku dovolilo dát jen kilo, jak byla limitovaná hladká a polohrubá nevím, bo jsem bral po dvou kilech což zadat šlo. Ale než jsem ten nákup zadal celej, tak už nebyla mouka žádná :D

Tak se holt mamina dneska stavila u místního nguyena a koupila si ji tam, měli normálka všechno.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No však o tom Košíku píšou že omezili lidem nákupy na kusy zboží i na celkovou váhu že některý nákupy měli i 500 Kg. To si myslím že je jako víc než přestřelený. Nevím no jako jednou za měsíc beru máti na velký nákup kdy se bere balík mouky balík mlíka apod. protože oba staroušci mají své zdravotní limity kvůli kterým zkrátka nemohou tahat těžký věci a na mojí psychiku je jeden velký nákup za měsíc taky limitující. Takže když už je velký nákup tak ať to stojí za to potom jim stačí jednou za týden dojet pro ty základní věci nebo to přivezu já když jedu někam za svými záležitostmi. Ono taky je  to jiný ve městě kde je x obchodů a jiný u nás na vsi sice cca 20km z centra Prahy ale nemáme tu ani toho nguena. Jeden to zkoušel ale po pár týdnech zavřel s tím že lidi jsou na něj ošklivý. A taky 75% obyvatelstva jezdí za prací do Prahy, a z toho zbytku ty autem pohyblivý si dojedou jednou za týden někam do supermarketu a těm opravdu nepojízdným se o nákupy postarají mladí. Takže se tady krám neuživí tím spíš když by to byl spíš překupník akcí ze supermarketů. 

Ale vím o jednom odvětví který z toho nemá radost cestovky, těm si myslím že začíná dost téct do bot protože hodně lidí v panice ruší už i letní dovolené které měli i třeba jen rezervované a cestovky si mnuli ruce jak krásně vyprodali xx% letních kapacit a teď bum prásk a vono vypadá že spousta lidí raději bude sedět doma na prdeli než by se někam harcovali a tam je rafli do karantény nebo tak něco. Nebo vyrazí na poslední chvíli a třeba jen na prodloužený víkend aby minimalizovali možnost komplikací.  

Děda tvrdíval že rozežranost a nesmyslnost dnešní doby dokáže zastavit jen nějaká katastrofa nebo válka tak možná že to je to co by mělo pomoct k restartu myšlení a chování světa. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr To víš že je to přestřelený .... hele, tady je Billa, Tesco, Albert, Lidl, Penny ... ale ve svým věku už nesnáším ty lidi co se chovaj jak kdyby tam byli sami ... od tý doby co byly dvojčata malý a začaly chodit a nákupy se změnily v boj o jejich přežití mezi vozejkama. Takže jednou za týden si necháme dovézt průměrně tak za dvojku (je nás tu pět dospělých) a průběžně v Lidlu kterej máme u huby chleba, pečivo a tak ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...