Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

@Charlie 607 na CE se nikdy nechystám , stačí mi BE , občas táhnu něco málo víc jak tunu na vozejku , nebo jedu dodávku +8 pasažérů a to pak stačí malej vozejček a sem nad limitem , nechci se handrkovat s policajtama .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, brutall napsal:

@Klemoňmůžu se zeptat, jakej je rozdíl, mít řidičák na soupravy a návěsy?

Jo můžeš - souprava je C1E (tedy neúplné a z vojny) a návěsy je oprávnění CE a pokud máš oprávnění C1E musíš si doplnit CE.

A jen pod čarou - je to prča, stejně jsem dělal jízdy sólo+vlek :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi už chápu. Špatně si to ale napsal v původním příspěvku.  Souprava je jak s vlekem, tak s návěsem. Rozšiřovat si řidičák ze soupravy na návěsy je blbost. Rozšiřovat se dá jen hmotnost soupravy, bez ohledu jestli je zapojený vlek (tandem) nebo návěs, vždy se jedná o soupravu.

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Klemoň napsal:

Jo můžeš - souprava je C1E (tedy neúplné a z vojny) a návěsy je oprávnění CE a pokud máš oprávnění C1E musíš si doplnit CE.

A jen pod čarou - je to prča, stejně jsem dělal jízdy sólo+vlek :papa

No já mám z vojny normálně CE, žádné C1E. Na vojně jsem byl v roce 96.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vojny se dávaly vždy plnohodnotný E. Já na vojně tahal za V3Skou vlek, myslím do dvou tun a v řidičáku jsem žádný C1E neměl,  jenom C. Po vojně jsem dostal po dvouleté praxi s náklaďákem (C) do řidičáku E. Teď je to jinak. Např. D se má dávat už od 19 let věku. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem se podívat do řidičáku, tak opravdu návěsy a vleky jsou zvlášť 😯

dva roky na vojně jsem tahal desetitunovou elektrocentrálu bez razítka pro vleky, jen na ROZKAZ v jízdním rozkazu 😯 (musel podepsat velitel útvaru), ale poslední den na vojně chodil nějaký lampasák a razítkoval řidičáky na potkání, takže se k jakékoli skupině dostali i ti, co celou vojnu vůbec nevyjeli z kasáren 😯,no a v civilu byl pak problém na DI, kde nechtěli tato nová razítka uznat...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já byl taky překvapen, na vojně jsem dělal autoškolu na C a T, pak u útvaru jsem jezdil se Zilem s návěsem s raketou. Takže mi dali jakože pro vojnu i E. No a když jsem si v civilu zažádal o řidičák, tak jsem v něm měl i E, což mi udělalo radost. Přitom normální bylo tenkrát doložit rok praxe s náklaďákem a až pak se zapsalo E. No a jak se ty skupiny měnily, tak pořád mám to nejlepší, chybí mi jen autobus, jinak mám všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jak teď mění řidičáky, tak vyplňují vše s čím můžeš jezdit, pokud někdo dělal C automaticky má vyplněno i C1. Já ještě vyměněno nemám, tak mám zapsáno třeba CE ale BE vyplněno nemám. Ani T nemám vyplněno i když v rámci CE se v tom rocenco jsem to dělal dávalo. Informoval jsem se na to na ouřadě a tam koukli do karty řidiče a že to T opravdu mám a že není v ŘP prý nevadí - při kontrole kouknou do karty řidiče a mají jasno. Ale že jestli to teď chci dopsat, tak že za 50kč výměna na vlastní žádost, nebo zdarma až vyprší platnost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Péťa napsal:

V těch harmonizovaných kódech, aby se prase vyznalo :D

 

To je přece účel hry. K čemu by byli odborníci na jejich místech kdyby se v tom vyznal kdejakej Jouda jako my ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Význam harmonizačních kódů se dá vyhledat. Na školení nám tvrdili že ty kódy jsou stejné v rámci nějaké té úmluvy o řidičských průkazech tuším že to je nějaká Vídeňská smlouva nebo tak nějak se to jmenuje. A je to proto aby policajt který Tě zastaví hned věděl na co by Tě mohl dostat nebo co u Tebe zkontrolovat. A na jiným školení jsem slyšel že pokud řidič poruší ustanovení toho harmonizačního kódu tak je to jako by jel bez ŘP. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...