Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Tak článek zrovna z Autofora bych nebral jako něco extra. Oni dlouhodobě brojí proti zimním gumám a tyhle argumenty se v jejich článcích objevují už snad čtyři roky vždy na podzim.
Klidně by to mohlo být napsané obráceně, například: Je holý fakt že gumy při nižších teplotách než 8°C tvrdnou a mají špatnou přilnavost. Předpověď počasí je sice o vysoko plusových teplotách, ale je podzim a meteorologové se často pletou, tak se po 1. 11. nenechte zaskočit. Hrozí vysoká pokuta, pokud budou vozovky kluzké zejména v ranních a večerních hodinách a vy nebudete mít zimní gumy, nemluvě o krácení pojistného plnění pojišťovnami v případě nehody na letních gumách.
V pneuservisech se tvoří fronty, nenechte přezouvání na poslední chvíli...........
Strašit se dá tak i tak 🙂 a hlavně je to vděčné téma vždy na jaře a na podzim. To vidíme i tady na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 10. 2019 at 7:12, Havlicek.Lukas napsal:

... manzelka dovezla  novy prirustek do rodiny za cenu vice nez slusnou ...
... a zde mazlik ve vybave SX Pack (((( chrom kliky a kraviny pujdou okamzite dolu )))) :

 
 

U nás nedávno proběhlo s mazlíkem loučení .... po 18 letech ...

 

IMG_20190927_092827.jpg

IMG_20190927_093404.jpg

IMG_20190927_093429.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On to nemusí být "prase uživatel", někteří nemají ani páru, co jim kdo na autě dělá.... Takže to může být spíše "prase servisující".... Pod toto označení se schová majitel, garážník i značkový servis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jiste ze - kdy by to bylo nejake sluzebni tak v pohode napisu na toto se servisovalo jine a vse je puvodni ale to uz zaznelo .....

Nam se na P405 v benzinu stalo neco podobneho kdy se dal novej a ja odjel asi 15km a konec - v nasi garazi se rozebralo vse a nas nenapadlo ze novej "filtr" bude "zalepenej"
Tehdy jsem nevericne cumel na vejfuk kdyz z nej cerne kourilo po pridani plynu .....,nastesti to byla jen 1,9i tak ze se nejak zvlast nic nestalo.

Od te doby je to nejlepsi pro nas povoz ....  :)


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já třeba služebáky servisoval jako by byly moje, ať se to majiteli líbilo nebo ne , měl problém, tady máš klíče ať jezdí někdo jinej , já řídím já zodpovídám za pasažéry . Vždy bylo po mém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes na jednom železničním přejezdu na Jeseník dávám přednost vlaku, z obou stran značky Stop, dej přednost v jízdě, tak zastavím a dívám se, vidím že jede vlak, tak stojím, ovšem vlak zpomalí a jede přes přejezd rychlostí cca 5 km/h , pak začne zrychlovat...,to mají strojvedoucí dneska nařízeno??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že pokud je přejezd nechráněný( bez závor) tak tam mají omezenou rychlost v souvislosti s rozhledovými poměry. Nějak tak to bylo psaný v nějaké brožuře do které jsem nakouknul. A na houkání se vztahuje něco podobného. 

 

No tak jsem o víkendu dokončil zase nějaké ty detaily na gumárně takže bych řekl že mi z velkých věcí uvnitř zbývá dodělat obklad ve vnitřku z OSB desek, instalace trvalého osvětlení a izolace dveří.  Zvenčí je to v podstatě hotové chybí oplechovat rohy a rozmyslet jestli a pokud jo tak jaký nainstalovat okap. Někdy v létě jsem si myslel že touhle dobou už poběží přezouvání skoro na plný plyn ale počasí v tom dělá pěknej bordel takže jsem využil hezkého počasí a trochu jsem máknul. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ozzy56 napsal:

dnes na jednom železničním přejezdu na Jeseník dávám přednost vlaku, z obou stran značky Stop, dej přednost v jízdě, tak zastavím a dívám se, vidím že jede vlak, tak stojím, ovšem vlak zpomalí a jede přes přejezd rychlostí cca 5 km/h , pak začne zrychlovat...,to mají strojvedoucí dneska nařízeno??

přesněji strojvedoucí musí dávat návěst "POZOR". dokud čelo vlaku/posunového dílu nemine přejezd.

Před hodinou, Vena garážmistr napsal:

Tuším že pokud je přejezd nechráněný( bez závor) tak tam mají omezenou rychlost v souvislosti s rozhledovými poměry. Nějak tak to bylo psaný v nějaké brožuře do které jsem nakouknul. A na houkání se vztahuje něco podobného. 

trochu se do toho zamotal ale částečně máš pravdu.

Nechráněný přejezd neexistuje, minimálně je označen skříženými kříži. V tomto případě většinou bývá doplněn "stopkou".

To jak píšeš s rozhledem, tak je jízda dle rozhledových poměrů nebo jízda se zvýšenou opatrností, což ve zkratce znamená že má jet tak, aby zastavil před vyskytujícím se nebezpečí.

Přesné a kompletní znění psát nebudu, zbytečně bych vám tím motal hlavu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ořezal jsem vrbu na zahradě. Zatím jen ta "hlavní fáze", ještě budu shazovat větvě cca půl metru nad hlavním větvením. Nejvyšší větve byly "zase" nad stodolou, takže cca 16 metrů.

Zábava na cca 6 hodin, nechtělo se mi nahoru tahat motorovku (GTM GTC 56), takže jsem to vzal jen elektrických Hechtem (starší typ, buď 2235 nebo 2240). 

... a teď budu asi tejden uklízet ty pořezané větve (s trochou optimismu týden).

IMG_20191012_180205.jpg

IMG_20191014_173412.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...