Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Hele já bych to asi prošel ručně, zapni si aby se ti zobrazoval všechny kontakty a duplicitni odmazaval ručně.. je to voser v případě stovek kontaktů...

Pak mám synchronizace zapnutý u všech aplikací... A nedělá to bordel...

A když se tu už řeší problémy.. Tak já mám problém v bytě s centrálním odsavanim z koupelny...pouští se přes vypínač s doutnavkou (? Snad tomu rukám spravne) a zda se mi, že bliká...drive svítila...je možný že je vypínač v háji a já blokuju celý systém spouštění?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň mám to stejně jak @vagi...

Ale nemyslím si že by to dělal jen díky messengeru....

Ještě jsem si vzpomněl že když jsem přecházel na samsung kdysi dávno tak jsem si kontakty promazaval. Zapnul bych teda všechny zdroje aby se aktualizovali,  a pak vše co není uloženo v google bych smazal...pak by to už nemělo kde brát duplicity...

Ale teorie je jedna věc a praxe druhá...pokud by se tam něco samovolně objevilo, tak nemohla by to dělat nějaká aktualizace? Ale to už je vyloženě experimentovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši Vaše starosti bych chtěl mít. Ano v 41 mi říkají dinosaurus ale takovéhle pikačoviny nemusím řešit. Patlafoun sice mám ale kvůli navigaci resp. kvůli tomu aby mi ládoval data do tabletu který používám jako navigaci. Abych sem tam udělal nějakou fotku takovou tu rychlou která ukazuje co si člověk nepamatuje. Zrovna tak zatím stále odolávám takovým neřestem jako je facebook a podobné chujoviny.  A že bych byl nějak méně člověk jsem si nevšimnul. Když někdo potřebuje tak mi zavolá pošle SMS nebo email . Jo umím používat SKYPE ale to prej už je taky předpotopní technologie. No však to říkám technologickej dinosaurus. 

A co jsem dnes udělal byl jsem se sklouznout busem. Ráno jsem vyjel vše bylo jak má být udělal jsem jedno kolo na 145 a dvě zastávky před konečnou se rozhoukala siréna že požár v motoru. Tak jsem cestující veřejnost požádal aby si vystoupila že pravděpodobně hoříme a že to půjdu zkontrolovat. Ty natvrdlí kaštani dřepěli ani se nehnuli tak jsem zběžně zkouknul motorový prostor nikde jsem žádné světlo od ohně neviděl z čehož jsem usoudil že asi planý poplach a hlásil jsem to na dispečink že to nejde vypnout. A dozvěděl jsem se že musím do rozvodné skříně a tam najít jistič který to drží tak jsem mu řekl ať volá garáž že do elektriky se štrachat nebudu. Po 40 minutách mi přivezli náhradní bus se kterým jsem dojezdil šichtu  už v pohodě.  Pak jsem potkal majitele toho první busu a on říkal že mu to dělá asi 3 týdny co se auto vrátilo z STK že tam nejspíš vyměnili čidlo a že je asi citlivější ale že se do toho nikomu nechce hrabat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkousel jsem dnes jezdit s "WZEM" nebudu rikat ze je spatny ale je to jen on-line NEJKRATSI CESTA tedy vcetne kde jake polnacky / polnacka je pro me mistni komunikace bezne oznacovana jako 3jka
Pro nas jen dalnice a max jednicky ostatni je zdrzovani.
Na nejake zacpy snad Ok ale jinak posilal me do kdejakeho dvorecku ...A to jsem byl v polsku i u nas v CZ najelo se asi 890km ale ale ale  .... !!!
Asi jsem strej parez v bezmala 50letech ale TomTom je zatim jednicka pro lidi co si chteji vse nastavit je mozna IGO pokud jeste funguje ale toto ....:??
Chvilku jsem jezdil se SEZNAMEM jako spatne asi taky ne ale jako pro pesky se priblizujici nikoliv v aute tam je to vo nervy :(

Ale nedelejme si nejake dokonale iluze v aute mame MIO a to je taky dokonale a vzdy bez zvuku ... :) Jinak o nervy !

A jak tu zaznelo mame mail skype a spokojenost - tim nerikam ze mit sebou net je spatne TO NIKOLIV ale pro me gramlave ruce jedine v notasu neb jak take uz zaznelo na tech pidi patlacich ploskach ......
Ale doba se zastavit neda proste to tak je a i me ceka tento ne zrovna prijemny prerod do podobnych technologii ....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak dnesek byl skutecne "vydatnej" .....
Hned z rana jsem nekde pro....l asi hodinu casu tak ze zpozdeni na ceste - posilam panu SMS s tim ze se pokusim co nejdriv prifrcet - Cerny most byl cil.
Prijedu na dohodnutou schuzku a pan me nebere telefon - nu coz muze byt volam po druhe treti ... a stale nic po dalsich asi 20min vola pan "a co ze po nem chci??"
No odpovidam tu vec na ktere jsme se vcera i dnes dohodli ... "Aha tak to bude problem - to se omlouvam ale jedine ze by jste prijel jindy" - NO udrzel jsem se ale NASRANY JSEM BYL DO BELA /admine promin ale jinak to nejde napsat/ Dobra udelal si ze me pitomce - konec koncu bezna etiketa obchodu pseudo kapitalizmu v cesku.
Druha akce brasna k notasu pani sice prisla brasna byla naprosto uzasna ale nas notas by v ni byl jeste utopenejsi nez ted v te nasi .... proste velka byla.

A kdyz se me tak dari zajedu se podivat na jeden most u MB - tam samozrejme kolem jedno velke staveniste tak ze sice bylo odkud bez  problemu vzletnout s nasim dronikem a tocit nic mene pod mostem by to nebylo zrovna pekne.


Pri te prilezitosti zapinam chytreho mobila a poustim jeste chytrejsi navigaci Waze ... uz v Bezdecine protestoval pri ceste do Krnska k mostu ale pak nastalo neco co i me prekvapilo.
Ne ze najedem na D10 a dal na Jicin Sobotku a do HK kdepak pekne po sic jednicce nasledne i dvojce a pak dokonce me to doporucilo nejakou polni cestu tak se vyrazilo smer Nymburk Podebrady
kam jsem dorazil diky teto  neuveritelne aplikaci po peknych bezmala dvou hodinach :)
Ale co me dorazilo kdyz me v Podebradech na namesti od Nymburka smerovala na Prahu a i za kruhacem to myslela zcela vazne !!!
Pritom jedinna delsi kolona byla prave v Podebradech jinak vsude klid  - no kdyz jsem ji to zatrh a prepocital si to sam za seba a na D11 si najel tak u Chlumce protestovala a ze mam sjet pro zmenu na starou "prazskou"  - nas...t a doel jsem kolem pate do HK

Jak uz jsem napsal vcera asi to nebude spatne myslena vec ale pokud si tam kazdy uzivatel zada kolonu tri peti stojicich aut na STOPCE nemusim se divit ze se projedu po republice a z bezne hodiny a "neco" to trvalo skoro tri.
Tak ze za me toto urcite uz Neee jak halasi to Raaaadioooo  :)

Ale abych stale jen nerikal vse je spatne podarilo se me natocit toto ....
Panove naprosto v pohode tak ze alepon toto je ulovek za celej den.
Neco podobneho bylo i v Hk od kruhace u CKD tam zase pro zmenu oral s "malickou radlickou" ale byl tak velkej provoz a na beznzince plno tak jsem jel dal :(

Ta rozborena expozice je z akcni kamery Yi 4K+ jen v 2K :( ale ac se snazi ryby oko nejak maskovat je to cele takove "silene" az skoro spatne :myslim
I na videu je videt jak se to cele "pere" na beznu kameru to proste nema a mit nebude "ale" toto je skladne a da se to vozit v aute a nestoji to pripadne az tak moc .....


 

 

Krnsko most.jpg

Balikovac.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes pokračování dovolené vzaté jako příprava na další dovolenou co bude za tři týdny 🙂

Nejprve přijely dvě hromádky betonu (celkem 2,6 m3)

IMG_20190730_102603.thumb.jpg.fc5d088a6db7fd5c8c97a4264ade8e85.jpg

aby se první přemístila do "krbovny" pod železa 

IMG_20190730_102613.thumb.jpg.089d7ea33b7f286a790a9d02115879c5.jpg

druhá na uzavření a ta už se i nahrubo zarovnala

IMG_20190730_134235.thumb.jpg.48aefa53b5c424249f79eb71b958bb3a.jpg

 

A na závěr dne se přivezla hromádka kamení (ta pravá měla původně 1000 kg, levá jen 400 kg + spárovací hmota (175 kg) a lepidlo (120 kg)) co půjde o další dovolené nalepit nahoru na dnešní práci 🙂, zatím přemístěná do stodoly aby se nevymačkal trávník.

IMG_20190730_182022.thumb.jpg.15f3e19af8b33330617459dd2b064a80.jpg

po týdenním flákání v Itálii dobrá rozcvička 

Sakra může mi někdo vysvětlit, proč je ve stavebnictví všechno tak TĚŽKÉ ???

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dneska zapojil zásuvku na půdě, kterou elektrikář bezdůvodně odpojil ( a já jí teď potřebuju) - zas a znova mě nas....štval způsob jeho práce. Doufám, že se mi u baráku nikdy neukáže nebo asi neodejde zdráv:bacha Elektrikáře tam měl před pár lety bývalý majitel (manželčin strýc) a já jsem po koupi prohlásil, že po nás je to nevyhovující, takže to udělám celé znova, zatím mi to nikdo z rodiny nevěří,ale asi jim nic jiného nezbude...

Odpoledne jsme si s drahou polovičkou zašli na pozdní oběd/brzkou večeři k výročí svatby.

 

Mezitím jsem jezdil po městě s peněženkou na střeše:roker

 

@Lihous něco podobného jsem zažíval na balíkovce - dojet na místo a zjistit,že člověk, který dostal SMS o doručení stejně není doma bylo skoro denně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ No mame dovolenou vokurkova sezona na aute komplet nove brzdy a pneu tak ze proc se neprojet .....

Toto byla mala kamerka Yi 4K+ jen prasklej displej ale "snad" by sla ovladat prez MT obraz jako takovej sel na displeji a zaznam taky.
Nova cca 5500 nam se nova 2x pouzita povedla koupit za 3500 a toto bylo za cca 1200 no nekupte to jen tak do auta .... Bohuzel pan ac vypadal jako dospelej chlap tak chovanim byl nactilete dite !!
Pro nas / me  stesti ze se jednalo jen a jen o cas naftu neresime ... ale nastval me hodne to proste priznavam :(

A copak to je za zarizenicko klidne SZ .... Ja si podobne ted hledam a tocim do casosberu v ramci celeho roku viz nase zacatky s dronem tak ze vse co se kolem krajiny prirody mota tak zkusime nejak zapracovat.
Problem je ze kazda kamera ma jine "proporce" zaberu a vse namichat aby to bylo "koukatelne" bude vic jak vorisek i s pripadnym vyrezem ..... :)

Ale zatim nas to "bavi" tak ze Ok .... Jen toho casu co to spapa .....

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎29‎.‎7‎.‎2019 at 13:25, vagi napsal:

No jo, jenže když člověk potřebuje na cestách juknout na net, mít online navigaci, poslat si meila, zaslat zprávu\fotku přes WhatsApp atd. atd. tak prostě se starým tlačítkovým mobilem toto jde velmi, velmi omezeně, nebo vůbec.

Mě tedy nezbývá, než se přizpůsobit době. Občas se taky na něčem zaseknu, ale většinou to má řešení a zatím to funguje :super

Ono jde o to si říct, že bez internetu se dá docela dobře žít i na cestách, online navigace přes Waze, jsem použil za ty 3 měsíce, než jsem ten krám rozdrtil 2x, ale bylo to dost k ničemu, protže to bylo malé a navíc to huhlalo tak potichu, že jsem neslyšel co to blábolí přes hluk ve voze, takže to rozhodně nenahradilo mojí klasickou okenní navigaci, byť se starými mapami asi 5 let. Já obvykle po přejezdu jakýchkoli hranic řeším roaming tím způsobem, že mobil úplně vypnu, bez ohledu na to, jestli je tlačítkový anebo matlací. Nemám potřebu být neustále s někým v kontaktu a něco řešit, posílat fotky nebo cokoli jiného. A tím pádem nemusím řešit ani jeho nabíjení. Ostatně i na srazu jste si možná všimli, že jsem se mezi vás jako nováček nijak nevnucoval a nekomunikoval s nikým nad míru nezbytně nutnou, a to jsem k tomu mobil rozhodně nepotřeboval.  (Tentokrát jsem se v řecku asi 3x pokoušel o SMS, ale bezvýsledně, stejně to neodešlo. Ovšem ton foun jsem měl vypnutý a pouštěl jsem ho jen kvůli těm SMS a pak zase hned vypnul.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému co jeho jest. Je každého věc jak moc moderní techniku využívá, nebo nevyužívá.
Zrovna jsme na dovolené a je tady jeden co nepotřebuje chytrej telefon - budiž. Ovšem dvacetkrát denně přijde s dotazem typu: podívej se v kolik jede vlak, podívej se mi kolik je to kilometrů, ukaž mi mapu, abych se podíval kudy půjdem, podívej se na předpověď počasí.....
To mi úplně normální nepřijde právě vzhledem k tomu že furt trousí narážky na nás závisláky na chytrejch zařízeních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Espero napsal:

... Ostatně i na srazu jste si možná všimli, že jsem se mezi vás jako nováček nijak nevnucoval a nekomunikoval s nikým nad míru nezbytně nutnou, a to jsem k tomu mobil rozhodně nepotřeboval.  (Tentokrát jsem se v řecku asi 3x pokoušel o SMS, ale bezvýsledně, stejně to neodešlo. Ovšem ton foun jsem měl vypnutý a pouštěl jsem ho jen kvůli těm SMS a pak zase hned vypnul.)

Jo to jsme si všimli. Že jsi trochu jiný "patron". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi je přirozené, že většina starší generace nebude mít v ruce imrvére chytrý telefon, jako puberťáci, ale pár mých kamarádů 60 plus má i tři telefony--když je rozloží v hospodě před sebou, je to komedie 😀, já si vystačím s 15 let starou tlačítkovou nokií za 1 korunu, co tehdy rozdával T mobile, celkem čumím, že furt jede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, ozzy56 napsal:

pár mých kamarádů 60 plus má i tři telefony

Bože ... co s tím dělaj???

Můj tatík 84 už spotřeboval 3 aligátory a jinej nechce, zato s notasem se vyblbne až z toho někdy sedivim ... projede si letáky Penny Lidl Tesco atd., vyhledá baterky do naslouchátka, vrtačku ... Cokoliv, na eshopu koupí ... ale beda jak se objeví neznama ikona nebo hláška. Prostě ta intuivita ... přečíst kontextovou nabídku a vybrat si to už tam není. Minimalizovat/maximalizovat okno, srolovat, rozdíl mezi oknem a záložkou prohlížeče, princip zástupců na ploše to už je prostě moc. Ale snaží se  udržovat mozek v cinnosti.  A o pět let mladší tchán ani nenapíše SMS, mikrovlnka je tabu, naladit nebo nedej bože setřídit programy na tv ... tvl to je teprve ocistec. Dialog: zase tam h...o dávají. A co bys chtěl aby tam davali? Já nevím.😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...