Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Ono při pozorném čtení původního příspěvku je dobré se věnovat odstavci o exekuci. To má člověk pak docela hodně svázané ruce a přistoupí na podmínky, na které by normálně nikdy nepřistoupil. To bude podle mě hlavní důvod.

Ale vždy je velmi krátkozraké mít část výplaty "bokem".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz uz se tu bavime o praci, ja jsem kdysi delal personalistu cca 15-20 let zpet(dopr.ele to to leti 🤦) a ted k tomu zase cucham a nestacim se divit jak je ta doba ted pokroucena a jake jsou schopni si zadatele o praci schopni diktovat podminky za jake u vas by chteli pracovat.

schvalne jake mate na zamestnavatele minimalni pozadavky/podminky za jakych byste nastoupili?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tře, to bude region od regionu jiné. A s tím souvisí ochota za prací dojíždět. U nás je chudý kraj, spousta poláků, kteří jsou ochotni jít "pod cenu" a podle toho vypadá i možnost diktovat si u zaměstnavatele. Ale to já nemusím řešit, protože stát má tabulky, já jsem spokojený tam, kde jsem, takže musím přetrpět i ty bonusy, které nemám 😮

Peníze nejsou všechno. S věkem na to přijdou i ti průraznější ;)

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako asi nejsem nejnáročnější ale na druhou stranu pro některé firmy jsou moje požadavky prý přemrštěné. Možná je to taky tím že skoro dvacet let jsem pracoval v nepřetržitém provozu což se na tělesné schránce dost podepsalo kdo něco takového dělá ví o čem píšu. Takže v okamžiku kdy jsem skončil jako kmenový u DP a hledal jsem jinou práci tak jedním z požadavků bylo minimum nebo žádné přesčasové hodiny. A gáže tak nějak odpovídající době a tomu kolik jsem vydělával jako kmenový u DP ale tam to bylo hodně dohnané právě přesčasy.  Bohužel na letišti i přes dohodu kolik je moje potřeba/ představa jsme se rozešli po třech měsících s tím že na žádné takové částce jsme se nedohodli. A všude kde jsem se ucházel bylo pro všechny nepřekonatelné když jsem řekl že pracovní dny jsou Po - Pá a že So + Ne mám volno a to je pro mě svaté. A že max. jednou dvakrát za měsíc jednu noc v kabině. Takže od té doby jsem na volné noze a tak nějak to plácám sem tam se svezu s nákladem občas udělám nějaký doprovod nadměrnému nákladu přes školní rok chodím dva dny v týdnu Po + Út na ranní jezdit s busem a jsem tak vcelku spokojený po prázdninách bych rád rozšířil svoje služby a tak většinu času věnuju tomu abych měl vše nachystané  a popravdě že bych se někde ucházel o trvalé místo zatím neplánuji.  Ale pokud chceš tvrdá čísla tak si myslím že v mém oboru 150 - 175 Kč /hod není přemrštěná cifra.  Nějaký příspěvek na penzi, 25 dní ŘD , nějaké stravenky nebo jejich ekvivalent a to je vše. Služební telefon ne to je dálkové ovládání zaměstnanců, parkování vozu u domu  ne  a) nemám místo kam zaparkovat b) zbytečné starosti navíc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je neděle a náš vzdálenější soused(cca 200m) se v 6.30 hod. rozhodl,že pustí cirkulárku a začne řezat dřevo.Druhej soused začal cosi řezat flexou na komíně a u třetího souseda začal štěkat pes.Tak krásně se to všechno rozlejhalo,že bylo po spaní.Vyrazil jsem tedy k Vietkongoj pro pečivo a na náměstí potkal nějaký tůristy.Dali se se mnou do řeči,a že prej,kdy se ten zámek otvírá.Chvilku jsem tápal než mě trklo kterej zámek maj na mysli,a tak jsem jim odpověděl,že 1.září.To zas nechápali oni,proč až v září,tak jsem jim vysvětlil,že to není zámek,ale základní škola.😂 No a teď to vypadá,že asi začne konečně pršet,takže poo bude pravděpodobně jen gaučink.No možná ještě půjdu seřvat toho s tou cirkulí,jestli nepřestane.

uvod.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska proběhla první  zatěžová zkouška,myslím,že to nebude špatnej pomocník ,je pravda,že je vrtak novej a měl jsem 6ku vrtak +-5-7 minut 4 díry a musím říct že jsem pro příště poučenéj že budu dávat druhou rychlost,ta poslední díra byla snad za minutku 

20190627_100608.jpg

20190721_132733.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

5 let 1 mesic presne
zacalo se to takhle kazit (sr**t) nejak zacatkem kvetna (reditel se ozenil s kanc krysou co ma na starost vydej tech penez za pouzity olej) a 3x do mesice nejaka dovolena - no z neceho se zaplatit musi ne ?

navic koupil 3 nove Jumpery kazdej za 700 tis nejmene a ty se taky musi zaplatit

Nevymlouvej se na ředitele. To je největší blbost. Taky jsem v soukromé rodinné firmě, kdyby si na dvoře udělal dulek a cvrnkal kuličky, tak je nám po tom prd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

sice to je asi na samostatne vlakno ale skusim to popsat rychle a jednodusse
jako ridic dodavkoveho vozu sem mel prideleno auto - cokoliv se pokazi moji vinnou zaplatim (1x totalka 3x motor - cca 200 tisic skoda) - samo ze sem podepsal jen 1x papir o skodne udalosti
presto ze mam sjednanou pojistku na blbost tak to proste tak funguje - pojistka pred 1,5 roku neni doresena ani u prvniho motoru
bylo domluveno ze mi bude "bokem davat" 10 tisic kvuli EXE... takze na vyplatni jen kolem 16 tisic a ze zbytku sem platil skodak
vozim penize za olej - jsou to nekdy smesne castky - nekdy vyssi - v pytliku s vydajovym dokladem - musim ho nechat potvrdit razitkem a podpisem nebo podpis a citelne jemno cloveka co to podepsal
tady nastava problem ze mi asi 4 pytlicky z auta ukradli - cca 4 tis - to sem jeste prehlidnul nebylo to tak hrozny

jenze "reditel" se rozhodl udelat kontrolu a zjistil ze je odevzdano moc vydajovych dokladu s necitelnym podpisem nebo jen razitkem (vietnamske provozovny - atd.)

najednou to vychazelo na skoro 13 tisic manko - ktere samozrejme krasne napsal na pokladni doklad jako - zaloha na mzdu :bacha

a s tim neudela nic ani ten nejlepsi pravnik

Taky u nás byl kluk na dopravě, odvezl šrot za cca 15tacků a prý někdo mi to potahnul, druhý den na to na vrátnici manik co vybírá prachy ze soukromých půjček či jak to nazvat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Jako asi nejsem nejnáročnější ale na druhou stranu pro některé firmy jsou moje požadavky prý přemrštěné. Možná je to taky tím že skoro dvacet let jsem pracoval v nepřetržitém provozu což se na tělesné schránce dost podepsalo kdo něco takového dělá ví o čem píšu. Takže v okamžiku kdy jsem skončil jako kmenový u DP a hledal jsem jinou práci tak jedním z požadavků bylo minimum nebo žádné přesčasové hodiny. A gáže tak nějak odpovídající době a tomu kolik jsem vydělával jako kmenový u DP ale tam to bylo hodně dohnané právě přesčasy.  Bohužel na letišti i přes dohodu kolik je moje potřeba/ představa jsme se rozešli po třech měsících s tím že na žádné takové částce jsme se nedohodli. A všude kde jsem se ucházel bylo pro všechny nepřekonatelné když jsem řekl že pracovní dny jsou Po - Pá a že So + Ne mám volno a to je pro mě svaté. A že max. jednou dvakrát za měsíc jednu noc v kabině. Takže od té doby jsem na volné noze a tak nějak to plácám sem tam se svezu s nákladem občas udělám nějaký doprovod nadměrnému nákladu přes školní rok chodím dva dny v týdnu Po + Út na ranní jezdit s busem a jsem tak vcelku spokojený po prázdninách bych rád rozšířil svoje služby a tak většinu času věnuju tomu abych měl vše nachystané  a popravdě že bych se někde ucházel o trvalé místo zatím neplánuji.  Ale pokud chceš tvrdá čísla tak si myslím že v mém oboru 150 - 175 Kč /hod není přemrštěná cifra.  Nějaký příspěvek na penzi, 25 dní ŘD , nějaké stravenky nebo jejich ekvivalent a to je vše. Služební telefon ne to je dálkové ovládání zaměstnanců, parkování vozu u domu  ne  a) nemám místo kam zaparkovat b) zbytečné starosti navíc 

Tak za to už se nedělá ani tady nás v Jc natož u Prahy a služební je u baráku, místo je problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím nesouhlasím , pokud si je bude cvrnkat a mě zůstane co jsme se dohodli ať si je cvrnká ale pokud sáhne na mé kuličky je zle. Já nejsem ničí loutka , nejsem neschopnej aby semnou někdo hrál divadlo . Znám firmu kde bylo cca 15 lidí často jsme spolupracovali, po roce jsem se tam dostal znovu a firma plná jiných chlapů. Jen mistr tam zůstal , ptám se co se děje ?? On mi odpověděl jsem vy výpovědní lhůtě , ředitel se oženil narodilo se mu dítě a je zněj ko..t . Zbytek chlapů utekl dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to nepopírám. Můj šéf se také propastně změnil. Občas rozdává až skoro nesmyslné úkoly , ale pořád mám výplatu kdy má být a když něco neudělám (co mi dal za úkol) a zdůvodním to , tak je sice otrávený ale ještě mne neseřval.

Až to začne , tak pak bude ten čas. Teď je to holt jen o nervy.  Asi nejhorší je ta zodpovědnost a neustálý stres z toho vyplývající . . .   A například Němec ohledy nebere. To hned lítaj pokuty v EURech a ani to nemusí být moje vina . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že to jak se chová vedení/ majitel firmy musí mít nějaké hranice.  Pro mě za mě ať si jezdí na dovolenou každý měsíc ať si naseká padesát harantů ale pokud chce mít takové opičky tak musí mít na banány pro ně a nesmí to odnášet zaměstnanci a chod firmy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz to tady tak ctu tak me napada jen jedno "Kapitalizmus po cesku"
Uplne nejlepsi je novej "sef" mladej po skole chytrej a hned reorganizace .....

Na druhe strane podnikani v CZ je jeden velkej problem az pruser a prevzit odpovednost za X zamestnancu sehnat jim praci a kazdy mesic vejplatu to je taky porce hodna metalu

A zkusenost od nas - pokud se popusti oprate tak lidicky jen "rvou" jaka maji prava ale na jednu zakladni "povinnost" ze v praci pracuji zapominaji
No a kdyz se oprate zase pritahnout tak je vse jako v lagru vse na H ...


Ono najit nejaky rouzmny komproms je tez probelm ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes od brzkého rána pohodový (zastávka v Alpách apod.) přesun na koupačku ke "špinavému" moři v Itálii (Lido di Jesolo) a tam setkání s neteří s rodinou (co jeli kvůli dětem noční přesun bez kochání). Jel jsem průměr 94km/h  za 5,0 l/100km.  Na to, že jsme jeli 4 dospělí (a dobře vykrmení i s bagáží) to považuji za pěkná čísla. Zpět to bude horší (přece jen víc do kopce).

PS: Takto nás na chvíli postavil borec z hotelu než jsme vyložili bagáž a odvezli auta na parkoviště.

IMG_20190721_134334.thumb.jpg.ee45ca8cce4a26e3c1a62c5156466262.jpg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rano jsem si se zajmem precetl clanecek o tom jak  Praha nakoupi pristroje pro mobilni mereni emisi Policii s tim ze min. jednou tydne budou merit v ulicich.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/filtr-pevnych-castic-kontrola-praha-magistrat-memorandum-policie-merici-pristroj-emise.A190719_104912_automoto_taj

Ze by vykuchane FAP e EGR sly postupne do propadliste dejin?

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...