Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dnes po obědě jsme byli u kamarádů na jejich chalupě. S autem od  @caraxxe jsou stále spokojeni. Líbí se jim ta prostornost. :D

Poté jsme se přesunuli ke tchánovic na zahradu, kde švagrová slavila narozeniny. Vašek si tam vybral pěkné místo na sezení. Lavička jako lavička. :D

No a večer jsem si doma rozbil hubu. Přišla bouřka, a když jsem šel zavřít okno, kterým pršelo dovnitř na plovoucí podlahu tak jsem dostal smyk a odřel si levou nohu na nártu o spodní hranu radiátoru a pravou sešroubovanou jsem si pochroumal. :roll Teď mě bolí, uvidíme ráno. Odpoledne do HK na Roadshow. :mrk

IMG_20190615_143225.jpg

IMG_20190615_190840.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se opovazil na silnice...málem me trefil motorkar co vykouknul zpoza busu...a pak jsem videl jak se rozsmelcoval kamion a tri osobaky....nastesti jen plechy...ale dalnice u letiště bude stat jeste dlouho...v protismeru kolony až k vltavě...neskutecny🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska, respektive včera, jsem rozchodil bazén. Dneska už jsem to ráno jen zkontroloval. Můj první :D Postavil (je nadzemní) vyrovnal, napustil, rozchodil filtraci a dneska jsem ráno síťkou, hladinovou, kterou sem si taky koupil, sebral asi šest chroustů, co do něj v noci spadli.

Chvílema mi to přišlo, jak jsem tak pátral po zkušenostech, že s bazénama je to jako s dietama. Všichni tomu rozumí a nikomu to nefunguje :D

 

 

 

 

...no dobrá, sou lidi, co jim to funguje...;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes 2.20 budíček 3.50 nástup na linku u DP 12.20 střídání před 13 jsem nakládal skorobráškovo přítelkyni u metra v Letňanech a 14.20 jsem ji vyložil doma a pokračoval jsem do HB za kirkiz  na dílnu tam jsem přistál asi v 15 něco po 16 jsem odjížděl zastavil jsem se u skorobrášky a po 17 jsem odstartoval směr základna a na základně jsem přistál po 18.15  a urvanej jsem jako kotě. A musím konstatovat že nejhorší údržbu silnic máme tady u nás ve Středočeském kraji. Vysočina kvalitně opravené i trojkové silničky v nebezpečných místech namalovaná krajnice i na trojkách a hlavně posekané příkopy v celém profilu. Tady u nás je posekaný jeden maximálně dva profily a to už je stejně zase zarostlí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To u nás není na jedničce ještě sekačkou ani šáhnuto. Na trojce k nám do vsi sekali včera. Zimní údržbu dělali na jedničkách v Pce kraji soukromníci, co vyhráli tendr. Třeba od hranic s HK krajem na jedenáctce jezdil TTV Hlaváček a od Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch zase Vydrus Králíky. Kluci dobráci by mohli povídat, kolikrát tam tahali kamiony. Jestli dělají i letní netuším. Ale řekl bych, že jo, autodopravci většinou nemají traktor se svahovou sekačkou. :D Je to ostuda, kolem silnice metrová tráva. 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vono hlavně je to místama i dost o držku metrová tráva kolem silnice a když hrneš na křižovatku tak se v tej džungli dokáže ztratit i náklaďák.  Já si pamatuju když jsem jezdil pro SÚS tak se během sezóny sekalo kam se dalo dostat sekačkou ze silnice a když sedláci sklidili z polí tak se sekalo i to co bylo k poli aby to vypadalo. No myslím si že bejvalej cestmistr se musí v hrobě votáčet jak to teď vedou ty fešáci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo ale ted prisla nejaka velka myslitelska hlava na to ze kdyz prestaneme sekat na kratko zachranime kde co hlavne "vodu a hmyz" tak ze ted je doba kdy se nesece :(
A jak zaznelo v krizovatce predevsim z osobaku neni problem prehlednout kamion - nemluvim o motorce kolu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záchranou hmyzu se dá okecat kdeco--hlavně, že se ve městech ušetří za sečení (údajně místo 4 sečení jen 2)

když se na to dívá člověk s odstupem let, chce se mu smát, jak někdo dokáže oblbovat ostatní a ještě se mu dá prostor v televizi, rádiu, aby to dělali ve všech městech... :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ozzy56 napsal:

záchranou hmyzu se dá okecat kdeco--hlavně, že se ve městech ušetří za sečení (údajně místo 4 sečení jen 2)

když se na to dívá člověk s odstupem let, chce se mu smát, jak někdo dokáže oblbovat ostatní a ještě se mu dá prostor v televizi, rádiu, aby to dělali ve všech městech... :P

jako je fakt že když vidíš jakým způsobem některé firmy sekají trávu ve městech že to rvou až na hlínu a že dva i tři týdny po sečení jsou všude ještě vydřená místa tak to je pro ostudu.  Ale na druhou stranu pokud to posekají na 5-8 cm a pořádně to zmulčují tak aby se ta řezanka rozprostřela po celé ploše tak ten trávník opravdu tak rychle nevysychá a když neprší delší dobu tak zůstane zelenej.  No nic panstvo to by jsme sem museli tahat i politiku aby se to dalo řešit a to nikdo z nás nechce takže to holt musíme nechat tak jak to je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to náhodou líbí, když to tu nesekaji tolikrát, lahodi to i více oku, více druhů rostlin, ne jen tráva a pampelišky.. ...A co se týče hmyzu tak se tu objevili cmelaci,  chrousti, a další hmyz, který tu byl spíš vzácností...

Zeleň pak je opravdu zelená a ne jen uschla sláma...

Nicméně v křižovatkách by to mělo být posekany...Na vlastní kosti vyzkoušel co znamená na kole přehlédnout auto..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...