Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

před 45 minutami, radim.1008 napsal:

@Klemoňjedete sami s Kůstkou? Neřešil bych to, rezervu nech pod autem, když neseženeš a do kufru dej zimák. Upevní ho sítí a máš po starostech. Taky jsem tak loni jel do HR. Nemám rezervu a tu lepící sadu důvěru nemám. :roll

Nebo jestli je u vás nějaký prodejce ojetých pneu, tak něho se zkus zeptat na "novou" gumu. Vždyť to nemusí být Michelin. :D

Ja @Klemoňovi s tou moji nadstandardni radou rikal hod do kufru zimak a neres 😉, ale pan neposloucha 🤣🤣🤣🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem úspěšně otestoval funkčnost sirény alarmu. Bylo třeba vyměnit baterky v jednom z čidel, ale protože jsem po včerejší akci lehce použitý zapomněl jsem uvést centrálu do servisního módu. Inu není nad to probrat trochu čtvrť z letargie v neděli v 11 dopoledne... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkusím to jak říkal Radim - myslím na to už od soboty.  Zkusím se v úterý zastavit u kluků v pneuservisu , jestli něco použitého nenajdou. Tahat další kolo v kufru se mi nechce.

Jako ano , můžu vyhodit další sedačku a místo ní ukotvit pavoukama kolo, ale praktičtější by bylo přezout na nějakou lepší a mít klid.

Ono kdybych nejel s tím "závodníkem" , tak to neřeším. Kdybych náhodou píchnul , přezuji na starou a pomalu dojedu k nejbližšímu servisu.  Ale v noci a sobotu dopoledne jich moc otevřených asi nebude  :roker

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a možná bude jistější mít v autě víc místa aby " ten závodník " nechtěl aby jsi mu něco ještě vzal však se s tím onehdá chlubil že stěhuje skoro celou domácnost i na víkend natož na týden k té velké louži.   Ale ruku na srdce kolikrát jsi za řidičskou kariéru píchnul ? Jasně celou dobu jezdíš bez defektu a jako na potvoru Tě potká teď a jo asi to pionýrské heslo vždy připraven má něco do sebe.  Já co si vzpomínám tak pokud jsem " udělal gumu " tak vždy jen svojí blbostí. Na stodváce jsem drcnul obrubník a na berlingu jsem couval do neznáma a tam jsem si zadním kolem štrejchnul o ostrý kámen co si pamatuju ale při jízdě jsem snad jednou chytnul hřebík či co a s tím jsem najel ještě asi 1000 km než jsem to nechal opravit. 

A je neděle takže nedělám nic. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, StibTo napsal:

Právě jsem úspěšně otestoval funkčnost sirény alarmu. Bylo třeba vyměnit baterky v jednom z čidel, ale protože jsem po včerejší akci lehce použitý zapomněl jsem uvést centrálu do servisního módu. Inu není nad to probrat trochu čtvrť z letargie v neděli v 11 dopoledne... 

Taky jsem dnes probral vesnici z nedělního klidu :D  nechal jsem pootevřené okna v 508 aby tam nebylo vedro a nějakej hmyz se mi nastěhoval do auta. Pokaždé ( 3x ) když pustil alarm se někam schoval a nebyl k nalezení . Tak jsem se nasral a vystříkal jsem auto biolitem a je klid :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vena garážmistr napsal:

Ale ruku na srdce kolikrát jsi za řidičskou kariéru píchnul

No za těch 33 let jsem měnil kolo asi 7x - ale na osobáku snad jen 3x z toho jednou jsem byl v penzionu a oni měla takový ten sypaný kámen místo dlažby a tam se odněkud šprajcnul šroub. Takže večer přijel OK a ráno stálo na ráfku.

Jo a abych nekecal, tak jednou jsem jezdil na zimní se šroubem v gumě (měl zápustnou hlavu) a zjistil jsem , že tam je až při očistě po přezutí.  Ani to neutíkalo . . .  :D

Ale přesně jak píšeš , určitě píchnu až pojedu domů utahanej v sobotu v 17,35 v Rakousku a nikde nikdo že ano . . .   :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokončil jsem rekonstrukci zábradlí horního balkonu a při žehlení jsem si totálně spálil celý poslední článek malíčku levé ruky, protože se mi zřítilo prkno i s žehličkou .  Právě úpím a nadávám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

minulej tyden dovezena LED televize LG32" - ze v ni necho stercha
rozebrano a vsechny opticke cocky upadane - vcera vymeneny pasky za repliky (hlinikove pasky s naparenou medenou vrstvou) snad chvilku vydrzi
dnes a vlastne uz asi 2 tejdny si hraju s Wi-Fi modulem (arduino / ESP8266)  a vytvarim si bezdratovy teplomer - zatim to vypada nevzhledne ale asi funguje :P

 


 

62534349_372364990057542_4917694913484685312_n.jpg

62179149_455467265187548_3425344260893835264_n.jpg

 

asi budu muset dodelat nejake rel na klimu nebo zavlahu je 6 vecer a trochu se prehrivame
image.thumb.png.64adb1b0657b24d5b9e094ece27e319a.png

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Vena garážmistr napsal:

No a možná bude jistější mít v autě víc místa aby " ten závodník " nechtěl aby jsi mu něco ještě vzal však se s tím onehdá chlubil že stěhuje skoro celou domácnost i na víkend natož na týden k té velké louži.   Ale ruku na srdce kolikrát jsi za řidičskou kariéru píchnul ? Jasně celou dobu jezdíš bez defektu a jako na potvoru Tě potká teď a jo asi to pionýrské heslo vždy připraven má něco do sebe.  Já co si vzpomínám tak pokud jsem " udělal gumu " tak vždy jen svojí blbostí. Na stodváce jsem drcnul obrubník a na berlingu jsem couval do neznáma a tam jsem si zadním kolem štrejchnul o ostrý kámen co si pamatuju ale při jízdě jsem snad jednou chytnul hřebík či co a s tím jsem najel ještě asi 1000 km než jsem to nechal opravit. 

A je neděle takže nedělám nic. 

Letos neberu ani odrazedla, ani detskou postylku, takze nejvetsi krabice bude chladak. Dokonce se mi vejdou i potapecsky brejle a snorchl. Jedem na 14 dni a i minule jsme se vesli pod roletku 😉. Ja na dovolenou nespecham, spis pak z dovolene to valim rychleji 😉. Jelikoz mi ale nedavno poslal liebesbriefe rakouska policie, a ted i ta ceska, tak si rikam, ze ma aura nejak mizi 😭😭😭😭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Klemoň napsal:

Mám podotázku ??? Neležel jste někdo pod starou 308 ??? Jak řeším tu rezervu . . .  Pokud vyndám ten původní plecháč , tak mám problém !  Když místo něj budu chtít nouzově dát hliníkáč , tak za 1. - nedrží mi tam úplně nejlépe ten plastový box s heverem a tím dalším bordelem (elektron je větší/má jiný profil než plech)  a za 2. - mám obavu, že až dotáhnu/zvednu ten naviják , tak se mi orve elektron o břicho auta  🤔 .  Nemáte s tím někdo zkušenost ???   Takže původní dotaz na půjčení rezervy stále platí . . .   :myslim

@Fruktis jak jsi na tom ???  Ty máš dlouhou 307 . Co mi k tomu povíš ?  Tam je to asi stejně nebo ne ?

@Klemoňmám 308SW z prosince 2008, dokonce ve stejné barvě jako Ty 🙂  jen s jiným motorem - 2.0HDi. Z továrny vyjelo na 225/45 R17 - hlíníkách

Když jsem koupil auto lehce ojeté z áček, tak už jezdilo na plecháčích 215/55 R16, ale rezerva tam je stále originál na hliníkovém ráfku. Vzal jsem dvoumetrovou  vodováhu a udělal Ti pár  obrázků, jak to vypadá vespod. Nejnižším místem je stále nádrž. Pokud spojíš spodní hranu nádrže se spodní hranou nárazníku, tak je vodováha dokopce a rezerva (tedy spodní hrana kyblíku na hever) je přesně na této spojnici. Pokud dám dolů zásuvku od tažného, je již výše.

Rezerva, jak jsem psal, je originál, neojetá, tlak drží nicméně jinak je na tom asi jako Tvoje (i když trhliny na ní nevidím).

Pokud bys měl zájem, tak Ti ji mohu půjčit. V úterý 11.6. jedu služebním embéčkem do Prahy, tak Ti ji mohu někam hodit.

A teď pár obrázků, snad to bude vidět:

Takto vypadá rezerva:

IMG_20190609_114607.thumb.jpg.b127c32f8febad0ee23f27f8c1b5f723.jpg

Porovnání s vodorovnou rovinou:

IMG_20190609_113959.thumb.jpg.59fe8c40a7684cfabf19d01675b0cb63.jpg

Spojnice mezi nárazníkem a spodkem nádrže:

IMG_20190609_114211.thumb.jpg.e2b3cc86c03dcdc4cfcb7589fdaeaa49.jpg

Spojnice mezi dolní hranou zásuvky a nádrže:

IMG_20190609_114201.thumb.jpg.5f6877066ac6e7445f0b0b0e9a5b7d6d.jpg

Skrčený pohled zezadu na auto (když normálně stojíš, tak rezerva není vidět 🙂 ):

IMG_20190609_103901.thumb.jpg.47ead9a0712af4c6d2c2bd4e4d7dfa29.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to nemám slov  . . .  :super  @RichVa    :potlesk    Pokud je to jak ukazuješ ,tak jen preventivní otázky  Hlavu mám po Fernetu trochu vypnutou (narozeniny)

Ta tvoje rezerva je letní ???  Podle fotek opravdu není popraskaná .   Strakonice jsou trochu z ruky - jak často jezdíš do Prahy ???

A to ten hliníkáč pasuje do toho plastového kýble a nahoře se nijak nedře ???

 

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň rezerva je letní. 

Jak jsem psal "V úterý 11.6. jedu služebním embéčkem do Prahy, tak Ti ji mohu někam hodit." 

Další návštěva Prahy opět služebním embéčkem je plánována na 9.7.

Za hranice všedních dnů do Italska jedu až 22.7.

PS Gratulace ke zrozeninám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezva  :mrk    A neodpověděl jsi mi na otázky :   Tak už jen otázka - co ti chutná co rád piješ druh a značka ?      Jinak já pracuji v Horních Počernicích, tak záleží kam do Prahy jedeš a kdy tam cca budeš   ???   :papa

Možná už je to na SZ ať tady nesviníme vlákno :xvul    Na druhou stranu ať uživatelé vidí jak se k sobě umějí chovat členové klubu  :D

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...