Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dnes jsem dělal předstartovní přípravu - příští pátek odjezd po vlastní ose ke slané vodě.  A protože se snažím o Pažouta starat ,  zaplatil jsem si "doufám zbytečně" připojištění Holiday. A tak by mělo být vše OK. :mrk

Jenže jsem pesimista, tak se Pražáků nebo někoho v blízkém okolí ptám  : Neměl by někdo na půjčení slušnou rezervu na starou 308 tedy 4x108 a to 205/55 R16 nebo 205/50 R17 či nejlépe 225/45 R17 pokud možno letní ???    :potlesk

Dnes jsem při kontrole tlaku na rezervě zjistil , že je sice nesjetá, tlak drží , ale jev takovém stavu že na přední nápravě bych se bál jet i víc než 30km/h.   :mad:

Tak kdyby někdo chtěl udělat dobrý skutek . . . . . .  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ taky řešení , ale mám lepší. (mimochodem ta rezerva je z prvovýroby - 10 let stará :mad:

Jak tu dnes popíjím s rodinou (slavím páteční narozeniny) , tak mi to moc nemyslí. :roker        Chtěl bych tímto "poděkovat"  @Scratch  za v jeho případě nadstandardní myšlenku  😂   

Mám vyřešeno - stará rezerva do pryč a pod auto přijde dočasně jedno ze zimních kol :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně - zimák do Chorvatska je nouzové řešení.  Nezbyla tedy někomu jedna (na rezervu) použitelná guma v rozměru 205/55 R16 ?  Ale opravdu nemusí být 10 let stará  😂

PS @Pe.Tr - zabodovals !!!    K čemu opravná sada , když máš "škubnutou" gumu.  Není alespoň nad dojezdové kolo . . . .

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš co pane "Péťo" - trhni si ty vztahovačná osůbko.   Já si na vedení nestojím !!! Já vůbec nereagoval na tebe , ale na to co napsal Petr..

Takže pokud chceš do někoho rejt , tak možná do Petra ale né do mne.

Hrozně se mi libí ti , co u stolu machrují opravnou sadou a hláškama o smluvní asistenci a pak fňukají nad tím, jak čekali strašně dlouho na asistenci a co je to i případně stálo . . . Zatím co ti co mají gumu OK a umějí použít hever za 10 minut odjíždějí . . .  Jo a pro jistotu doplním - toto není reakce na komentář člena @Péťa 

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se neperte...

 

Já si dneska dovolil zaparkovat na václaváku na invalidovi...Jak jistě tušíte.. ano správně ani jsem nestihl vystoupit a už u mě zastavilo mestapo...naštěstí bez pokuty...Ale jako kdyby tam chtěl v jedenáct parkovat nějakej invalida...🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fruktis to nevíš ,že i invalida může mít volno po noční a jít si nakupovat na Václavák ???  🙂

Mám podotázku ??? Neležel jste někdo pod starou 308 ??? Jak řeším tu rezervu . . .  Pokud vyndám ten původní plecháč , tak mám problém !  Když místo něj budu chtít nouzově dát hliníkáč , tak za 1. - nedrží mi tam úplně nejlépe ten plastový box s heverem a tím dalším bordelem (elektron je větší/má jiný profil než plech)  a za 2. - mám obavu, že až dotáhnu/zvednu ten naviják , tak se mi orve elektron o břicho auta  🤔 .  Nemáte s tím někdo zkušenost ???   Takže původní dotaz na půjčení rezervy stále platí . . .   :myslim

@Fruktis jak jsi na tom ???  Ty máš dlouhou 307 . Co mi k tomu povíš ?  Tam je to asi stejně nebo ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řekl bych že na to aby jsi tahal hliníkový kolo v rezervě to nebude. Proti " orvání " kola o břicho by se to dalo lehce zajistit a asi by se tím dalo vypomoct i tomu kyblíku co v ně jsou ty drobnosti. Zajeď do hornbachu nebo jinam a kup mirelanovou izolaci na trubky a tou to prolož mezi sebou ale dej pozor aby jsi ten proklad neudělal moc silnej aby jsi se s rezervou nedostal o moc níž než je plechové kolo aby jsi někde neškrtal. Otázka je ještě ale aby se ten naviják zajistil proti povolení když nebude zatažený úplně do konce a to ať kvůli tomu že to proložíš tím mirelonem nebo protože má kolo jiný profil. To musíš vyzkoušet. Ale jasný je že asi nikdo (myslím fabriku) nepočítá s tím že by někdo měl rezervu obutou na hliníku. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul

No rezervu klidne i zimak hlavni je a bude ze je.
Jinak u nas se taky "machrovalo" s lepici sadou kompresorkem z OBI ale jen do chvile kdy kolega o obrubnik roztrhl pneu z boku.
Pak se "fofrem" sehnala dojezdova rezerva - sice na zkousku byla nasazena ve predu ale bal bych se s tim jet snad i vic jak 10km/h
Nic mene i kompresorek mame uz dospelej tak ze skutecne dokaze nafouknout prazdne kolo ne jen hlukem pritahovat pozornost a snad "SNAD" potreba nebude jedno ani druhe.
Samozrejmosti je i "asistence" ....

Kolo mame doma pneu je uplne nove nejete nic mene asi 15 roku stare :D puvodni z fabriky ....


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoňjedete sami s Kůstkou? Neřešil bych to, rezervu nech pod autem, když neseženeš a do kufru dej zimák. Upevní ho sítí a máš po starostech. Taky jsem tak loni jel do HR. Nemám rezervu a tu lepící sadu důvěru nemám. :roll

Nebo jestli je u vás nějaký prodejce ojetých pneu, tak něho se zkus zeptat na "novou" gumu. Vždyť to nemusí být Michelin. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Fruktis napsal:

Já si dneska dovolil zaparkovat na václaváku na invalidovi...Jak jistě tušíte.. ano správně ani jsem nestihl vystoupit a už u mě zastavilo mestapo...naštěstí bez pokuty...Ale jako kdyby tam chtěl v jedenáct parkovat nějakej invalida...🤔

No tak tím bych se asi nechlubil.Ona tam totiž byla od pátku akce a po václaváku se pohybovalo dost vozíčkářů,takže to chápu,že to hlídali.😉A navíc si nejsem jistej,že by někde bylo psaný,že má invalida v deset večerku a nesmí v jedenáct ven.:myslim

62133285_2487020651331359_2632695857299849216_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@*nohafuc*

No vidíš, byl jsem na václavu v tu dobu celkem 4x, a ani jednou tam nikdo nestal, už mě boleli nožky tak jsem to tam na těch 30 vteřin chtěl zapichnout...

Příště už to neudělám,abych nedrazdil hada bosou nohou. A neplytval kapacity zákona na potírání prodeje drog v místě mého přestupku...

@Klemoň je to tam stejně bych řekl.. rezerva se opírá gumou o podvozek...Takže když ji budeš mít přes rafek tak by to mělo být ok...Já mám takovej pocit že mám požadovaný kolo...Ale je 14 lety a tvrdý jak šutr.. 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...