Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

živirodky tam jsou co to akvárium mám, to je asi 17 let ( blekmola, paví oko )  , za tu dobu jsem tak 2x zahlédl malé které rovnou požíraly ostatní ryby, zrovna minulej měsíc jsem tam měl tři malinké blekmolky které se schovávaly v té řese , (tu řasu tam nemám dlouho) už měly tak 7mm , říkal jsem si že to přežijou , trochu jsem odtrhal řasu a jsou pryč :( občas něco pojde stářím tak něco dokoupím , je to asi 20 minut co jsem tam nasypal 2 sekavce a dva zakrslé čichavce :D  za krásných 280 kč :D chtěl jsem ještě dvě samice bety ale ve zveráku měli modré které už mám tak snad příště :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Klemoň napsal:

Jak velký opruz je péče o ten koberec zeleně vlevo ??? Jsem moc línej na kobercovou péči . . .

jednou za čas (každou druhou údržbu) ho ostříhaš jinák žadnou peči nepotřebuje ;) když nepočítám hnojení,kvalitní substrát,světlo a CO2 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hnojíš to tekutým nebo do substátu ??? 

Do kategorie co jsem udělal ??  Včera málem rozvod , když jsem se pokoušel za pomoci paní odchtit jednoho agresivního samce čichavce. Vystěhována polovina akvária. Kdybych neměl rád faunu ,tak jsem ho hned po odchycení vzteky rozdupal !!!  :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne to si žádný živý tvor nezaslouží. Ani živé brouky a pavouky nesplachuji :bojim.   Ale to neznamená, že jdu proti přírodě. Malou mrtvou rybku v akvárku uklidí šnečci a krevetky a ty větší zřejmě pojedou tobogánem. :D

Ten čichavec to měl podle přírody -   Uštval mi k smrti tři menší čichavce , tak byl u kamaráda vhozen k větším rybám.  Dopadlo to dle očekávání - byl vdechnut tou největší . . .  :nevim

@Gabriel 307   Tak ty už jsi velký akvarista :super  Hnojivo leji občas vícesložkové a CO2 také jen tekuté.  AQ mám jen jako balzám na duši , žádná velká vědátorství   :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já konečně se dnes dostal k vyhazování sněhu za světla, tak jsem mohl udělat fotečku, jak mám vyhrnutou krajnici. Pět minut práce navíc a co to udělá radosti autům, která tady jezdí ;) Ale je pravda, že kvůli CHKO se zde nesolí. To bych si tu sůl na trávník neházel.

2019-01-10 15.12.26.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2019 at 8:30, pesastor napsal:

@Milan+  Co se Ti nelibi na te modre 106 ze "vrak"? Ono je v kapitaaalizmu ceskeho typu sice s podivem ale kazdej neni tak bohatej aby kupoval nove auto:roker  

Zkus zit z duchodu se synem na VS a mozna budes taky rad ze buds mit ASPON tu 106 jako ja:aut

Tak nemám proti 106 nic,ale tady sám vidíš,že i dle listí dlouho neodjela,listí bylo i uvnitř díky rozbitému zadnimu pravému sklu,vzadu prdlé pero,takže tak. Vnitřek celkově jak nějaké odkladiště i přes SPZ.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Klemoň napsal:

Ne to si žádný živý tvor nezaslouží. Ani živé brouky a pavouky nesplachuji :bojim.   Ale to neznamená, že jdu proti přírodě. Malou mrtvou rybku v akvárku uklidí šnečci a krevetky a ty větší zřejmě pojedou tobogánem. :D

Ten čichavec to měl podle přírody -   Uštval mi k smrti tři menší čichavce , tak byl u kamaráda vhozen k větším rybám.  Dopadlo to dle očekávání - byl vdechnut tou největší . . .  :nevim

@Gabriel 307   Tak ty už jsi velký akvarista :super  Hnojivo leji občas vícesložkové a CO2 také jen tekuté.  AQ mám jen jako balzám na duši , žádná velká vědátorství   :mad:

Velký akvarista nejsem,jen jsem se tomu začal víc věnovat a víc se o to zajímat.Třeba dnes jsem byl v Praze pro další zajímavé druhy rostlin. https://www.profiplants.cz/produkt/eriocaulon-cinereum-sp_-goias   Celkově najeto 107,6Km (prvních v roce 2019) teplota byla 1,5°C. :D

 

20190110_131911.jpg

20190110_131934.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Gabriel 307 napsal:

Velký akvarista nejsem,jen jsem se tomu začal víc věnovat a víc se o to zajímat.

Jo Profiplants = velký sympaťák. Beru od něj 99% rostlin a sem tam i to hnojivo a parkuji za 50,- / hod u Paláce (jen přeběhnu lávku)   :super   Já nemám totiž žádné moto  :D

Prý "velký akvarista nejsem" a bere nejnáročnéjší rostlinu na skladě . . . .  :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň

no je pravda,že v akva mám jenom náročnější rostliny ;) ty obyčejné co rostou jako z vody jsem vyházel asi po 1/2 roce co jsem se dal na akvaristiku-je to tím,že ty náročnější jsou hezčí a pak mě to víc těší když se jim daří.Ty obyčejné rostliny roztou i bez nějaké snahy a práce kolem akva.Měl jsem kvalitní světlo a Ježura mi nadělil ještě kvalitnější.Plynné CO2 mám tak jsem pořídil ještě lepší substrát.Tak uvidíme jestli se ji bude (rostlině) u mě dařit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Klemoň napsal:

Já se k tobě asi příležitostně objednám na návštěvu a na školení  :mrk

Školení není potřeba,stačí číst a trochu se tomu věnovat. ;)

Ty náročnější rostliny se pak lépe prodávají-přebytky z akva z prostřihu.Ty obyčejné skoro nikdo nechce a mají je všichni. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...