Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Dopolčo jsem byl u skorobráchy Pepči stavět zahradní domek který přitáhnul někdy v létě. No popravdě asi bych si takovou hrůzu na zahradu nedal. Ale tak Pepča tam má na tom baráku spoustu práce než to tam bude trochu vypadat protože pantáta bejval vetešník a sběratel nesmyslů. A Pepa to dávájí pomalu co jim s jeho Vendulkou finance dovolujou dohromady. Takže sehnal zahradní domek za odvoz,  přivez ho půlroku poválel po dvoře při tom ho asi šestkrát přendal aby nepřekážel no a teď dozrál čas ho znova uvést do použitelného stavu.  Takže jsme to dopoledne poskládali okolo poledne se tam zastavil společný známí který nám na to pomohl vysadit střešní díly no a jel jsem domů protože začalo lejt jak z konve. A teď budu do večera asi dřepákovat u počítadla protože se mi nechce jít ven do té hnusoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já byl včera v omladinou (a Kůstkou) v ZOO kouknout na příbuzné, protože mladej je sponzoruje  :potlesk

No a dnes dopoledne na burze nakoupit osazenstvo do toho 300l akvária. Myslím, že jsem spokojený. V centrálu plave 6 druhů Čichavců a u dna nějací Pancéřníci a Otíci. Plus nějaká krevetka a + se tam plácá ta jedna Kůstčina Skalára Amazonská  :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, radim.1008 napsal:

Klouže to venku slušně, koukám z okna na silnici. U nás sypou zatáčky pískem. Ale, co čtu na netu, tak kolem LA, UO a ŽBK ledovka jak sviňa.

jj,jel jsem z LA a bylo to spíš na brusle než na "SUV" 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak plodný víkend: světýlka do všech oken a dveří (12 x) zvládly dvojčata samy, přestěhovaný a smontovaný pracovní stůl do nového koutku v jídelně hezky s výhledem na řeku = zase debordelizovan kus kanclu v suterénu kam se mi už léta nechce chodit a kde plánujeme něco jako herní a společenskou místnost (projektor, Xbox, šipky, jednou  snad možná i kulečník?). Plus namontována telka v jídelně - Changhong nebo jaxetomenuje 24". Číňan v ceně 100 za palec umí full HD, HDMI-CEC, zdroj na 12 V a přidává takové milé blbustky jako kablik jack 3.5/2 x cinch nebo /komponentní i kompozitní, USB, Digi audio OUT, VGA, CL slot, ba i retro SCART ... Jo a ze strany se na to čumí dobře protože jsem to dal na kloub. Dnes odpo kafe s dortíkem u tchánovců, pak ve špitále za taťkou co si v 83 "vymyslel" chudokrevnost (zastávka v Kauflu - rybí salát a Plzeň na to prý taky pomáhají) a pak už za tmy a deště do Letňan do CA kde mi ženský odsály třiapůl z účtu za nějaký džíny a svetry a tak. Na zbytek večera jsem právě zahájil nemilosrdný gaučing. Ještě mi bude donesena večeře a laté z kapsle ...  a "tak je to spravne a tak to ma byt." :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím s Milanem+ souhlasit. Je to dost podobné jako když si někdo do servisu nese svoje ND a po servisu chce " jen " práci. Řekl bych že každý kdo podniká v kterémkoliv oboru to dělá proto aby uživil sebe svojí rodinu ( někteří ještě rodinu milenky) a uspokojil požadavky eráru což není málo kolik je třeba vydělat. Ano chápu že prodávat dvě decky ohřátýho vína za 70 Kč je v očích některých zlodějna. Ale ten prodavač něco zaplatil za samotné víno zaplatil nemalí peníz za nájem toho stánku odvede nemalí peníz eráru a byl by rád aby potom ještě zbyl nějaký ten zlaťák za který by něco koupil svým harantům pod to koště v obýváku.  A jinak řečeno je to jen otázka poptávka a nabídky pokud budou ostatní na těch trzích kupovat podle některých předražené produkty tak to tam budou stánkaři nabízet. Ano asi každý kdo chodil na zábavy nebo podobné akce takovouhle věc provedl ale řekl bych že je to omluvitelné do určitého věku hříšníka ale u fotra od rodiny bych nečekal že se tím bude chlubit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra chlapi ... asi jsem už fakt dospělej. Posledních asi tak 15 až 20 let se u řady věcí který bych uměl sám rozhoduju podobně. Nejdřív jsem si říkal že za tu dobu než samo domo spáchám něco co není moje parketa svou vlastní prací vydělám víc než za to zaplatim tomu kdo to umí a pak jsem přešel na další level: když si budem všichni všechno dělat sami (nemluvím o doktorech apod.) tak budem mít většinu věcí levně a "blbě" a všichni budem sušit hubu. Žít a nechat žít ... Vydělej a nech vydělat. Samozřejmě jsou výjimky - tuhle jsem pořizoval takovej ten zahradní drevodomek, sami píšou že ve dvou je to práce na půl dne, vercajk mám a smontovat to umím, jen se mi nechce. No ale sedmičku za montáž ... to teda Sory ako ... Takže troubu a varnou desku si zapojím, baterii vyměním ... Ale trubky ani dráty svépomocí tahat nebudu, obkladačky lepit taky ne apod. A pak jsou věci co neumím ... třeba okolo auta.

Btw ono je nekdy dost problém toho remeslnika sehnat, ale to už je jiná písnička. Takže za mě: když se mi zdá svařák drahej (jakože fakt neúměrně) tak si ho prostě nedám. Nevadí mi vypláznout venku dvě éčka nebo kolik za pivo k obědu, prostě to tam tak chodí a buď si to dovolit můžu a pak chci nebo nechci,, nebo nemůžu a pak mám smůlu (a basu s sebou kvůli tomu fakt tahat nebudu), ale tady u stánku v kempu ani omylem. Všechno má svou hodnotu ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím, že musím nechat živnostníkovi uživit rodinu souhlasím. Ale dávat v Peugeot servisu za litr oleje 480,- tedy opravdu nebudu. Jasně práci zaplatím , filtry také ale ten olej je prasárna a tak si nosím svůj.  :mad:

A s tím utrácením na dovolené či u stánku souhlasím. Když už jdu na koncert , tak počítám s tím, že mne panák / pivko holt bude stát více než v Globusu či hospodě. :roker

Bohužel je pravda, že hromada lidí porovnává pouze nákupní cenu s prodejní , ale nájem, elektřinu na ohřátí, kelímek do kterého to nalijou a ostatní náklady už nechce vidět + samozřejmě zisk na vlastní nájem domácnosti a stravu atd . . .  :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mimo - jako vzdy :D
Bohuzel mame ceny zapadni ale platy az na vyjimky hodne vychodni a pak musi zakonite prijit to co ted resite.
Taky mam kamarada ktery pujde prez cele mesto na pivo za "15" nez by si ho dal pred barakem za "22" ......

Diky bohu me toto nepotkava a kdyz tak proste s povzdechem neresim.
Ano jedna vec je "rabat" a druha je slusnost - nic mene na trhu veletrhu a jinde nebude levneji - ba naopak ale o tom to cele je tam jdu za atmosferou.

Upravene doplnene v 19,06 : Uprime mala placatka nikoho asi nebude pohorsovat taky znam hromadu lidi kteri si tu svou ohnivou vodu nosi sebou prakticky vsude ....
Myslim si ze se na podobne musime divat rekneme v nadhledu a jistou "dafkou ironye" - to je stejne jako kdyz jsem se pochlubil ze jsem na zledovatele d11 jel do 110 ....
ano jel ale kdyby to neslo jedu klidne 60

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem myslel, ale všechno má své meze, i ty náklady. Nečekám v hospě pivo za cenu v globáči a spol. ale stánkaře s bůhví čím v kelímku za padesát na náměstí s třema hospodama s kouskem za třicet taky nepodporuju. To je ten poměr "cena/výkon" jak se říká. A když tam ta hospoda nebude ani jedna tak jsou v tom stánku schopný jít na sedm pětek a to už je prasárna. Viz třeba ceny na VC Brna ... o nealku a dětech ani nemluvě. S sebou to tahat taky nemíním ... ale to už bysme se dostali k paštikám do Chorvatska atd. Holt každýmu jeho nebe i názor.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera večer volal skorobráška SOS jestli mu poskytnu azyl. Jel nakládat do Prahy ( jezdí tu linku co jsem o ní psal někde výše) a firma to špatně spočítala a nezbylo  pro něj zboží který by naložil a dispečer ho nepustil po prázdnu domů aby dnes jel znova prázdný do Prahy. Tak jsem ho večer vyzvedával v Hočo Počo na skladě nechal tam kamion a dnes byl u mě navečer jsme byli u druhého skorobrášky podívat se na dvojčata a cestou tam odtud že ho odvezu ke kamionu. Staroušci byli odpoledne pro Pepína ve školce zítra jede babička na nějakou kontrolu a pak že půjdou na Staromák podívat se na strom. No a děda Pepčovy říkal že je u mě Standa a že ho povezu ke kamionu a Pepíno hodně jezdil se svým tátou kamionem tak že chce svézt tak jel s náma prolez si tahač zablikal si majákama a začal škemrat že místo stromu by chtěl jet se strejdou. Tak jsem mu vysvětlil že by to babička nedovolila a že někdy až bude hezky tak že si vezmu práci na kamionu a že pojede se mnou. Ale jakou měl radost že si aspoň mohl prolézt ten tahač, celou cestu domů a u večeře nemluvil o ničem jiném. Zítra zkusím podle toho jak bude Standa přijíždět do Prahy jestli by se nám to nepovedlo že by se svezl aspoň z Hočo Počo do Úžic až ho povezu večer domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl na úřadě vyřídit převod auta, trošku nám to čekání protáhla Mikulášská družina, obcházeli bšechny kanclíky, různě vykukovali z okýnek, no aspoň byla sranda ale zadařilo se a auto už je i papírově moje. Pak ještě vyzvednout sadu zimních kol které musím dneska nahodit. Večer jsem ještě objednal ekoplaketu z Německa - 6eur a Francie 4,21euro. Tak už mi chybí jen Rakouská. To zas bude nálepek na čelním skle. Nechápu proč není jedna pro celou EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...