Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Guest minimaxa

Lopato :aut

Naše 3m³ necky nám pro naše potřeby úplně stačí. Není víc místa.

Pokus s vířivkou už máme za sebou... Venkovní, nafukovací, vyhřívaná... Už nikdy!

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty seš lopata :D Vířivka je celoroční a maximální relax a pohoda.

PET182ee0_virivka.jpg

Bazén (pokud je teda venkovní) je jen na chvilku. I když letos v těch vedrech je ta chvilka o něco delší. Na osvěžení stačí mlha:

454981-454982.jpg

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Proč ty nemáš mlhu? a máš bazén?

Proč nemáš tu vířivku? a máš bazén?

My ten krám vyhodili velmi brzo, myslím že tehdy ani jednu sezonu jsme ji neměli. Neustále měnit vodu, protože udržitelnost čisté a použitelné vody strašná, náklady na topení, a hlavně v létě kdy je 30° venku leze do 38° vířivky jen magor...

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, minimaxa napsal:

Proč ty nemáš mlhu? a máš bazén?

Proč nemáš tu vířivku? a máš bazén?

My ten krám vyhodili velmi brzo, myslím že tehdy ani jednu sezonu jsme ji neměli. Neustále měnit vodu, protože udržitelnost čisté a použitelné vody strašná, náklady na topení, a hlavně v létě kdy je 30° venku leze do 38° vířivky jen magor...

Já teda nevím ... ale bazén(y) jsem po 20 letech definitivně zavrhnul. Nevím co kde změnili ale je tu tak tvrdá voda ze Cl chemie se nechytá. Při 3-4 týdnech dovolené mimo dům nejsem s to to udržet použitelný. S vířivkou zatím spokojenost. Vodu měním jednou týdně tj. kubík za necelých padesát. Leju tam denně 2 víčka bazénového Sava jinak nic. Proč bych měl proboha ohřívat na 38°? Teď to má teplotu vzduchu čili 26-32  max. Ohřívat budu koncem září a v říjnu tak na těch 28 a pak to buď dám do zimní zahrady nebo to uložíme a nastoupí vana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak holt špatně víříme. 28 naprosto vyhovuje. Ostatně jako kardiak bych nad 30 stejně neriskoval.

 

Jinak dnes jsem si vychutnal kouzla našich dálnic: Dolní Bečva - Mělník 400 km  za 8 hodin, když odečtu chození s pískem a kafata na pumpách tak sedm. U V. Beranova 3 km  za 1:50 hod. Dalších sedm jsem vzdal a ulomil to na Humpolec. 30 minut nad Mirošovicemi už byla sranda. A před týdnem přes HK a Mohelnici to nebylo o moc lepší (5:30 a 100 km strašnýho kroucení po okreskách).

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v pátek jsem vyrazil na to stěhování mobilheimu. Vše šlo vcelku podle plánu. Jen při nakládce bouchlo jedno kolo na mobilheimu. pak už šlo všechno hladce. kolem 20 jsme měli naloženo v 21 zakurtováno před 22 jsme zalezli do aut odpočinout a ve 2.30 jsme vstávali a před třetí jsme startovali. A na místě určení jsme byli kolem 7. Na 8 tam byl objednán traktor. Kterým jsme to stáhli z podvalníku a táhli jsme to po poli k místu usazení. No zkrátím to začátek akce Pá 15 hod a domů jsem se dostal v So po 19 hod.  Pár fotek :

DSCF2429.thumb.JPG.3fe6e84c93309a531e26a1b5fd413369.JPG

 

DSCF2443.thumb.JPG.3bcc99a009ab0e914d40d098cb9793a6.JPGDSCF2436.thumb.JPG.a90deed65f5c459c7faed2d9cf013418.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v sobotu naložena sušička rajčaty z úrody

IMG-20180810-WA0000.jpg.aeead5084af4568ab5665fdd82376dd1.jpg

a po 8mi hodinách za překládání plat s dostavil výsledek:

IMG-20180810-WA0002.jpg.e1c3ad585c5296dc3ad656cea40a4ae5.jpg

Po vychlazení přiveden olivový olej k varu, rajčata lehce osolena, nacpána do skleniček, prosypána bazalkou, proložena česnekem. a na závěr zalita olejíčkem.  A zima může přijít :-)

IMG-20180811-WA0000.thumb.jpg.11e7f8917669a7386ab5f0f9e5c92735.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojel domu z HK...kilometr 68-62 zipovaci peklo v podobe 2 kilometrove kolony a az na 62 km krokem...kdyz jsem vyjizdel z omezeni jednoho pruhu..trvalo mi pri 160 km rychlosti 5 minut dojet prvni auto...tak kam se kurna podela ta auta z kolony?:myslim  jo ja vim kam...auto prede mnou melo kilometr mista...a za mnou jel dacan odhanem tak 500 metru...možná vic...takze pak to vychazi na sesti kilometrech bylo v kolone 6 aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsme se byl projet po cesku ale zazil jsem neuveritelne ....

Zacalo to ve Smiricich opet jsou neprujezdne ale neni to nikde avizovane :)
Pak v Koline se snazil jeden prislusnik PCR "asi" ridit dopravu no on si snad ty gesta vymyslel v jedne improvizovane linii k popukani divim se ze se tam nic nestalo.
Dale pak kolem Uhlirskych Janovic neskutecne znaceni ktere neni jako je "nebezpecna zatacka" "dej prednost v jizde" tu jsem prehledl dupnul na brzdy - no nejsou az tak spatne nic mene prdel se me stahla .....Pomnicek tam je taky!!!
V obci Chlum a Hlinsko tusim me prekvapil na HB klasicky stac.radar - uz jsem tady asi dlouho nejel no a ve Stritezi u Jihlavy na hrbitove rozsvitil svicku cesta zpatky asi Ok snad jen prez Pardubice to bylo trosku veselejsi - jel jsem stredem ne po obchvatu na Hk.
Skoda ze tech "vobjizdek" je neuveritelne mnoho a neni problem pridat na ceste klidne o 50/70km vic ...
Snad az bude vse opravene tak to bude lepsi ... ale nez to bude opravene  ..... :myslim

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc miluju když uprostřed na nějaké zapadlé okresce skončí značení objížďky. 

Jinak jsem v te nedělní koloně zjistil že máme zřejmě novou módu - něco jako dobrovolný ochránce morálky a slušnosti. Popojizdela přede mnou octa viz video, manik každou chvilku vylezl a šel koukat par metrů tu dopředu tu dozadu ... a pak se vysunul do odstavnyho pruhu ale zůstal stát. Když se kolona pohnula jel s ní a zase s ní zastavil. Nejdřív jsem nechápal ale když zezadu přijeli dva nebo tři frajeři co chtěli jet odstavným pruhem tak je prostě zablokoval a nepustil je dopředu. Evidentně se rozhodl je převychovat. Když to vzdali tak se zase nacpal přede mě. Potřetí se hrozně divil když už jsem ho tam nepustil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera přede mnou zašlajfoval blbec z ničeho nic na hlavní cestě mezi dědinami--říkám si asi pes nebo co, ale vono néé, on pouštěl pár kolařů z vedlejší na hlavní :mrk--na cestě v polích, žádný přechod, nic :mrk, i ti kolaři kroutili hlavami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem přijel z noční cestou jsem vyzvednul Elu a pospíchali jsme hlídat Pepína. Dopoledne jsme se smradama byli v garáži konečně jsem vyměnil na C2 ty zlomené zadní pružiny. Musím to trochu nachystat protože s C2 bude asi chvilku jezdit ségra s Pepinem tak aby to bylo v pořádku. No a pak tak nějak jako že prázdninování když už tady mám tu Elu a Pepina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno, pošťák zvoní.... ne dvakrát, jednou. Obálka s modrým pruhem...Pane, vy jste jel někde rychle. Povídám, že já určo nee, no dopis z Litomyšle. Manželka. Vezla dcerku k bábi do M.Třebové. Ve výjezdu z Litomyšle na Svitavy je měřený úsek. Pozdrav za tisíc korun. Zbytek dne místo výletu na maxiskútru dodělávka plotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...