Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

před 2 hodinami, pesastor napsal:

... +"d" by nemusela okusovat zrovna kabely! :D:D:D

Radši jen žužlat ... :mad:;)

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v utery na fotbalku jsem menil jednomu spoluhraci na 307 cervenou gumicku u turba 1,6 hdi. Přitom koukam, komplet vse zasrane od spaleneho oleje, v turbu vule, od intercooleru po vahu vsude oil, v motoru samo na dne, vstriky mokry od nafty i oleje navic cvakali teda fest, viko vacky taky vsude olej, merka oleje byla bez poslednich 4 cm, no auto z acek,  na tachu 270000 ale v historii to melo 200000 uz v roce 2008.....  A stav vseho okolo vypadal tragicky, vsude drc pasky, plasty polamane, polepene, misto plast prichytek, vruty, kazdej jinej :). 

Tak jsme se tam shodli ze to asi nebude na dlouhe trvani motoru, do toho jeste ko silent motoru.....  Majitel uz v mdlobach. Bylo me ho az lito v tu chvily, hodnej kluk no. Ale autum nerozumi a je to jeho prvni, uz ho ma dva roky a pred mesicem delal komplet spojku.

No zkratka, rikam si,  ze jsem se dlouho nehrabal v aute.... :D

v patek vecer to ke mne privezl, dal jsem vstrikum nazrat tec2000 a oleji taky. Vymenil silentblok motoru na prave strane a vypustil oil. V so rano skocil pro nd, nabral Rudu v Praze, skočil na fesťák pro momentový klíč a hurá na to.

přetěsnění vstřiků, výměna palivového, olejového a vzduchového filtru. Sundali jsme vanu, vycistili sitko a vanu, zalepili. Vymenili turbo za nove repasovane z peugeotu, vymenili plnici trubku turba vcetne dutych sroubu,vyndali z nej sitko. Vycistili intercooler,vahu, a komplet sani, vsechny trubice a hadice.Pretesnili viko vačky. Davam do voditka novou merku a nejde uplne zasunout....takze vana dolu opet, sitko dolu a pak jsem bojoval z trubickou ve vane abych vyndal zbytek stare merky. Znova nalepili vanu, nalili total 5w40,  upevnili filtrbox aby neklepal, uchyty uz davno byli pryč, nabili baterku. Kdyz jsem nacvakaval prepady do vstriku tak se mi jedna gumicka nelibila byla takova krabatela.  Po startu vse ok, jen ta gumicka poustela moc nafty. No sobota vecer co vcil. Skocili jsme ke mne do prace v mercedesu, vybavil jsem si ze takové krouzky mame na prepady, vzal sem tri velikosti a posledni tam sedla jak prdel na hrnec takze nic netece. Trsku rosi jeden vstrik olej pac jsem ho asi pretahl. Ale nic strasneho. Kazdopadne prvni testo vaci jizda uplne ok, po druhe jizde se rozsvitili kontrolky motoru,abs,stop a airbagu,prestal svitit ppc a prestal jit otackomer. No rikam si co to zas je ale byl jsem si jistej ze nasi pravi to nebude, proste kravi bsm nebo bsi. V nedeli jsem to nastesti vyresil, po ohledani vseho mozneho, a dik china diag bt,  zjisteny zavady v ecu ale souvislosti to nedavalo. Mazat to neslo uz jsem propadal zoufalstvi. Rikam projdem elektriku,konektory a pojistky, zacnu bsm a rj motoru, rozebiram profoukavam.... A hle,  co to tady..... je. U RJ motoru krabicka.cybertronic na ni. Hned mi doslo oco go. Dal jsem ji pryc od rj motoru a uz vse facha jak ma. Chyby vymazany a rj je ted bezchyb. Ta krabicka je denni sviceni, klucina ani nevedel ze to tam ma.evidentne to dle kabelubylo mimo krabici s bsm a rj motoru ale jak jsem to vecer vse namontovaval zpet do auta( baterku krabici od ni a kabelaz baterky a od bsm)  tak jsem proste vse co tam bylo schoval do krabice bsm a zavikoval. Ono yotiz ta krabicka od cybertronicu ma natažené minus z konektoru rj motoru a pak dalsi kabely v konektoru bsma je to zamotane textilni izolackou a vypadá to jako origo a vedle rj motoru je kapsa kam se to krasne veslo tak jsem myslel ze to tam proste patri :D

jinak sakum prdum 17500,- ho to vyslo

-tec2000 diesel

-tec2000 oil flush

-5x čistič brzd

4l total 5w40 quartz 9000

oil filtr original

vzduchovy filtr original

- všechny těsnění k turbu,štefty, matky,origo

-tesneni sani,origo

- turbo repasovane origo

- plnici trubka turba plus dute srouby a tesneni origo

- tesneni pod vypustak origo

-palivovy filtr filtron

- silentblok motoru starline

-tmel na motory

- tesneni pod viko vacky viktor reinz

- hromada drcpasek :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto z AAA je vic nez dostatecny popis.
Ale i tam jde koupit pekne auto ale 200% je trpelivost nenechat se ukecat a jit si za tim co chci.
Jinak je to vice mene to co je popsane :(
Odpoledne jsem se byl podivat v Cervene Vode - Jablone - Suchy vrch ..... celkem provoz  ale i tak to nebylo spatne .....
Na tamni mini benzince nemaji az tak spatnou kavu
  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poctivost jeste neni zatracena ....
Dnes prisel balicek z nejake centralni posty v PL ktery byl adresovan nam do CZ dostal se tam jen diky zkratce v adrese PL proc nevim??

Uprime uz jsem nedoufal ze veci nekdy uvidime - myslim ze podobny osud postihl i drazssi vecicku malej dron s kamerou ....
No nekupte ho za 699,- bohuzel zatim mame jen penize odepsane z uctu   :D

Ale i tak to potesi ze i v zahranici jsou jeste lide s mozkem a chuti vec resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 7. 2018 at 14:57, Pe.Tr napsal:

 

jinak sakum prdum 17500,- ho to vyslo

-tec2000 diesel

-tec2000 oil flush

-5x čistič brzd

4l total 5w40 quartz 9000

oil filtr original

vzduchovy filtr original

- všechny těsnění k turbu,štefty, matky,origo

-tesneni sani,origo

- turbo repasovane origo

- plnici trubka turba plus dute srouby a tesneni origo

- tesneni pod vypustak origo

-palivovy filtr filtron

- silentblok motoru starline

-tmel na motory

- tesneni pod viko vacky viktor reinz

- hromada drcpasek :)

 

 

Tak ten ti musel ruce líbat

ale jinak  dobra práce :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle patří více mezi vtipy, ale jako reakce na @ozzy56 a @Hafity 

Dva Francouzi se totálně ožrali a v té euforii povídá jeden druhému: Pojď, vymyslíme nějakou pí....vinu" a vymysleli Renault. 

Sice to není Peugeot, ale v principu je to jedno.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to srovnám s tady tolik nenáviděnou škodovkou, tak v tom musí být snad záměr :D, tak hňupsky umístněné filtry oleje, vzduchu, kabiny a nafty má fakt jenom PSA

asi záměr, ale se mnou nevydrbou--já na tu jejich hru nepřistoupím, budu si je pořád měnit sám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám za sebou první dva dny v nové práci. V pondělí to bylo vstupní školení a včera jsem byl na denní a proběhlo nějaké fasování trochu seznámení s pracovištěm atd.  No přiznám se že zatím jsem teda dost na rozpacích jestli jsem udělal dobře že jsem se vrhnul do téhle práce.  Asi to nemá cenu po jedné směně nějak hluboce zkoumat a přemýšlet o tom. Dnes jdu na noční a poprvé bych měl být s člověkem který mě bude vše učit a v budoucnu by jsme měli pracovat spolu. Tak uvidím jak po té dnešní noční tak třeba za pár dalších směn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...