Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Udělal jsem navečer dobrý skutek. Sousedka, co bydlí z druhé strany kopce dnes kolem nás nevyjela. Couvala dolů z kopce, že se na křižovatce nad námi otočí a jak je to v kopci, tak se Laguna smekla a zůstala stát napříč. Předek nad příkopem, zadek do sněhu. Mezitím přijela Zůza a nechala auto na příjezdovce nastartovaný, abych ho uklidil. Sousedka lezla z auta, když už jsem k ní šel. Poprosila mě, jestli bych s tím nějak nevyjel. Zkusil jsem na zpátečku se píchnout dál do sněhu,ale ani ťuk, auto se točilo kolem předních kol dolů z kopečku. Posadil jsem ji do toho zpátky a autu jsem pomohl se otočit, že jsem do něho přes levý blatník tlačil. Povedlo se Lagunu otočit, předkem dolů z kopce. Odjela k nedalekému obchodu na parkoviště, kde auto nechala. Včera jsem tam stál taky. :D Sedl jsem do nastartovaný 5008, že ji zaparkuji, ale nedalo mě to a zkusil jsem si to vyjet. Celkem v pohodě jsem se dostal na kopec. Tak jsem to otočil a zajel pro ni. Celou cestu děkovala, že jsem moc hodný, že nemusí táhnout tašky domů, divila se, že jsem to vyjel a že se musí vyrovnat nějakou lahví. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ dnes to bylo dobry na polske strane za Dusniki Zdroj tak "behem" par metru ac to bylo nasolene byl vsude jeden led.
Kamiony meli smulu a osobni tak nejak se skrabali nahoru do kopce a pak klouzali dolu ke Kudowe nic mene jak se tam jezdi celkem svizne zadne pomackane plechy ....
Zkusil jsem si to taky a prekvapila me celkem velka "mira" tolerance od tech co jedou v protismeru a "my" jsme se jim tam docela chvilkama "pletli"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, radim.1008 napsal:

Udělal jsem navečer dobrý skutek. Sousedka, co bydlí z druhé strany kopce dnes kolem nás nevyjela. Couvala dolů z kopce, že se na křižovatce nad námi otočí a jak je to v kopci, tak se Laguna smekla a zůstala stát napříč. Předek nad příkopem, zadek do sněhu. Mezitím přijela Zůza a nechala auto na příjezdovce nastartovaný, abych ho uklidil. Sousedka lezla z auta, když už jsem k ní šel. Poprosila mě, jestli bych s tím nějak nevyjel. Zkusil jsem na zpátečku se píchnout dál do sněhu,ale ani ťuk, auto se točilo kolem předních kol dolů z kopečku. Posadil jsem ji do toho zpátky a autu jsem pomohl se otočit, že jsem do něho přes levý blatník tlačil. Povedlo se Lagunu otočit, předkem dolů z kopce. Odjela k nedalekému obchodu na parkoviště, kde auto nechala. Včera jsem tam stál taky. :D Sedl jsem do nastartovaný 5008, že ji zaparkuji, ale nedalo mě to a zkusil jsem si to vyjet. Celkem v pohodě jsem se dostal na kopec. Tak jsem to otočil a zajel pro ni. Celou cestu děkovala, že jsem moc hodný, že nemusí táhnout tašky domů, divila se, že jsem to vyjel a že se musí vyrovnat nějakou lahví. :D

a o tom to presne je, nasnezi a jelita s kopytama stejne museji vyjet. Vcera cestou do Podboran mraky hovad co jeli, voci vytresteny a na 90 jeli 60, protoze mokrej snih....... predevcirem v Chomutove to same..... jsem zvedavej co zitra v Jilemnici, ale to uz je v horach, tam lidi umi ridit. Ale to co proste musi vyjet do toho marastu a ridit to neumi, tech teda je.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja problem vidim ze  se lidi nemaji proc ucit jezdit.
Vsude se jim cpe do makovic ze prave "toto" auto je tak bezpecne ze ma 5hvezdicek ....
Pak do toho skoci tele a kombinace automatu vykonneho trivalce udela to co udela ....

Nase generace jezdivala v S120L kdyz bylo stesti a tam to bylo dane bud se naucis a nebo ne .....
Navic "fyzika" plati stale pro vsechny stejne ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Péťa napsal:

@Scratch To je problém, no. Prostě je v Praze moc lidí a hodně z nich jezdí autem :P

vsiml jsi si, ze nikde nepisu o Praze? :mrk Vetsinu bouracek v Praze maji stejne na svedomi jelita s SPZ: S, B, E, H, P a U :D  a telefonujici blondyny a vietnamci :D

@Lihous ano to mas recht :D, ja se ucil na octavce, ale prvni auto jsem mel skoda 100, pak 120, pak formana :D. Forman byl prvni vlastni, ty dve shade predtim jsme si kupovali s kamosem na pul :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Scratch napsal:

...  Vcera cestou do Podboran mraky hovad co jeli, voci vytresteny a na 90 jeli 60, protoze mokrej snih...... Ale to co proste musi vyjet do toho marastu a ridit to neumi, tech teda je.......

Mně to nepříjde že problém je v těch, co na mokrým sněhu jedou 60 místo 90, ale opačně: v těch, co si myslí, že silničáři jsou tu od toho, aby se v zimě dalo jezdit jako v létě a nemusel se používat pojem "přízpůsobit rychlost a způsob jízdy" ....

Ale třeba se pletu, jsem jen jelito s "S" v SPZ :D co za 35 let a 400 tkm nemá na kontě ani škrábnutí. A s tím že do marastu "musí" "nutně" vyrazit kdejaký kopyto který v tom neumí řídit naprostý souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Scratch napsal:

a o tom to presne je, nasnezi a jelita s kopytama stejne museji vyjet. Vcera cestou do Podboran mraky hovad co jeli, voci vytresteny a na 90 jeli 60, protoze mokrej snih....... predevcirem v Chomutove to same..... jsem zvedavej co zitra v Jilemnici, ale to uz je v horach, tam lidi umi ridit. Ale to co proste musi vyjet do toho marastu a ridit to neumi, tech teda je.......

Jelito není, včera to bylo jak mejdlo, chvíli po ní tam skoro stejně skončila Octavie. Ten si s tím, ale poradil sám. 

Jelitem bych nazval dneska ráno individum v traktoru v Žamberku. Jedeme tři auta za sebou dolů z kopce do Žamberka a on pod kopcem vycouve z ulice do silnice s radlicí přímo před nás. Vidět nás musel, protože rozhled tam je. :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Sawoy napsal:

Mně to nepříjde že problém je v těch, co na mokrým sněhu jedou 60 místo 90, ale opačně: v těch, co si myslí, že silničáři jsou tu od toho, aby se v zimě dalo jezdit jako v létě a nemusel se používat pojem "přízpůsobit rychlost a způsob jízdy" ....

Ale třeba se pletu, jsem jen jelito s "S" v SPZ :D co za 35 let a 400 tkm nemá na kontě ani škrábnutí. A s tím že do marastu "musí" "nutně" vyrazit kdejaký kopyto který v tom neumí řídit naprostý souhlas.

delal jsem na obchodnich cestach i 100tkm za rok, takze si troufnu zhodnotit, jak mam jet, ale horsi je, ze ty co tam jedou tech 60  a vytvarej diky tomu kolonu, protoze se to individuum neda predjet, nebo jen s velkym riskem, to mi vadi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem nenajel 100 tkm za rok, ale troufnu si zhodnotit, že 90 na mokrým sněhu je zbytečně moc stejně jako 60 je asi zbytečně málo. Myslím to obecně, nebyl jsem tam..

Ale stejně tak obecně mi přijde na mokrým sněhu míň nebezpečný = míň vyvolávající riziko nehody jet pomalejc než se za každou cenu snažit jet "svých" devadesát. Asi se budeš muset smířit s tím, že většina řidičů je horších než ty a prostě na mokrým sněhu svý schopnosti odhadnou na 60 :D     Že ti to vadí chápu,. mě taky v létě štve když se přede mnou někdo courá 80, ale co nadělám? Prostě si rychlejc netroufne, třeba má ještě mokrý papíry, není vyježděnej, jede v autě na který není zvyklej, co já vím .... 

Slovy klasika: může se mi to nelíbit, můžu s tím nesouhlasit, můžu na něj nadávat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžu dělat. Holt si počkám na místo, kde ho bezpečně střihnu. Což  se v zimě a v kolonách realizuje podstatně hůř, to je jasný.

Aby vyjížděli jen ti, co i v marastu "umí" bezpečně 90 asi nikdy nikdo nezařídí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je taky o tom, že musíš počítat s tím, že prostě v tomto počasí pojedeš místo 90 prostě 60, že uvízneš na 3 hodiny kdesi v polích,... Takže buď si naplánuji na cestu méně zákazníků, nebo přizpůsobím časy a počítám s tím, že přijedu domů později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že každý musí umět vyhodnotit na co má a na co už nemá. Zákon jasně říká že máš jízdu přizpůsobit stavu a povaze vozovky. Tudíž neměl bych nikoho za jelito když v počasí jaké momentálně panuje jede i na mokré vozovce 60. On zkrátka přizpůsobil jízdu svým schopnostem a povaze vozovky a dalším aspektům. To že se za ním vytvoří kolona je prostě smůla. Ano doba je uspěchaná každý někam pospíchá ale radši dojedu celej o hodinu později než na kusy v pytli. Za 20 let života na silnici jsem takovejch frajerů viděl mraky. A některé jsem i osobně znal a troufnu si říct že to byli Páni Řidiči a jedna jediná chybička a vše bylo jinak. Ostatně @Scratch Ty sám jsi na vlastní kůži poznal na jak dlouho se Ti změnil život po jedné chybě na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 a vlastne i pro ty ostatni co me hazou do jednoho pytle s piraty silnic.......... ono se to tady docela malo vi, ale vis ze jsem byl finalista za Prahu v jedne motoristicke soutezi? Delalo to BMW i ve spolupraci s PCR a jmenovalo se to Jizda pro zivot. A celorepublikove jsem ve finale v Ostrave skoncil na peknem sedmem miste, a vyhral i nejake pekne ceny. Akce se ucastnilo asi 2500 ridicu z cele CR a finale pro 25 nejlepsich bylo v Ostrave, kde jsem byl jeste s jednim clenem tohoto fora, ktery se take pekne umistil. Takze moje heslo pro rizeni, je plynule a bezpecne, a hlavne myslet i za jine :)

http://www.policie.cz/clanek/akce-a-projekty-64906.aspx?q=Y2hudW09OA%3D%3D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Scratch napsal:

Takze moje heslo pro rizeni, je plynule a bezpecne, a hlavne myslet i za jine :)

Tak v tomhle ti tedy dávám velké + za pravdu.    :potlesk    Taky už jezdím 30 let bez nehody (tedy mnou zaviněné a bez úrazů - tedy jen plechy) ale asi tak 50% podíl na tom má, že myslím a koukám za jiné . . .

Jo a ještě jedna věc k té beznehodovosti - asi nás není mnoho, ale já problémy na silnici v 50% řeším manévrem a né bržděním jako bohužel těch druhých 50% :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo neboural, není řidič! 

Já mám za sebou jednu svou nehodu, ale naštěstí šlo jen o plechy a nikdo jiný toho nebyl účasten. A druhá nehoda byla, když mi kluk při výjezdu z vedlejší nedal přednost a já jsem to nedobrzdil a manévrovat nemělo smysl. 

Tady v textové podobě asi sotva posoudíme, kdo jak jezdí. A každého vytáčí na cestě něco jiného. Mě například poslední dobou vytáčí řidiči, kteří ve městě jedou 40, ale chodci na přechodu nezastaví. To mi opravdu hlava nebere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...