Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

@Vena garážmistrKámoš co nám servisuje auta míval dílnu (Větší garáž) s jedním zvedákem. Vždy jsem s s ním domluvil kdy co a jak. Na pivko jsme zašli atd. Po pár letech koupil vybydlenou nemovitost s autodílnou. Skoro rok to dával do kupy. Teď má 3 zvedáky a je furt v práci a domluvit s ním termín je fuška. Dělá to sám. Říkám, že na to kolik toho má je blázen. Sehnal si k sobě ještě jednoho a ten teď 1/2 roku marodí se zádama. Jako práce má nad hlavu a podle mě si toho bere až moc. Tak na to pozor. Jinak samozřejmě přeju ať to klape podle tvých představ. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dave_k jo něco podobného znám od kamaráda začínal doma v garáži pak byl v dílně v místním bývalém Svazarmu pak měl pronajatou ve vedlejší vesnici bývalou prodejnu jednoty se stodolou kam "vestavěl" dvouzvedákovou dílnu (v té době jsem u něj bral první moudra okolo aut) pak doma na dvoře zboural tu malou garáž a postavil velkou dílnu kde má jeden zvedák a vedle druhé stání s kanálem a ještě si pronajal obchod ve městě a lítá jak utržená vráteň aby všechno stíhal protože v obchodě má chlápka kterej sice autům rozumí jak koza petrželi ale umí prodávat a naučil se pracovat s katalogy ND ale ten začal vloni sem tam marodit a letos odmarodil skoro 7 měsíců a když se vrátil tak řekl že bude chodit jen 3 dny v týdnu protože jako důchodce se nechce honit. Jednu chvíli bylo taky reálné že bych šel k němu do krámu ale nějak jsme to vyhodnotili že by to asi nesvědčilo našemu kamarádství a hlavně já jsem za každou cenu chtěl udržet dílnu v chodu a neměl bych na ní tolik času.  Ale tak sám děláš sám na sebe tak výš jaké to je takový ten pocit nemůžu někomu odříct protože je to výdělek sice blbej ale je a co když jinej kšeft přijde až pozítří tohle znám i u sebe ale protože jednou už jsem na svůj zápal k práci dojezdil tak si troufám říct že vím co to je  " vyhořet " a vím že to už nechci že bych rád pokud to půjde dotáhnul dílnu do nějaké úrovně a až bude čas tak bych ji rád předal Pepínovy pokud bude mít zájem. A tak nějak když to vidím i u jiných známých tak nejdůležitější je "pracovat s kalendářem" a ne obvyklé přivez to v pondělí nějak to uděláme a pak zjistí že se mu v pondělí na dvoře sešlo 12 aut a dvě byli potřebovali komplet GO a že v pátek má být všechno hotové takže si řekne no jeden tejden to dám a je tam od pondělí do čtvrtka do noci v pátek zjistí že z 12 aut má hotovo 7 a zbytek musí hrnout dál před sebou a na konci měsíce zjistí že byl v dílně každý den za dva roky zjistí že tu paní která s ním bydlí téměř nezná a že když přijde domů tak jeho děti mu říkají dobrý den protože je pořádně viděl když je přivez z porodnice. A za pár let to s ním švihne a ta paní i děti se na něj vykašlou protože už není schopnej do nich valit ty prachy co valil protože si říkal když už já jsem furt tady tak ať maj ze života něco aspoň oni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné jsi to napsal Veno 👏👏

U některých je to pak hladovost, u druhých že ladujou peníze do děti a manželky aby měli blahobyt... 

Jo taky je jednou sen mít vlasti truhlarnu, prostor by byl u máti přestavět, ale nechci už žádný dluhy našetřit peníze a postupně přestavět a koupit mašiny... Jenže u truhlarny na rozjezd potřebuju na ty mašiny cca když jsem při zemi 350000.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik si myslíš že mám ve vybavení já ?  Pravda spoustu drobného nářadí jsem " nasbíral " jak šli roky od vyučení ale za poslední dva roky jsem v ve vercajku a mašinách přes čtvrt mega taky a když sumíruju co budu potřebovat dokoupit teď nebo v hodně brzké době abych zefektivnil práci a dokázal obsloužit více zákazníků tak to taky na pár tisícovek dá. A další věcí je že vím že současná zouvačka je sice necelý 4 roky stará ale zase abych dělal efektivněji tak bude potřeba jak jen to bude možný vyměnit za lepší to samé zvedák ten jsem teda kupoval letos ale pro podmínky jaké jsem měl doma na tu novou dílnu by byl vhodnější sloupový no ale mám tenhle takže nějakou dobu budu muset vystačit s tímhle a jen když bych chtěl vyměnit zouvačku a zvedák tak je to sto litrů a to se držím při zemi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak právě návrat z veteriny, kde jsme byli nechat uspat morče.😔 Prý pravděpodobně otrava zeleninou, přesněji nějakým urychlovačem ... poslední dobou v zimě stále častější jev, kdy se na hemoglobin místo O váže N ... Tak kdo máte mazlíčky ... asi není úplně jedno odkud ta zelenina je. Nevím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Charlie 1 napsal:

To chce zatím čas, potřebuju získat praxi a zkušenosti, okoukat fígle co se jak dělá.... 😉 je to takový sen do 50 bych to chtěl stihnout.... 

Před pár lety jsi tu dával jak uděláš vše doma a za pusu. Na tom co máš doma. 

🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ Sny si plnime kazdy.
Me se treba "pomyslne" splnil minuleho tydne - jel jsem si do Phy pro profi reportazni kameru - naprosto v zachovalem stavu.
S komplet vybavou jakou jsou mikrofony stativ kufr a cena 30.Vaha snad 15kg ale mam z ni neuveritelnou radost ;)
Pro nekoho silene a vyhozene penize protoze mobil, .... pro me splneny sen.
Takove profi dnes uz v regionalnim studiu pro Ct jako takove je to uz spis malo - bavim se o 4K/60snimku.
 

@Charlie 1 Dnes uz ne ale tak pred 1/4rokem bych ti asi dokazal pomoci si tvuj sen splnit.

@Vena garážmistr Tez drzim pesti aby neopoustelo stesti pocin v podobe nove dilny - ted v teto ne zrobna Ok dobe. Smekam pred kazdym kdo preziva a prezije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ Ja to spatne napsal ale byl to reportazni set to je kamera baterky karty nabijecky mikrofony smerovy, bezdrat na klopu kufr a stativ v pouzdre.
Vse jako nove "pry" to natocilo 12dilu nejakeho dokumentu a muzu potvrdit ze krom desticky na stativ je vse netknute jako kdyz to "vybalim z bedny".
Pro profika usmev pro me vrchol Panasonic HC-X1000 a stativ Libec5 ostatni je nepotrebne psat.
Samozrejme ze je technika uz dnes dale ale dat za kemeru 70 stativ 50 je uz mimo i pro nas rozpocet "ikdyz" treba stativ je jako jet v trabantu a nebo super luxusnim GTcku.
Rozdil je znacny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...