Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Ráno jsem odhodlán že budu makat šel na dílnu a začal jsem resuscitovat stolek pod " lavór " v gumárně nejdřív mě vyrušil jeden telfon paní že by chtěla přezout auto příští týden tak jsem ji objednal na termín který ji nejvíce vyhovoval. Pak jsem se opět snažil ponořit do práce a telefon podruhé elektrikář " seš doma? přijeď pro mě domů zapojím ti ten zvedák ale nemám kola včera jsem je musel odvézt do servisu" Tak jsem skočil do 807 a jel si pro elektrikáře zapojil mi co byl potřeba trvalo mu to asi 2.5 hodiny pak jsem ho odvez domů a když jsme se loučili tak říkám no už toho moc nepo.eru tak se na to asi v tom hicu vykašlu no a cestou z Nehvizd telefon a ta zákaznice které jsem přehazoval kola se spícím juniorem na palubě " pane mistr mám problém jela jsem od nás na nákup a teď stojím v tom kopci za vsí a mám prázdné pravé přední kolo a já no tak to zas takoví problém nebude" a než jsem to dořekl tak jsem stál za ní a šel jsem se podívat na to nadělení.  Chytla díru v krajnici guma na sr.č a ráfek vorvanej jak samice. A já no tak co s tím dáme rezervo a po neděli objedu známí kšeftaře s gumama a zkusím sehnat jednu do páru nebo pár nějakých slušných gum aby jste to neměla tak drahý a ona no jo jenže já jedu zítra s tímhle autem do itošky a já no tak to je malér. No nic vyměníme tu rezervu a než to vyměním třeba nás něco napadne. No nakonec jsem ji poslal ke známému protože vím že on pneu i prodává tak že by tam něco mohl mít aby to nějak poskládal a mohla na tu dovču. Takovej jako klidnej pracovní den to mohl bejt a místo toho jsem zas celej den poletoval jak hadr na holi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Milan+ napsal:

Tvůj elektrikář si dává servisovat auto jinam?

No tak třeba klimu před dovolenou ti Venda neudělá, větší klempířinu také ne.  Prostě jsou věci , které se v jeho podmínkách udělat nedají . Můj průšvih s "lambdou" je velké sousto i na značkové servisy natož na Vendu . Půjčit do auta jinou řídící jednotku prostě Venda neumí. Ale jinak je to zlatej člověk a kdo mi na něj sáhne, toho nakopu kam si řekne a klidně i "tam" :bacha    😇

Výše uvedený text nikoho nenapadá , pouze je vyjádřením názoru autora  a Milane chápu to tak , že jsi se jen ze zvědavosti zeptal 😂

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem probudil juniora, zajeli jsme na Výstaviště nechat si šťournout do frkoly a přemístil se na oblíbené koupaliště v Kralupech nad Vltavou. Překvapilo, že otvírají až v 10 (řekl bych, že loni jeli od 9,00), ale je tu fajn a za 190, - Kč pro oba na celý den naprostá pohoda. 

201429876_5932118113466729_2136868485922046384_n.jpg

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš fotku? 

 

Ne, po pravdě, fotka byla pořízena hned po otevření. Do nějakých 13ti hodin to celkem šlo, po obědě se to zaplnilo víc, ale furt se do vody vejdeme 

Ale už se chystáme domů - je potřeba si užít konečně zase funkční klimatizace 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska srážka s buranem v lidlu..by me nenechal ani vylozit nakup na pás a uz to za me stosoval...slusne jsem ho požádal aby laskavě počkal...a odpověď...dyt ten pas popojede...to ze tam ma uz vylozino mu asi uniklo...tak jsem zakroutil hlavou a debatu s nim ukoncil...

pan mel ovsem pocit "moralni prevahy" a spustil dosti sprostě, abych se neposral...nu coz...zvýšil jsem hlas a uzemnil ho at se chova slušně buran...jeho manzelka se v tu chvíli  chtěla propadnout do západního Německa 🤣 nebot se na ne v tu chvíli otočila cela prodejna...a i kdyz ho manželka žádala,aby toho nechal, tak furt abych se neposral...měl štěstí, že jsem mel v ruce mimino...bych se do něj pustil vice...ale takhle jsem to ustál s grácií 😁

Jinak jsem chtel pokladat podlahu v podkrovi...ale kdyz jsem tam nameril ke 40 tak jsem to zabalil a hupsnul do bazénu a vecer bude grilovacka...

A ted se tu stahuji mracna...ale asi to jen půjde okolo..aspon se trochu ochladilo..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Milan+ napsal:

Tvůj elektrikář si dává servisovat auto jinam?

 Ad jedna elektrikář se stal mým elektrikářem docela nedávno.

Ad dva má Dockera ještě v záruce tudíž tam není co řešit, jeho manželka má  dvojkovou ovci a servisuje ji u kluka který se mu o auta stará už historicky. A jako já v tom nevidím problém samozřejmě bych byl raději když by servisoval u mě ale nikoho nenutím a ani nepřesvědčuju aby dával auto sem.  Jasně že když bych měl více práce tak bych se nezlobil ale na druhou stranu si říkám že zatím díky tomu že se " kmenově " starám o pár( 20-25) auťáků tak na ty auta mám dost času a dokážu i docela rozumně udržet různý bolístky konkrétních aut nebo majitelů. Pokud bych se staral o větší počet aut už bych nejspíš neměl tolik prostoru se každému zákazníkovy věnovat individuálně.  Takže zatím si troufám tvrdit že u mě vítězí kvalita nad kvantitou.  Na druhou stranu noví zákazníci přijíždějí a můžu se pochválit že letos teda kdo přijel poprvé na nějaký servis tak každý slíbil že bude jezdit dál. Ono tady u nás se dobré jméno buduje těžce protože ve vedlejší vesnici byl takový matlal který sice dělal obstojně ani nebyl drahej sice měl dost dlouhý objednací lhůty ale statečně fungoval asi 6 roků než se dozvěděl od manželky že se budou stěhovat na Šumavu a teprve asi po dalším měsíci když se chystal že se tam vypraví aby omrknul ten baráček kam se mají stěhovat se dozvěděl že jeho se stěhování netýká a on že musí zařídit prodej baráku tady aby měl z čeho bývalku vyplatit a v ten moment mu škublo v kouli a začal ojebávat práci ojebávat zákazníky na penězích no a v podstatě to tady posral pro nás všechny. Pár jeho zákazníků přešlo ke mě a když od nich slyším co byl ke konci schopen udělat tak se červenám za něj. Jedno za všechny  příprava na STK udělání STK a odstranění vad na STK zjištěných z STK auto vyhozeno nefunkční parkovací brzda opakovací STK po dvou týdnech auto prošlo a když ho předával majiteli tak už parkovací brzda opět nefungovala a za takovou službu se nestyděl si říct 18 000 Kč .

Ad tři servis pro lidi ze vsi nedělám resp. pro starousedlíky protože nemám zájem aby mě třeba pak někde pomlouvali protože je znám skoro všechny a je to tlupa pitomců takže lidi ze vsi sem jezdí na gumárnu ale servisovat jezdí jinam. A mě to ani moc nevadí mám zákazníky spíše přespolní bývá s nima sice složitější logistika předávání vozu ale i to je řešitelné. 

*kmenově = alespoň dvakrát výměna oleje a mezitím nějaké drobnosti 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protože je to pravda mám s nima svoje zkušenosti. Nezlob se na mě ale takový matlal který to pos.al všem v dost velkém okolí se nedá nazvat jinak než matlal navíc co se ví tak teď údajně působí na druhém konci republiky a viděl jsem jak vypadalo to auto protože asi dva týdny po té STK jsem ho měl na dvoře a viděl jsem SMS kterou oznamoval majiteli kolik to bude stát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cestou z koupaliště návštěva u máti - volala, že má pro Pavla předčasný dárek za vysvědčení a že se s tím fakt nechce tahat k nám v ruce. 

Záhy jsem pochopil 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Sada očkoplochých klíčů

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No TVL jako na začátek dobrý si myslím. I když vercajku si člověk váží hlavně když si ho koupí za svoje. Já jsem dost dlouho dělal s vercajkem který měl tatík vlastně až když jsem přišel z vojny a začal jsem jezdit u cestářů tak jsem si začal kupovat vercajk dá se říct že z každý vejplaty jsem pořídil něco nepamatuju si v jakém pořadí ale vím bezpečně že první byla " golovka" od Tony taková ta asi nejrozšířenější varianta v kufru ráčna, téčko, kardan, jedno prodloužení a od 8 do 32 vořechy mám ji někdy od roku 1998 ráčnu mám vyměněnou a asi dva nebo tři ořechy protože jsem občas rapl a když to nejde silou tak to musí jít ještě větší silou a dva jsem roztrhnul když jsem vzal moc dlouhou páku a jeden jsem roztrhnul "pelouškem". Do dneška mám snad všechny ty sady kompletní klasické ploché klíče se kterýma dneska už dělá málokdo pak očkoploché  mám i sadu na brzdové trubky samozřejmě že postupem času zjistíš s jakým vercajkem se ti dělá dobře a taky jaký potřebuješ často tak ty pak dokoupíš v několika exemplářích aby jich bylo dost. Co ze srdce ale nesnáším jsou takové ty frajerské keci že TONA nebo i tyhle polské klíče stojí za starou belu vercajk je tak dobrej jak se k němu majitel chová a je jasné že pokud ho má na jedné hromadě zasviněný od kolomazy a když s ním něco dělá tak ho na tu hlavu šroubu pořádně nenasadí tak je jasný že se to za chvíli vytahá a ten vercajk za nic nestojí.  Ne nadarmo se říká že půlka umění mistra je ukrytá v jeho vercajku a takovej prvorepublikovej klíč dneska kolikrát vydrží víc než super značkovej klíč no akorát že ten prvorepublikovej je dvakrát tak těžkej takže s ním nikdo nechce dělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy i já přispěji: I v malém bazénu se dají dělat velké věci. Právě jsem přeplaval kanál La Manche jako František Venclovský. :D A samozřejmě byla i grilovačka, ale než jsem to stačil vyfotit, tak už to někdo snědl. :D :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, HanysR napsal:

Tak včera vedro jako prase, nic se nedalo dělat tak pohodička, relax. Byl parádní den. Dnes bude asi opáčko. 

NJN, když někdo bydlí na zámku s bazénem :aut  Já včera měnil olej a filtry na 206, tak neříkej, že se nedalo nic dělat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...