Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Tak jsem ráno vyrazil na betonárku nechal jsem si na vlek naložit 0,4t betonu a hurá domů v gumárně ( druhé dílně) jsme s tatíkem zahájili betonování fundamentů pod mašiny do oběda jsem se otočil ještě pro jednu fůrku a fundamenty jsou zabetonované. Na zítra je objednaný brácha že nám přijede pomoct s betonováním toho vjezdu co jsme se skorobráškama vykopali minulou sobotu.  Tak nějak jsme to orientačně spočítali na cca 6 - 9 forek jako jsem vozil dnes. Jasně asi by bylo lepší to přivézt najednou a do výkopu to jen naházet jenže brácha má čas jen dopoledne a tatík po obědě taky něco má a obávám se že sám bych to nenaházel a nesrovnal tak jak je potřeba a hlavně aby byl ten beton ještě zpracovatelný. Navíc na betonárce jsou vcelku vydřiduši co se týče ceny dopravy za ty peníze co chce za dopravu bych mohl jet s přehledem 10x a tolikrát nebude potřeba. Takže zítra navozím co se dokáže zpracovat a v pátek když tak budeme pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm,zajimavý téma o mobilech,já bez mobilu nebo tabletu "u ucha" pomalu ani neusnu a divím se co všechno vydrží,pomalu nabijim 2x denně mám ho na všechno,poslední dobou už velký pc skoro nepouštím,jen snad když chci stáhnout nějakej film,už i z mobilu obsluhuju bankovnictvi,je to neskutecnej kamarad😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Vena garážmistr napsal:

Tak jsem ráno vyrazil na betonárku nechal jsem si na vlek naložit 0,4t betonu a hurá domů v gumárně ( druhé dílně) jsme s tatíkem zahájili betonování fundamentů pod mašiny do oběda jsem se otočil ještě pro jednu fůrku a fundamenty jsou zabetonované. Na zítra je objednaný brácha že nám přijede pomoct s betonováním toho vjezdu co jsme se skorobráškama vykopali minulou sobotu.  Tak nějak jsme to orientačně spočítali na cca 6 - 9 forek jako jsem vozil dnes. Jasně asi by bylo lepší to přivézt najednou a do výkopu to jen naházet jenže brácha má čas jen dopoledne a tatík po obědě taky něco má a obávám se že sám bych to nenaházel a nesrovnal tak jak je potřeba a hlavně aby byl ten beton ještě zpracovatelný. Navíc na betonárce jsou vcelku vydřiduši co se týče ceny dopravy za ty peníze co chce za dopravu bych mohl jet s přehledem 10x a tolikrát nebude potřeba. Takže zítra navozím co se dokáže zpracovat a v pátek když tak budeme pokračovat.

Kolik toho máš betonovat a co?máš foto?když to nalozis na sklopku 5T a soupnes to tam nebude to jednodušší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to cca 3x2 metry a cca 30 cm hluboké.  Jo když bych měl možnost si to dovést jiným autem než z betonárky najednou tak bych to dovez. Ale nikdo ze známých nemá volné auto. A nedám za dopravu avií s kontíkem 1200 Kč když je to něco okolo 20 km to jako nejsem blázen to to raději odtahám na vleku za autem. Oni totiž mají schválně přestřelenou dopravu na sklopce aby si lidi brali spíš mix.  Plán byl původně trochu jiný že to vykopeme a vedle začali stavět tak že bych se domluvil buď přímo s některým strojníkem od mixu že by mi tam do toho vysypal nějaký přebytek z mixu za nějaký bakšiš nebo že bych se domluvil se stavbyvedoucím aby objednal o kousek víc a že by mi to tady vysypal z mixu jenže oni byli rychlejší teď už pokládají ipu na základovou desku. 

Radime kdo má tak má teď traktor na žních.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tam a zpátky 40 km to je při šesti až devíti cestách jak píšeš 240 - 360 km, střed nějakých 300 a při 8l/100 km to je 24 litrů nafty po třicetikoruně je nejmin sedm stovek proti dvanácti za komplet dovoz. Amortizaci auta a vleku + vlastní čas a práci si ohodnoť sám ale jestli nemáš naftu za hubičku tak ... :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Charlie 1 napsal:

Budeš dělat 30cm desku?nebylo lepší dát místo 30cm betonu 15kamene zhutnit a jen 15cm betonu?jen úvaha....

Je to vjezd přijde tam tohle a na to přijde na slabej cca 2cm beton ještě 8cm zámkovka.  A cenově je to skoro stejný navážet kámen nebo beton. Protože jak deponka tak betonárka počítají dopravu v jakých si pásmech vzdálenosti a bohužel u obou spadám do té dražší kategorie o pár km. 

@Sawoy 20 km dokola jedna cesta 10 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Tak jsem ráno vyrazil na betonárku nechal jsem si na vlek naložit 0,4t betonu a hurá domů v gumárně ( druhé dílně) jsme s tatíkem zahájili betonování fundamentů pod mašiny do oběda jsem se otočil ještě pro jednu fůrku a fundamenty jsou zabetonované. Na zítra je objednaný brácha že nám přijede pomoct s betonováním toho vjezdu co jsme se skorobráškama vykopali minulou sobotu.  Tak nějak jsme to orientačně spočítali na cca 6 - 9 forek jako jsem vozil dnes. Jasně asi by bylo lepší to přivézt najednou a do výkopu to jen naházet jenže brácha má čas jen dopoledne a tatík po obědě taky něco má a obávám se že sám bych to nenaházel a nesrovnal tak jak je potřeba a hlavně aby byl ten beton ještě zpracovatelný. Navíc na betonárce jsou vcelku vydřiduši co se týče ceny dopravy za ty peníze co chce za dopravu bych mohl jet s přehledem 10x a tolikrát nebude potřeba. Takže zítra navozím co se dokáže zpracovat a v pátek když tak budeme pokračovat.

A u Vás není nějaký maník se sklopkou Avií? U nás jeden takový je, najednou je schopen přivézt cca 4 tuny. Mě jel včera dvakrát - protože jsem celkem potřeboval cca 6 tun.  Sám si zajede do betonárky, nechá si naložit beton podle přání, přijede ve smluvenu hodinu, sklopí kam mu ukážu. Z betonárky ke mě na chalupu to má 13 km, za dvě forky s touto službou si řekl 700 Kč.  Výsledek byl, že jsem na cestě nestrávil ani minutu, první forka přijela v 8 ráno. Tu jsem hned začal vozit na místo určení (asi 5 metrů od místa sklopení 🙂 ) a v půl desáté přijel podruhé. A někdy kolem jedné hodiny jsem měl  mých 26 m2 o tlouštce 10 cm srovnaných a proložených kari sítí. Když vezmu, kolikrát bych jel s károu (naložím 0.5t a to dokonce i podle papírů) a kolik času by mě to stálo tak se to sakra vyplatilo.

Ten náš maník má na sebe kontakt v místních reklamních novinách, co nám chodí jednou měsíčně do schránky. U Vás fakt nikdo takový není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem v 7 vyzvednul u známého známé větší vlek a vyrazil jsem pro beton. Na 9 byl objednaný brácha který aby nemusel moc hákovat přibral kámoše takže v 11 bylo zabetonováno beton jsem díky většímu couráku přitáhnul na dvě fůry brácha to s tím kámošem a tatíkem zvládli a já než to udělali přezul bráchovo octávku protože příští týden STK a letní gumy už má dost na hraně tak jsem tam na to hodil zimní sadu že to po STK zase přehodím aby ty srá.ory  do zimy odrbal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes pomerne casne z rana odjezd do muzea Abrexu Priseka u Brtnice ....

Co napsat - zajet se tam podivat a zjistit jak moc "malo" jsme meli tech vsech hracek v maldi / nasem mladi / :)
Pan na fotce s cmoudici tycinkou je dlouholety kolega sberatel "matchboxu" i cz hracek ... a na rozdil odemne ma i celkem dobry prehled .... .

Jinak na parkovisti pred zamkem dobry "zaklad"  .....

 

Priseka-Brtnice.jpg

Priseka u Brtnice 1.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...