Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

V 20. 2. 2023 at 17:19, vendelinek napsal:

Udělal jsem si dneska radost,minulý týden mi odešla telka,tak jsem si objednal něco pořádnýho k zítřejším narozeninám 😉 

55" TCL 55C735 

Ahoj, na radu,od dneska odpoledne po zhruba měsíci se mi začala ukazovat tato reklama a nemůžu se jí zbavit, nastavení už jsem projel dvakrát,tam jsem zrušil nějaký reklamní odkazy a stejně se mi to ukazuje. Dělá to jen mě anebo jste se tím " prali " taky,jak by se to nechalo odstranit ,chvilku je to vlevo,chvilku v pravo a nemůžu na to přijít 😒

IMG_20230313_213130.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on myslí tu reklamu na TCL Tv vpravo, ne programoveho pruvodce

@Pepito @vendelinek přepni TV do režimu domov, ted to máš nastaveno na obchod.

Řešení zde:
https://www.poradte.cz/elektronika/29278-jak-zrusit-reklamni-okno-televize-tcl.html

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si zkusil snížit zálohy u ČEZu. Od minulého týdne jsem si spustil fotovoltaickou elektrárnu a přešel na program Elektřina pro soláry. S přechodem bylo spojeno mimořádné vyúčtování. Řádné máme v červenci. A samozřejmě vyúčtování bylo vysoké. Topím elektrokotlem a zálohy jsem měl spočtené, aby +- vyšly za celý rok od srpna do července. Tudíž ještě dalšími čtyřmi zálohami za měsíce, kdy už moc topit nebudu, bych "naředil" vysokou zimní spotřebu. Takhle jsem jí natvrdo doplatil. A protože jsem měl nedoplatek, systém mi na období do řádného vyúčtování nastavil vysoké zálohy. Takže teď čtyři měsíce do řádného vyúčtování, kdy budu topit a mít vysokou spotřebu jen minimálně, a z toho, co spotřebuju, si většinu sám vyrobím, budu pořád dál platit zálohy na elektřinu jako bych všechno nakupoval. Nejbližší možný termín pro snížení záloh je až po řádném vyúčtování. Tak ano, přeplatek ČEZ použije na úhradu záloh v budoucím období, takže asi dost dlouho pak nebudu platit zálohy žádné, takže o nic ve finále nepřijdu. Jen mi na tom vadí, že se snažím, abych měl v průběhu roku rovnoměrné náklady a zrovna největší náklad domácnosti mi do toho hodí vidle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budu zvědav. Na portále ČEZu předepsané zálohy mám. U výměny elektroměru jsem nebyl, nechtěli mě k tomu, a nepoznám, jestli má GSM bránu a SIM kartu - teď ho ani nemůžu vyfotit. Ale zaregistroval jsem, že v odběrném místě přibyla i anténka - to by mohlo být k GSM modulu.

Ale podle přípisu, co posílali, bych spíše čekal, že vyúčtování bude fakt i nadále jednou ročně:

image.thumb.png.71ff29d8b50b0838f017721a87db0329.png

Upraveno uživatelem petrinza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Ale on myslí tu reklamu na TCL Tv vpravo, ne programoveho pruvodce

@Pepito přepni TV do režimu domov, ted to máš nastaveno na obchod.

Řešení zde:
https://www.poradte.cz/elektronika/29278-jak-zrusit-reklamni-okno-televize-tcl.html

Díky za tip. :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci děkuju za rady, včera jak jsem se snažil odstranit tu reklamu ,trochu jsem si telku rozšteloval celou😀

Dneska teď po ránu jsem se do toho pustil znova, takže reklamu jsem odstranil v Doma nastavení,tam se mi to povedlo relativně rychle a pak jsem začal hledat kam se mi ztratily programy😀 

No našel jsem je tím způsobem, že jsem vlezl do nastavení do lišty a tam jsou vstupy USB a ADSL a mám tam čtyři ,no jak jsem se v tom včera hrabal,nějakým způsobem jsem si přehodil vstup,já to měl na třetím vstupu,tak jsem to přepnul na druhý vstup ADSL a už to ukazuje😉,jinak dík za rady,ty jsem si přečetl až teď 😀 

Jo a co jsem dneska ještě udělal 😀 zaplatil jsem na úřadě odpad popelnice kontejnery,minulej rok jsem platil mobilem přes georgeho a dneska mi to nechtělo zaplatit,že mám špatný číslo bankovní 😀, tak když už jsem tam byl,nechal jsem si to bank číslo napsat pro příště 😀 

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska podána opět žádost po 5-ti letech na ŘP - dali mi takové fajné číslo 😅

A za 14 dnů opět na úřad pro nový ŘP.

@ozzy56 asi jsem šel z jiné strany na úřad, bo nikde jsem ty disky neviděl 😅

IMG_1894.jpg

Upraveno uživatelem zbynek..s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri tej výmene ŘP každých 5 rokov, treba predložiť aj čerstvé potvrdenie od lekára? Potom toto potvrdenie už zrejme netreba mať pri sebe (v prípade neprofesionálov).

Teraz čítam, že v ČR neprofesionálni vodiči-seniori musia obnovovať toto potvrdenie v 68, 70, 72, ... Takže to s ŘP nemá nič spoločné. V SR je to každých 5 rokov.

Upraveno uživatelem Akoc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 vzadu jsem viděl Frydlanské mosty 👍    Tak to sis udělal pěknou procházku po Ostravě 😁

@Akoc já musím dělat výměnu co 5let z toho důvodu, že mám v ŘP navíc C a T (i když nemám profesák, tak tam musím chodit a měnit), mohl bych si to zrušit, ale je zbytečné o to takto přijít.

Upraveno uživatelem zbynek..s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem objednaný na výměnu ŘP na 12.4. V únoru jsem byl na školení kde jsem se jako vždy dozvěděl spoustu drbů v rámci firmy ale podstatného nic ale tak co firma za mě školení zatáhne a ještě to mám placené jako šichtu takže jen že tam musí člověk tu šichtu odsedět.  

Včera jsem se byl sklouznout s busem. Dnes budu léčit na dílně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zbynek..s napsal:

Tak to sis udělal pěknou procházku po Ostravě 

nebylo to až tak v úmyslu, ale tramvaj mě vyhodila na Frýdlantských mostech, bo u Karoliny byla nějaká porucha..., takže neplánovaná procházka přes celé město  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...