Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Ja už televízor roky vypínam len vypínačom na rozbočovacej zásuvke. Zvykol som si na to ešte pri TV Grundig s CRT obrazovkou, keď som takto šetril VN zdroj. Teraz nielenže tým šetrím na spotrebe, pretože TV v standby režime má určitý odber, ale zapnutím po úplnom odpojení od elektriny sa vždy vykoná tzv. studený reštart televízora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V noci se vrátilo mládě z týdenního lyžáku v Rakousku. Já už od neděle putuju po Moravě (Jeseník, Šumperk, Brno) a domů dorazím až dnes odpoledne. Původně jsem měl mladýho vyzvednout u busu dnes v noci, ale z důvodu informačního šumu a naší přehnané důvěry v předání informací od pubescenta k nám jsme jaksi nepostřehli, že návrat 8. 3. v nočních hodinách se týká hodin brzce ranních a tak jel mladej domů ve 3 ráno tágem za 500 (ještě že už drožkaři akceptujou platby kartou a mladej měl na svým účtu volný prašule - nevím, nevím, jestli by Helu probudil, páč ta když spí, tak to nehraje 😃).

Včera hodinu před odjezdem si spolužák na sjezdovce vyhodil rameno - následně ho horská služba vezla do špitálu a autobus vyjel  po jeho vyzvednutí o cca 2 hodiny později. Mladej mi před chvílí volal, že je v cajku a že se řidič busu snažil to zpoždění dohnat tak, že v úseku Dvořiště - Budějovice měl patrák s károu průměrnou rychlost 104 km/h - silnici dobře znám a ani po půlnoci mi to nepřijde jako malá rychlost (že by mu dík zpoždění nevycházel výkon? Těžko říct.... Ale když mladej měl pocit, že si má smysl změřit průměrnou rychlost podle GPS, asi se necítil úplně komfortně).

No dojeli zdraví , tak asi vše v cajku

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem přesvědčil 15ti letá dvojčata, aby si smazaly účty a odinstalovala aplikaci TikTok :potlesk

Jsem na tuto čínskou zvrácenost alergický několik let...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-aplikace-tiktok-je-bezpecnostni-hrozba-uvedl-nukib-227299

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Medvěd napsal:

V noci se vrátilo mládě z týdenního lyžáku v Rakousku. Já už od neděle putuju po Moravě (Jeseník, Šumperk, Brno) a domů dorazím až dnes odpoledne. Původně jsem měl mladýho vyzvednout u busu dnes v noci, ale z důvodu informačního šumu a naší přehnané důvěry v předání informací od pubescenta k nám jsme jaksi nepostřehli, že návrat 8. 3. v nočních hodinách se týká hodin brzce ranních a tak jel mladej domů ve 3 ráno tágem za 500 (ještě že už drožkaři akceptujou platby kartou a mladej měl na svým účtu volný prašule - nevím, nevím, jestli by Helu probudil, páč ta když spí, tak to nehraje 😃).

Včera hodinu před odjezdem si spolužák na sjezdovce vyhodil rameno - následně ho horská služba vezla do špitálu a autobus vyjel  po jeho vyzvednutí o cca 2 hodiny později. Mladej mi před chvílí volal, že je v cajku a že se řidič busu snažil to zpoždění dohnat tak, že v úseku Dvořiště - Budějovice měl patrák s károu průměrnou rychlost 104 km/h - silnici dobře znám a ani po půlnoci mi to nepřijde jako malá rychlost (že by mu dík zpoždění nevycházel výkon? Těžko říct.... Ale když mladej měl pocit, že si má smysl změřit průměrnou rychlost podle GPS, asi se necítil úplně komfortně).

No dojeli zdraví , tak asi vše v cajku

před 20ti lety, přesně, tam tudy taky jeden patrovej Neoplan z lyží chvátal 🙈

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/nazidla-nehoda-vyroci-pietni-misto-autobus-smrt.A230308_712879_budejovice-zpravy_pkr

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry, Radim - i já si vzpomněl, proto ta zmínka o dojezdu ve zdraví (i když teda že je právě dnes to smutné výročí jsem fakt netušil).
Jinak se stejnou dopravou (od mladýho už vím co měl bus na boku) jsme byli kdysi na adventním výletě v Krakově a při odjezdu z Krakova se při napojování na obchvat pan řidič asi domníval, že tam má připojovací pruh - no nebyl tam a tak to v cca 50 km/h poslal přímo do cesty dalšímu busu, co musel brzdit i ušima. Samozřejmě proběhlo i nějaké to troubení, nicméně k ráně nedošlo a náš řidítko valil směr pryč jako by se nic nestalo.
Holt asi má tato doprava talent na dobrý kolíky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesun do lázní,měsíc školní jídelny od rána do večera...🙈

Doprava noukoment,na sterboholsky kvůli cumilum na nehodu v protisměru dvoukilometrová kolona...před Kocbeři zase dva netrpelivci předjížděli kamion...pošťák v protisměru může díky nim střílet balíky ze zadku,jak brzdil a uhýbal...🙈

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes ve Vítkovicích, tak jsem okoukl auta u Tichého--ta 408 se mi osobně nelíbí, takový nepežotí dizajn ?? bych řekl, a je to nízké, takže nic pro mně :bojim, šel bych u pežotu jen do 3008 s 2.0 HDi, ale to už nejde...,  byl jsem překvapený, že tam prodávají i ty čínské Sangjong či tak nějak, dokonce i Fiat-Alfa na Výstavní ul. prodává ta čínská auta, jaksik se to rozjelo :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl zena si vymyslela emerikn fridge, no byl jsem rad, ze jsem zaplatil vynos a instalaci, asi to za to stalo. Kluci se s tim rvali, tak jsem jim dal jeste bokem. Pak jsem taky vyzvedl z Melnika kryt chladice na motorku, udelal registraci v obchodech JIP, ranni prochajda s Falcone, a odpolko jsem si tohle vrazil do pneu Mazdice. Dneska s mondee uz lezime na trave, musim letos opravdu udelat to parkovani na chalupe 🤣👍

 

20230309_100417.jpg

20230309_200253.jpg

20230309_203925.jpg

20230310_171055.jpg

received_1402975197185462.jpeg

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, ozzy56 napsal:

šel bych u pežotu jen do 3008 s 2.0 HDi, ale to už nejde..., 

Ale jde, jen se musíš smířit s ojetou - třeba tahle kráska mi stojí týden před domem 😄 

20230307_174916.thumb.jpg.68365fac5e9519f6ee6d4a1a62385ba0.jpg

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já dneska konečně předal / odeslal prodaná kola do Havířova . Bylo to takové akční, rychle složit poslední store na D11, natankovat půjčené auto a zahodit na dvůr ve firmě a pak honem domů .  Ve 12,30 už odjížděl řidič od baráku . . .  :super

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klemoň  hodně jsme zvažovali zda ano či ne. 3008ma je koupená "srdcem" a ne úplně rozumem - stará 308ma ještě jezdí, dvoulitrovej diesel má skoro 250kkm, zatím bez poruch, loni vystříkané dutiny zároveň opraveny rezavé problémy a nástřik spodku. Zřejmě by ještě mohla sloužit dlouhá léta a je určitě praktičtější na převoz všeho možného, ale co už. Chalupa je postavená tak se stěhování materiálů ve velkém neplánuje. Na 3008 domontujeme kouli (u @Vena garážmistr ) a když bude potřeba taky něco odtahá.

Dnes jsem z 308my vyklidil všechny vnitřní prostory, uvnitř vyčistil, zvenku umyl a pořídil pár obrázků aby byla připravena na budoucího kupce. A samozřejmě zamáčkl slzu protože ať je to jak je a bude mít  pomalu 15 let, tak pořád jí to sluší.

20230311_160209.thumb.jpg.9e5c477a9560c969c46208ba31332972.jpg

 

20230311_160157.thumb.jpg.de8aed384a764d07f0acb9de0ba86b8e.jpg

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...