Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

@Péťa ja opravil asi 4 televize a tusim ze u kazde sem ty LEDky bral u jineho dodavatele :P
ale u ozzyho televize mi prijde divny ze co 10 minut vypne
to by musela byt jedna posledni dioda ktera pri zahrati prerusi obvod a chcipne cela televize

ja takhle u jedne sledoval postupne snizovani jasu az jednoho dne chcipla cela
pri prvnim pokusu sem ze 6 pasku udelal 4 a televize zase bezela (do doby objednani chybejicicch pasku )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapyy, elektronice nerozumím, od elektriky umím zašroubovat žárovku a vyměnit pojistku :), syn měl něco podobného před měsícem a v opravně po něm chtěli 1150 Kč jen za diagnostiku, co tomu je..., takže televize šla do kontejneru..., byla to 48'', objednanou mám 55'', takže si vlastně pomůžu--a hlavně dnes televize nestojí 15 tisíc Kčs jako za komančů, kdy ta částka tehdy znamenala mých 5 měsíčních platů ... 😯

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chalupe mám Panasonic plazmu. Pokazil sa. Zobral som k opravárovi starej školy do okresného mesta. Hneď vedel, že odišli nejaké 4 rovnaké tranzistory, cena za opravu 100 €. Hovorím mu, že si radšej kúpim novú LED za 400 €, viac funkcií, atď. Vynadal mi, že mám televízor s plazmou, že to je, ako keby som zánovný BMW chcel nahradiť novou Daciou. Televízor už znova ďalšie 3 roky hrá, farby na plazme sú skvelé, akurát to viac žerie elektriny.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plazmy od Panasonicu boli známe vysokou kvalitou. Ten môj televízor má už cez 15 rokov a nevšimol som si, že by sa nejako menilo podanie farieb. Aspoň, keď to porovnávam s cca 4-ročným Samsung LED, ktorý mám v byte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U plazmy hrozilo vypálení obrazu. U prvních modelů i problém s barvami po nějaké době, ale tp se poměrně rychle vyřešilo. A ta spotřeba no. Na dnešní standardy šílená, měli jsme 80cm plazmu Panasonic viera a brala 500W

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten môj 15-ročný Panasonic Viera, uhlopriečka 106 cm má podľa dokumentácie priemernú spotrebu 122 W, max. 275 W, pohotovostnú 0,4 W. Ale oproti tej druhej, ktorú mám 4 roky (Samsung LED 127 cm, priemerná 93 W, max. 145 W), to nie je až tak hrozné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi přišel balík "made in China by Aliexpress" . Dorazila loketní opěrka do mého 2008 + nějaké drobnosti, samolepky, antena, kryt pásů atd . . .   Ale co mi uniká je pořadí adresních štítků na zásilce. Dokážete mi to někdo vysvětlit :myslim

obrazek.thumb.png.ce4cc92ea8173dce17ea30496d186bb0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím Vlasto že to zbytečně zkoumáš buď rád že Ti to ty vyslanci pekla dokázali doručit😆.

Jinak já teda pořád bojuju s následky útoku Moribundusu z víkendu. Od úterka teda funguju ale pohybuju se rychlostí vyhořelého autobusu takže práce kterou jsem si myslel že zvládnu udělat od středy do čtvrtečního oběda  ještě není hotová a budu rád když to dodělám dnes do večera.  Ale postupně se to lepší tak snad příští týden už bude úplně OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 2. 2023 at 16:08, ozzy56 napsal:

tak nová televize dneska přijela, s tím nastavením jsem sice maturoval, ale nakonec se podařilo  😉

nebyl bych to já, abych si koupí nového televizoru nevyrobil problém, kua, nová televize nemá vzadu SCART, takže nejde zapojit přehrávač DVD (musel bych koupit zas nějaké heblo, bo jenom kabel SCART-HDMI neexistuje), starý televizor Panasonic taky neměl SCART, ale byla k němu přibalená taková redukce, že to šlo zapojit..., tak jsem musel sáhnout do starých zásob a vylovit nový DVD Panasonic S700, který jsem měl pro strýčka Příhodu a ten už HDMI konektor má :super , už mi všecko šlape jak má :)

ale proč pořád vymýšlejí nové a nové konektory fakt nevím 🙈, jinak kdyby chtěl někdo starší funkční přehrávač DVD Panasonic , tak ho věnuju, ale má vzadu jen SCART

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Lihous napsal:

@ozzy56 Na aukru jsou ruzne prevodniky za par kacek je to napajene z USB Tv - tak jsem jeden koupil a at delam co delam jedine co funguje je LED jinak nic ....
Poptaval jsem funkcnost i jinde a pry bez problemu - tak mam asi vadny bonus.kousek 😂

 

Jen jestli to nepoužíváš opačně, Tohle je použitelný v případě že televize má scart a DVD přehrávač pouze HDMI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...