Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Hlasujte: Chcete v diskuzi sekci BAZAR ???

mk405

Hlasujte: Chcete v diskuzi sekci BAZAR ???  

1. 1. Hlasujte: Chcete v diskuzi sekci BAZAR ???

Recommended Posts

Ahoj,

je to tu dost časté téma, že spousta lidí chce sekci BAZAR v diskuzi, bohužel se zatím nepodařilo nikoho přesvěčit o tom že je dostatečně žádaná, prosím proto všechny aby hlasovali a možná tím někoho třeba i přesvěčili. děkuji:papa

BAZAR v diskuzi by měl výhody: dodatečné ujasnění informací o zboží, možnost změn, upravy ceny, atd...

já bych to snad ani nijak nedělil na podsekce udělal bych jakoje \"pokec\" nebo \"servis\" nebo \"autohifi\" další řádek \"bazar\" a prostě jako iconka \"nový dotaz\" by byl \"nový inzerát\" jen by bylo dobré dát tam nějaké přepínací políčko \"prodám / koupím\" a to by se pak zobrazilo na začátku názvu.

nebo je pak na zváženou udělat podsekce jako u bazaru na hlavní stránce, je to ale spíš druhotná věc, napřed se musí vůbec začít uvažovat o tom že bazar bude:myslim

Původně zaslal: MilaS

Nedávno tu někdo psal (myslím, že Medvěd) že Ondra něco takovýho připravuje, takže čekejme, třeba se k tomu taky vyjádří :mrk.

nečejme ale hlasujme :D

to se chystá už dost dlouho a je otázka jak to bude vypadat., to my tu trochu dost vadí, že se tu nediskutuje jaké udělat změny, podle mě by to měl být kompromis mezi požadavky uživatelů a možnostmy autora, proč vedení nekonzultuje třeba formou anket co zlepšit? aby si rozhodli uživatelé?:mrk

Původně zaslal: michal 206

...a proc v diskuzi? proc ne normalne na hlavni strane?:myslim

první ovoce - někdo s námi diskutuje :D

právě z důvodu diskutování o ceně, a domlování prodejce a kupujícího, můžou do toho vstupovat ostatní, zamezí se přemrštěným cenám, dají se vložit fotky, někdo třeba neví za kolik prodat, tak můžou doporučit ostatní cenu, popřípadě doporučí někoho kdo to prodáva atd... pokud tohle bude splnovat hlavní stránka není problém mít to tam, ale víc mě to připomíná tu diskuzi

Původně zaslal: mk405

právě z důvodu diskutování o ceně, a domlování prodejce a kupujícího, můžou do toho vstupovat ostatní, zamezí se přemrštěným cenám, dají se vložit fotky, někdo třeba neví za kolik prodat, tak můžou doporučit ostatní cenu, popřípadě doporučí někoho kdo to prodáva atd... pokud tohle bude splnovat hlavní stránka není problém mít to tam, ale víc mě to připomíná tu diskuzi

Nejsem pro to, aby byl jen jeden bazar, podle mě by měl být jak na hlavní straně, tak tady ve fóru. Je dost lidí, co chodí jen do fóra a na hlavní stranu ne, a taky dost lidí, co chodí jen na hlavní stranu a ve fóru v životě nebyli. To za prvé.

Za druhé: nejprve by bylo vhodné si říci, co má mít onen bazar (či bazary) za pravidla. To, co tu je, se dá označit jen jako bordel. Jsou zde nějaká neurčitá a schovaná pravidla o přispívání do fór a inzerování v bazaru, která stejně nikdo sebemíň nekontroluje, jestli se dodržují - nepamatuju, že by z bazaru byl smazán nějaký nesmysl či omyl, ačkoliv na to pravidla bazaru upozorňují! Argument, že Ondra nemá čas NEBERU, nemusí všechno dělat jen on sám osobně! K čemu jsou tu např. moderátoři??? Pro jeden jediný bazar já sám nejsem také z toho důvodu, že bazar na hlavní stránce využívají především kšeftaři, co je jim jinak klub někde, v životě sem nepřispěli žádnou radou, a jen využívají toho, že sem chodí dost lidí - tohle by ale mělo vadit především vám ostatním, mně to může být fuk, já žádné rady a postupy nepotřebuju...

A věc třetí - to v quote - diskutování o cenách, zamezí se přemrštěným cenám atd - to je neskutečně naivní názor. Takhle to nikdy fungovat nebude. Ale klidně to zkuste... ;)

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: mk405

Nejsem pro to, aby byl jen jeden bazar, podle mě by měl být jak na hlavní straně, tak tady ve fóru. Je dost lidí, co chodí jen do fóra a na hlavní stranu ne, a taky dost lidí, co chodí jen na hlavní stranu a ve fóru v životě nebyli. To za prvé.

Za druhé: nejprve by bylo vhodné si říci, co má mít onen bazar (či bazary) za pravidla. To, co tu je, se dá označit jen jako bordel. Jsou zde nějaká neurčitá a schovaná pravidla o přispívání do fór a inzerování v bazaru, která stejně nikdo sebemíň nekontroluje, jestli se dodržují - nepamatuju, že by z bazaru byl smazán nějaký nesmysl či omyl, ačkoliv na to pravidla bazaru upozorňují! Argument, že Ondra nemá čas NEBERU, nemusí všechno dělat jen on sám osobně! K čemu jsou tu např. moderátoři??? Pro jeden jediný bazar já sám nejsem také z toho důvodu, že bazar na hlavní stránce využívají především kšeftaři, co je jim jinak klub někde, v životě sem nepřispěli žádnou radou, a jen využívají toho, že sem chodí dost lidí - tohle by ale mělo vadit především vám ostatním, mně to může být fuk, já žádné rady a postupy nepotřebuju...

A věc třetí - to v quote - diskutování o cenách, zamezí se přemrštěným cenám atd - to je neskutečně naivní názor. Takhle to nikdy fungovat nebude. Ale klidně to zkuste... ;)

Asi dvakrát sem využil bazar na hlavní stránce, s lidmi od kterých sem kupoval (motorek světla, průhl. kryt přístrojovky atd.) sem byl spokojenej. Super ceny, jednání, dodání.

Že tam může psát podvodník je jasný, ale ti sou přece všude, bohužel.

Co se týče prodejců co na forum nepřispěli, to mě osobně nevadí. Taky sem prodával pár věcí na BMW foru a bylo to OK.

A diskutování o cenách - myslím že to pomůže, jak s kým. Turci ale nejsme :)

Kdysy sem tu psal, že bazar ve foru by stačil takhle:

Prodám auto

Koupím auto

Prodám ND

Koupím ND

Prodám ostatní

Koupím ostatní

nedávno tu proběhl prodej BT tyčinky :)

Původně zaslal: oddie

2 bazary, no nevím, ale nezavrhuju to, proto jsem psal o tom odkazu (tlačítko bazar na hlavní straně), neotevře se ti dnešní bazar, ale místo toho okno diskuze a rovnou v sekci bazar

kševtaři jsou všude, ale od nich se otaky nakupuje, na hlavní stránce dá inzerát kdokoliv na diskuzi jen přihlášení. takže by byl jeden ale dostaneš se na něj z obou stránek jen fizicky bude v diskuzi a vypadat jako diskuze

pravidla se můžou stanovit, ale prvotně musíme někoho přesvědčit že bude bazar v diskuzi a potum se domlouvat dále jak to bude fungovat.

sekce bazar by měla stejně jako ostaní moderátora, který se bude o to strat, proč ne - dobrá poznámka :mrk

ten můj naivní názor beru, není to přeně napsáno, samo že to nezamezí přemrštěným změnám, ale může se o ceně diskutovat ve více lidech a tím jí srzit na reálnou, to je hlavní, beru to podle bazaru na forů autohifi.cz

další věc je řazení inzerátu dle aktuálnosti jako jiné přízpěvky v diskuzi :mrk

[upravil dne 7/10/05 mk405]

ok tak já taky něco napíšu....

je v přípravě nový bazar, který bude. Bude na vlastní adrese a jde o to, že ho dělám trošku \"z gruntu\".

pokud chcete, tak desajn (ne funkčnost) je na

http://bazar.peugeot-club.com/new/

to new časem zmizí.

Proč to bude takto?

Protože - inzeráty přidávají i lidé, kteří chtějí jenom podat inzerát - osobně se nechci nikam přihlašovat, když chci něco prodat, chci jenom podat inzerát. Podat inzerát budou moci i nečlenové.

Protože - pro mě jako programátora se dá jednoduše upravit, aby placení členové mohli přidávat fotky atd, neplacení ne - to u našeho diskuzního fora zatím programátorsky nejde.

Protože - bude vyhledávácí engine - chci vyhledat všechny díly na 405ku v ceně od do atd...

Protože - si budete moct jednoduše smazat či opravovat své inzeráty. předpokladem je funkčnost, že po měsíci Vám to pošle mail, zda je inzerát ještě aktivní - resp. že bude vymazán, pokud nekliknete na odkaz - tím pádem se budou snad automaticky mazat staré inzeráty.

Nad novým bazarem jsem už strávil asi 30 hodin, takže už se to chýlí ke konci.