Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

antipollution....


Alexsacha

Recommended Posts

Ahojte, prípadne dobrý deň

chcel by som sa poradiť nakoľko ma moje auto peugeot 207 dosť hnevá. To aké problémy, s čím čo bolo rozpisovať nebudem, ale snáď mi niekto poradí so súčasným problémom...

Auto mi v poslednom čase stráca výkon. Idem naopr. 110 a cítim ako stráca výkon a aj keď dám plyn na podlahu tak, nič..po čase akoby znova pridalo... Po 2 týždňoch mi už vybehla hláška \"faulty antipollution\"...zobral som to známemu a ten to dal na diagnostiku - vyskočilo mu čidlo vstrekovania, vymenil ho a vymazal chybu..Ja som síce laik , ale môže stratu výkonu spôsobiť čidlo?

Pardon zabudol som typ :

207 5P 1.4 E

VIN VF3WCKFVC34057226

Za psoledný porok som už dal mimo orig. servisu do auta cca 1300,-€ (rozvody, chladič, olej v chladiacej, únik chladiacej...) a to nehovorím, že rok po kúpe auta mi odpadli dvere :-)...ak mi pômôžete budem veľmi vďačný...vďaka

[upravil dne 15/7/14 07:27 od Alexsacha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridám sa - antipolu...

na STK mi technik vymazával chyby, o. i. tam bolo \"vačkový hriadeľ\". celú ek + stk prebehlo všetko \"bez závad\", ako som sadol za volant ja a vychádzal z brány píplo a \"anti...\" je tu zasa.

vin: VF 3WE8F SC34380886, 96 tis km

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridám sa - antipolu...

na STK mi technik vymazával chyby, o. i. tam bolo \"vačkový hriadeľ\". celú ek + stk prebehlo všetko \"bez závad\", ako som sadol za volant ja a vychádzal z brány píplo a \"anti...\" je tu zasa.

vin: VF 3WE8F SC34380886, 96 tis km

Ďakujem

Snímač polohy vačkového hriadeľa?

Snímač polohy kľukovky?

Ich vzájomná synchronizácia?

Dal by som na diagnostiku,aby si takto nemusel hádať!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, prípadne dobrý deň

chcel by som sa poradiť nakoľko ma moje auto peugeot 207 dosť hnevá. To aké problémy, s čím čo bolo rozpisovať nebudem, ale snáď mi niekto poradí so súčasným problémom...

Auto mi v poslednom čase stráca výkon. Idem naopr. 110 a cítim ako stráca výkon a aj keď dám plyn na podlahu tak, nič..po čase akoby znova pridalo... Po 2 týždňoch mi už vybehla hláška \"faulty antipollution\"...zobral som to známemu a ten to dal na diagnostiku - vyskočilo mu čidlo vstrekovania, vymenil ho a vymazal chybu..Ja som síce laik , ale môže stratu výkonu spôsobiť čidlo?

Pardon zabudol som typ :

207 5P 1.4 E

Za psoledný porok som už dal mimo orig. servisu do auta cca 1300,-€ (rozvody, chladič, olej v chladiacej, únik chladiacej...) a to nehovorím, že rok po kúpe auta mi odpadli dvere :-)...ak mi pômôžete budem veľmi vďačný...vďaka

VIN VF3WCKFVC34057226

[upravil dne 15/7/14 07:27 od Alexsacha]

Čidlo dáva info riadiacej jednotke,keď nedá relevantné informácie,RJ sa riadi podľa nahradených hodnôt,ktoré má preddefinované - motor síce beží,ale nie na požadovaný výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravím, skúste si skontrolovať riadiacu jednotku, hlavne konektory v nej...ja som ich mal zatečené, čo bola asi nejaká konštrukčná chyba keďže sa tam dostávala voda...tak som konektory vyplnil silikonovou vazelínou a odvtedy všetky problémy pominuli...tým myslím antipolution fault...zdochýňanie motora atď...takže doporučujem to poriadne vysušiť a ošetriť proti vode...v originál pežot servise mi chceli meniť celú jednotku za tuším 300eur...takto ma to stálo pár eur a auto ide ďalej. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zdravím, skúste si skontrolovať riadiacu jednotku, hlavne konektory v nej...ja som ich mal zatečené, čo bola asi nejaká konštrukčná chyba keďže sa tam dostávala voda...tak som konektory vyplnil silikonovou vazelínou a odvtedy všetky problémy pominuli...tým myslím antipolution fault...zdochýňanie motora atď...takže doporučujem to poriadne vysušiť a ošetriť proti vode...v originál pežot servise mi chceli meniť celú jednotku za tuším 300eur...takto ma to stálo pár eur a auto ide ďalej. :papa

 

pls kde najdem tu riadiacu jednotku a konektory ? nekdy mi to hodi antipolution fault a ztrati vykon. Po case hlaska zmyzne. uz som stym bol 2x v orig  peugote servise na ivanskej v BA a aj na STK,  na diagnostike. Nikde nic nenasly. Mam 1,6hdi 66kw, rv 2009

Upraveno uživatelem MasterYogurt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahojte, prípadne dobrý deň chcel by som sa poradiť nakoľko ma moje auto peugeot 207 dosť hnevá. To aké problémy, s čím čo bolo rozpisovať nebudem, ale snáď mi niekto poradí so súčasným problémom... Auto mi v poslednom čase stráca výkon. Idem naopr. 110 a cítim ako stráca výkon a aj keď dám plyn na podlahu tak, nič..po čase akoby znova pridalo... Po 2 týždňoch mi už vybehla hláška \"faulty antipollution\"...zobral som to známemu a ten to dal na diagnostiku - vyskočilo mu čidlo vstrekovania, vymenil ho a vymazal chybu..Ja som síce laik , ale môže stratu výkonu spôsobiť čidlo? Pardon zabudol som typ : 207 5P 1.4 E VIN VF3WCKFVC34057226 Za psoledný porok som už dal mimo orig. servisu do auta cca 1300,-€ (rozvody, chladič, olej v chladiacej, únik chladiacej...) a to nehovorím, že rok po kúpe auta mi odpadli dvere :-)...ak mi pômôžete budem veľmi vďačný...vďaka [upravil dne 15/7/14 07:27 od Alexsacha]

Saso, 

podobny problem som mal aj ja. V Peugeot-e ma nepotesili, diagnostika im povedala, ze katalyzator je chybny. Hovorili, ze sa vnutro katalyzatora uplne rozsypalo. Dosledok nekvalitneho paliva. Vymena aj s pracou 900 Eur.

Odvtedy nic a motor slape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Po prvom vyhodeni hlášky Antipolution faul auto zastalo vyhodilo kontrolou motoru.Po natankovaní kontrolka zmizla auto jazdilo ako predtým s tým že som plánoval dat spravit diagnostiku motora..Bohuzial nestihol som problém sa objavil zas v najnevhodnejšom okamihu s tým že vyhodilo kontrolku motora a pri zosliapnuty plynu autu zhasol motor..auto sa stalo nepojazdné..následne som musel volat odťahovú službu a auto sa dopravilo do autoservisu kde bola spravena diagnostika ktorá vypísala chybové hlasky:vadny snímač tlaku v palivom systéme, palivový filter,a tuším že aj niečo s uzáverom nádrže a doplnenie aditiv.. Predbežná kalkulacia opráv podla majitela autoservisu palivovy filter 50eur,snimac tlaku 100 eur plus diagnostika a práca cca 250 eur..odťahovka 50 euro..cela ta sranda za 300eur..Peugeot 207 1,6 66kw hdi

Upraveno uživatelem Rudo08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auticko je doma suciastky vymenené...auto slape ako hodinky dufam ze to tak vydrží...vymeneny senzor tlaku v palivom systéme a nový palivový filter...pre zaujimavost prikladám blocek kolko tato sranda stala😭

IMG_20190614_143703.jpg

IMG_20190614_143808.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ľudia spetne pozerám na ten ucet čo som platil za tu výmenu snimaca tlaku paliva ktory stál 85eur a zdá sa mi to nejak vela... najdrahší čo som našiel na nete v autodiely Gafa stoji okolo 60eur....takisto aj ten palivovy filter je nejak moc drahý..

Upraveno uživatelem Rudo08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle účtenky servis používal díly origo peugeot, a ty jsou nejdražší..., samozřejmě se ty díly dají koupit třeba za polovic a vyměnit je sám, ale je to jako v tom vtipu: dotáhnout šroubek stojí 1 korunu, vědět který 99 korun :)

jinak ten filtr nafty MANN stojí třeba v AK kolem 1000 Kč, jinde 550 Kč, takže tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...