Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pořád hlásí chybu otevřených dveří


Petra Baková

Recommended Posts

Ahoj všem, jsem tu nová, ale Peugeota už mám skoro 6 let.

můj dotaz se týká modelu 207,1,4, HDi. rv 2006.

občas s autem byly nějaké ty poruchy ale vždy se je podařilo nějak vyřešit.

dnes ráno přijdu k autu a auto odemčené, přitom vím, že jsem ho včera zamykala. Jedu si takle k doktorce a zhruba v půlce cesty to na mě začlo řvát, že mám otevřené levé přední dveře. tak sem je zabouchla znova ale řvalo to furt.

auto nešlo ani zamknout ,ihned se odemklo.

přijedu k servisu, a ten šmejd se zamknul. pro jistotu jsem dala klíče servisakovi ať se na to podívá.

od něj by pak bylo řečeno, že to zamykalo a odemykalo bez problémů. tak sem s tím odjela normálně do práce. kde jsem ho zamkla...

jedu z práce a zas to začlo hlásit chybu. no a teď mi stojí před barákem odemčenej. protože to odmítá spolupracovat. zkoušela sem zamknout klíčem ale to se mi zamkne jen řidič.

Pokud s tímto problémem má někdo jakékoli zkušenosti budu ráda za radu.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej na foru.

Vadný zámek nebo zlomený kabel v průchodce dveří :)

Nejprve bych rozdělal konektor mezi dveřmi a autem a podíval se, zda není zaoxidovaný. Nejakým sprayem na kontakty nastříkat a parkrát zandat a vyndat.

Pokud nepomůže, pak bych doporučil se podívat na ty kabely, s největší pravděpodobností to bude tím.

Poslední možností je špatný zámek :)

Pokud by si chtěla, tak se můžeme domluvit a přijedeš ke mě, a rozebereme to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale co když to nebude tím zámkem ? není tam nějaké čidlo nebo tak ? chtěla sem to rozebrat ale zjsitila jsem, že je to na hvězdičky a ty sem nenašla.

a kdyby náhodou to bylo zámkem, jak se tak pohybuje cenově ? nechci aby mě to auto zas nezruinovalo, protože to je každou chvilku něco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do tý průchodky se taky nemůžu dostat :D.

přijdu si jak neschopný tele.

No mě dneska v servise řekli, že už jednou na autě řešili špatný zámek , tak se koupil nový a ten i po roce přestal fungovat taky.

já to říkám furt, čím víc elektroniky v tom je , tím se to víc s.re.

budu muset počkat na partnera. ten si s tím autem už taky dost užil , tak třeba mu \"domluví\" že takle to fakt nepůjde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevři dveře a zacvakni zámek - jakoby zaklopíš klíčem, šroubovákem nebo něčím takový ten vnitřní mechanismus zámku - jako by se zacvanul do toho protikusu. Pak můžeš vyzkoušet zamknutí a přitom zahýbat tou gumovou manžetou kterou vedou kabely. Jinak klíčem by to auto jít zamknout mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě, že klíčem zamknu jen ty dveře u řidiče, ostatní se nezamknou.

A centrálem je pak zamkneš?

ne, to zamkne a hned odemkne.

proto jsem to zkoušela klíčem, jestli už třeba jen centrál není vadnej. (loni sem v něm měnila baterku - v klíči)

nejezdit do práce , tak to neřeším tak rychle, ale vzhledem k tomu, že už na parkovišti nějaký auto vykradli, tak nechci být další :)

uvidim, jak si poradí partner, po 8 by měl být snad doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, takže minulý měsíc jsem si dodělával centrál a taky mi najednou začlo dělat auto psí kusy, zamknout ale šlo tím tlačítkem na palubce....

podezíral jsem též zámek, který jsem i na vraku koupil za šest stovek.... zámek jsem vyměnil a furt to samé.... takže jsem rozdělal konektor, který je na zámku a přihnul jazýčky více k sobě a vuala, od té doby to maká parádně..... tímto je zámek dále k prodeji

Petro, mrkni na konektor u zámku, já ho zaoxidovaný (zelenkavá barva na kontaktech zámku i konektoru) neměl, jen byly jazýčky v konektoru moc od sebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, v půl 11 večer se zadařilo.

konektory prostříknuty a dokonce mi ještě praskla jedna pojistka ( samozřejmě ta, kterou sem neměla v sadě :D )

jsem zvědavá za jak dlouho to zas začne něco hlásit.

děkuji moc za tipy.

jinak mě ještě zajímalo co by mohlo dělat klesání otáček když je motor na volnoběh. dělá to jen někdy. jak se většinou zahřeje tak je to v pohodě. v servise mi bylo řečeno, že je vše v pořádku, že tam závadu nenašli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Mam tento isty problem na 407. Rozobral som dvere, vycistil kontakt na zamku a stale nejde. Po vycisteni zamkol na cca minutu a znovu odomkol, teraz uz odomyka hned po zamknuti. precistil som aj prechodku vo dverach. Co mi poradite dalej?  :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...