Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna rozvodů


zidane256

Recommended Posts

Všechno má svoje. Autorizovaný servis nebývá dokonalý, ale minimálně má všechny přípravky a postupy. Já na tyhle věci raději zkušeného praktika kterému když dám rozvody nebo spojku tak vím, že mi to ani po 10-té nepodělá. Pokud nikoho takového spolehlivého nemáš tak ten Nečas je tu známý jako záruka jistoty. Destičky, kotouče, tlumiče a pod. si dělám sám protože to tak poctivě prostě nikdo neudělá, o ceně nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže záruku nemáš, a, pokud vzpomínám, při montáži přinesených dílů účtuje vyšší hodinovou sazbu 768 Kč/hod. vč. DPH.

Mmch, servisy nemají moc rádi \"chytré\" zákazníky, kteří různě špekulují. Možná se od toho taky odvíjí, proč ti uvede takovou cenu, aby tě odradil. (Teda nevím jak Nečas, možná má andělskou trpělivost se zákazníky, ale já bych to tak určitě udělal).

V květnu nám dělali rozvody na Partneru 1,6 HDi 66 kW, a výměnu oleje. Vyfotil jsem část faktury.

Už jenom napíšu, že ve firmě mají auta (Peugeoty) najeto za 22 let snad 20 až 25 mil. km, a ze všech pokusů s jinými servisy, Nečas vychází daleko nejlíp, kvalitou, cenou i jednáním. Taky mi to trvalo, než jsem k tomu dospěl.

[upravil dne 14.7.2014 10:47 od P607Olda]

post-3499-14109638716186_thumb.jpg

[upravil dne 14.7.2014 10:57 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže záruku nemáš, a, pokud vzpomínám, při montáži přinesených dílů účtuje vyšší hodinovou sazbu 768 Kč/hod. vč. DPH.

Mmch, servisy nemají moc rádi \"chytré\" zákazníky, kteří různě špekulují. Možná se od toho taky odvíjí, proč ti uvede takovou cenu, aby tě odradil. (Teda nevím jak Nečas, možná má andělskou trpělivost se zákazníky, ale já bych to tak určitě udělal).

V květnu nám dělali rozvody na Partneru 1,6 HDi 66 kW, a výměnu oleje. Vyfotil jsem část faktury.

Už jenom napíšu, že ve firmě mají auta (Peugeoty) najeto za 22 let snad 20 až 25 mil. km, a ze všech pokusů s jinými servisy, Nečas vychází daleko nejlíp, kvalitou, cenou i jednáním. Taky mi to trvalo, než jsem k tomu dospěl.

[upravil dne 14.7.2014 10:57 od P607Olda]

Když se kouknu, že je to i s olejem tak vůbec není o čem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi díly je to těžké. Na jednu stranu chápu, že servis potřebuje vydělat a objednávat mimo obvyklý distribuční kanál je nepohodlné a brát od velkého distributora je \"bezpečné\" a hlavně pohodlné. Na druhou stranu, pokud ten distributor mívá marže i ve stovkách procent, tak by prostě někoho jiného shánět měli.

Když se člověk podívá do obchodu k Badisákovi a do kelly, tak při koupě kotoučů + desek ATE na přední nápravu dá v Kelly 7000Kč vs 3500Kč u Badisáka. Za totožné díly. Většina servisů bere z Kelly a účtuje pak plnou cenu. Kdyby byl ten rozdíl třeba 10, 15%, tak je to ještě únosné, ale 50% (resp. 100%, dle úhlu pohledu) je prostě moc.

Četl jsem spoustu názorů, kde servisáci nadávají na lidi, co si nosí vlastní díly, s jedním jsem se setkal osobně. Bylo v tom spoustu zášti. Přitom kdyby servisy braly díly i \"méně pohodlně\", ale za férovější ceny, tak by potom lidi neměli potřebu shánět díly jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Žádný kilometrový proběh na výměnu rozvodů není, motory EP mají "bezúdržbový" řetěz. Jediný servisní údaj k řetězu/rozvodům je natažení řetězu a to lze změřit pouze pomocí přípravku, který nazývá PSA "falešný napínák" (délka od dosedací plochy napínáku v hlavě k napínací lyžině nesmí přesáhnout 73,5mm délky- údaj čtený z falešného napínáku).

Tato informace je běžnému uživateli úplně k ničemu, protože bez sady přípravků na seřízení rozvodú na těchto bmw motorech se nedopátrá relevantní informace.

Pro zjištění stavu natáhnutí řetězu nejde pouze hulvátsky demontovat napínák, musí se rozvody kontrolovat a zaaretovat, aby nedošlo k přeskočení rozvodového řetězu.

Taky se mi to nelíbí, ale je to tak.

@ferinko2

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ospravedlňujem sa za to (-).......už som to znegoval....len tá reakcia mi pripadala taká podráždená.....

V 26. 5. 2019 at 23:39, inoxing napsal:

Žádný. Jezdíš, dokud se to nerosype.

Nech sa darí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ferinko2 V pohodě, byla to trochu provokativní odověď ode mě. :papa

Pro lepší představu jsem dohledal lépe vysvětlující obrázek. Přípravek "falešný napínák" není problém si vyrobit vlastní ze starého napínáku (rozebrat, v ose vyvrtat díru, závit a použít adekvátně dlouhý vhodný šroub). Problém je, že je potřeba aretovat rozvody, jinak může skočit řetěz a to je nažádoucí. Aretují se jinak, než je zvykem jinde (tedy NE v HÚ na 1.válci), ale válce jsou při nastavování rozvodů aretovány tak, že písty jsou všechny v polovině zdvihu a vačky se chytají za konce a jejich plošky. Zejména výfuková vačka má tendenci se otočit po směru vlivem předpětí pružin na ventilech, sací ani ne. Proto, když byste povolili napínák řetězu bez aretace, zejména u velmi vytahaného řetězu, bude mít řetěz tendenci skočit. Pro úplnost, rozvodové soukolí nemá žádné zajištění perem/tisícihranem/kuželem, takže koho by napadlo povolit kola bez přípravků, už to nedá bez nich do kupy. Je to k sobě dorvané velkým momentem, proto u toho musí být přípravek a dotahovat v přesné pozici.

 

 

IMG_20190527_124314.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Dokud se to nerozsype" byl takovej obecnej obrat. V podstatě si dřív nebo později řekne auto i samo svítící kontrolkou motoru a chybou spojenou s "fázovým posunem- koherence" apod.  Rozsypáním jsem nutně nemyslel úplnou konečnou motoru, jen nějakou závadu, která donutí někoho i zkontrolovat rozvody. Kilometrový nebo časový proběh jako u řemenového rozvodu zde chybí. Takže většinou to tak dopadne. A zatímco u některých aut je rozvod řetězem opravdu bezúdržbový (třeba u Favorita/Felicie)- tím myslím bezúdržbový tak, že může rachotit, mlátit a nic se nestane, tak u tohoto bmw motoru je to problém.

Jasně, ohv vs dohc je rozdíl (hlavně kvůli délce řetězu), ale některý věci mohli udělat lépe- např. nevratný napínák se zpětným zubem atp. Takhle je to ten stejný problém, jak u HTP, kde je ten napínák úplně stejně blbě- pouze pružina a tlak oleje.

Nenech se mýlit, ale při startu rachotí rozvod u každého tohoto typu motoru a to i který má nové rozvody. Nesmí to rachotit za chodu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...