Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcípání motoru 2,0Hdi


Rasl

Recommended Posts

Ahoj,mám problém s chcípáním motoru.Auto normálně jezdí,žádný problém,ale jakmile se dostanu s otáčkami kolem tří tisíc(třeba při předjíždění)zničeho nic chcípne.Stačí vypnout klíček,počkat 5 vteřin a naskočí jako by se nic nedělo.Volnoběžné otáčky jsou v pohodě,ale jakmile to přišlápnu je konec.

Nemá někdo nějakou radu nebo neřešil někdo stejný problém?

Díky za každý tip

Je divné,že když to vytočím na volnoběh tak nechcípne...jen při jízdě.

[Edited on 10/7/14 12:54 by Rasl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Přesně to jsem měl také 2.0HDi, při požadavku na vysoký výkon motor chcípnul, cca po 10s vypnutýho motoru vše zase OK. Pak mi jednou při předjíždění motor zdechnul úplně. Byl to vadný regulační ventil na čerpadle. (na diag.nikdy nic nebylo, elektricky byl asi OK, takže to jednotka nepoznala)

[upravil dne 27.7.14 08:15 od chury721]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Po výměně servisáka bylo zjištěno,že nekomunikuje elektromagnetický ventil přívodu paliva s řídící jednotkou a že je v háji váha vzduchu.Po výměně vše O.K.,auto jezdí kdoví jak a hlavně nechcípá:potlesk

Cena 6200,-za materiál + 1800,-za práci.

Snad bude chvíli klid a auto bude jezdit jak má.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A je to tady znovu.Po výměně váhy a elmag.ventilu to opět chcíplo:grrNa diag.zase chyba nízký tlak palivové soustavy.Po kontrole a změření čerpadla(3bary) by to údajně mohlo dělat čidlo,které hlídá tlak soustavy...nemá někdo zkušenost jak by se to dalo ověřit?Nerad bych vyměnil půlku auta a pak zjistil ,že jde o prkotinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde prosím najdu ten snímač tlaku?Rozhodl jsem se ho prohodit z jiného auta(samozřejmě stejná motorizace a značka:))abych zjistil vylučovací metodou,jestli to dělá snímač...jestli ne,budu pokračovat čerpadlem.Zvládne to laik jako já,se základním nářadím, nebo je potřeba si dát na něco pozor?

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,opět mi začalo chcípat auto.Na diag. stále stejná chyba - nízký tlak palivové soustavy.Navíc ztrácí tah...při sešlápnutém plynu přestane táhnout,jako kdybych jel na volnoběh a navíc se volnoběžné otáčky drží kolem cca 1500.Váha vzduchu je nová.Nevíte někdo na co se zaměřit?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...