Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prase tuning by straki


alex44

Recommended Posts

Tak jsem to taky dolouskal a mám zásadní dotaz: kdo si troufne na P 106 1,0.... :D

Nabízí se zásadní otázka_ kolik do toho chceš investovat? :D

znám i motory o objemu 1.8 s výkonem 500 koní :D ale cenovka za motor a elektroniku vydá jak koupě nového vozu střední třídy.

a životnot se počítá na motohodiny, použitelnost v běžném provozu 0 o spotřebě se radši ani zmiňovat nebudu.

Já znám 1,6tku s cca 800 koňmi - letošní motory F1. Historie F1 zná i 1,6tky s výkonem přes 1300 koní (motor v podstatě jen na kvalifikaci, plnící tlak turba nebyl omezen. Později byl plnící tlak zastropován na 4 bary, čímž výkony motorů nebyly tak vysoké). ;)

ano pokud se budu bavit o tom co znám z TV a ne o tom co jsem měl možnost řídit, nebo skládat dohromady, tak zcela jistě jsou i silnější motory.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za chvíli nám sem přispějí všichni tuneři z Čech, Moravy, Slezka i Slovenska a když to tak půjde dál, tak se přidají Polsko, Rakousko, Německo.. kdo ví, nakonec snad i z USA se tu někdo ukáže... :D

Jen mám strach, aby nám nedošly banány :D:D

Pokud vám nabídnou měření, proč ne. Zas tak moc tyhle francouze nedělám, ale už u mě bylo auto od zdejšího profesionála, a po úpravě nemělo ani sérii.

Naštěstí, neboť stejně klouzala spojka. To se přeci jen noťasem otestovat nedá.

To je také důvod proč mě to celé zaujalo. Zaujalo mě třeba také, že chiptuning je dotyčného doména. Při takto nastavené hodnotě by mě zajímalo, jak asi vypadají práce mechanické.

To admin, to, že nabídnu měření pro třeba pět aut zdarma, to není komerce, ale charita, takže kámo..pokud se to zvrhne a začal bych Peugeoty a Citroeny dělat hromadně, rád zaplatím. Zatím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja teda nechci byt schizofrenni ale neprijde vam divny ze se tu znicehonic zacinaj objevovat nove registrace z jineho fora....

Nemuze se jednat porad o jednu a tutez osobu?

Jednou budu psat z notasu nebo pc treba jako alex44 a podruhe z mobilu s internetem od operatora a to me asi podle ip neodhali nikdo...

jinak dobry pocteni asi lepsi nez jakaoliv telenovela:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že motorpower určitě není vykuků :) na VW foru má mraky referencí a určitě by si jentak nepořizoval válcovou zkušebnu... To že Straki nekomunikuje je fakt, ale dokážu si představit, že by asi neměl čas na práci, kdyby odepisoval každému a na vše. Na druhou stranu referencí má dost. A zakladatele vlákna komentovat vůbec nebudu...:roll Pokud někdo na ty válce pojede, tak se uvidí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda ku.vím jen vlastní motory a ten co teď dělám je první ve kterém se vrtám v jednotce. Kvůli tomu, že je na něm trochu víc \"úprav\" a ne jenom mapy je to alespoň pro mne časově trochu náročnější a na to abych poplatil náklady na brzdu opravdu nemám. Vezmu si ssebou šikovného řidiče, navštívíme nějakou prázdnou rovnou silničku a já si hraju s noťasem na klíně. Řídim se podle toho co mi řeknou čidla na motoru. Až to konečně doladim tak jak chci, tak teprve vyrazim na brzdu kde se to dotáhne do detailu.

Jinak jak už bylo řečeno, tak žádný motor nebude z výroby a ještě po najetí x tisíc naprosto shodný s jiným, ale stejně mají všechny z výroby stejnou mapu, tak proč by upravená mapa kterou by měl případný nalejvač ozkoušenou a ověřenou na brzdě nemohla fungovat na x jiných vozech... Neříkám, že to bude uplně ideální, ale zákazník který chce naladit za pár korun určitě nebude chtít platit brzdu a kdyby měl onen ladič tyhle všechny z principu odmítnout tak potom nebude mít na chleba. Holt jaká je poptávka... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba proto ze zrovna ten kus na kterem to vyzkousel mel vyrobni tolerance posunute opacnym smerem nez tech deset dalsich co prijeli potom? Nebo naopak ten desaty pote co devet kusu odjelo bez problemu...

Stejne je usmevne ze blba jedna vadna soucastka v elektronice zamestna inzenyry v kazde firme kterou prislusna jednotka prosla az k vyrobci provinile soucastky a pak si k tomu sedne jouda s notebookem a \"nahodne\" meni cisla... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...