Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prase tuning by straki


alex44

Recommended Posts

zdravím

tak jsem si nechal prohlédnout čip od strakiho na odborném foru a tak nějak se mi tam vysmáli.

pry je tam moc paliva, na turbo prý není sáhnuto vůbec, limitery tak nějak zkopírované mapy přes sebe , někde přidáno- jinde ubráno , prý je to celé totální nesmysl a prasečina

zde je odkaz na topic : http://checksum.cz/forum/viewtopic.php?p=61749#61749

co si o tom myslíte ? jsou na tom foru odborníci a nebo tomu rozumí víc lidi tady ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě můžu říct tolik. Úpravy mapy bez odladění na brzdě nebudou asi nejlepší. Nicméně jsem si nechal dělat úpravy u straki007 vzhledem k jeho referencím. Občas mi zahulí, ale to snad většina čipovaných aut, když jsem pročistil vstřikovače dle návodu na fóru, tak se kouřivost snížila, na druhou stranu pokud mám vypnutý filtr pevných částic, tak není o čem diskutovat no ne? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave zdeleni....

Predne kazdy motor je jiny.

To ze se neco muze podelat po chipu - MUZE a myslim ze driv nez si clovek mysli....

No a ze by se nepovedlo ... ?

Tak i to se stat muze proc ne .... nam kdyz zdejsi /rozumej u nas v meste / mechanik dodelaval tempomat tak ho povoloval asi na trikrat ... a netvrdim ze je cune.

Proste se nedarilo....

A jak pise Mirek CC pokud neni Fap je Chip a motor nebude v top stavu = muze kourit / bude kourit ....

Nehlede na to ze i nenacipovany disel zakouri pokud bude lehce podtoceny ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

filtr sice vypnutý je ale za pomoci diletantského programu ecusafe, který místo vypnutí rutiny dpf pouze odmazává dtc-chybové kody.problem je pak když takové auto padá do nouzáku a ecu nehlásí žádné chyby

opravuj pak takové auto které nehlásí ani tak základní chybove kody jako je třeba špatná regulace turbodmychadla.

takže pokud tady někdo má \"vypnuto dpf\" a má problémy s autem které nehlásí závady a dělá kraviny , tak tady vidíte kde je příčina.

program ecusafe se dá stáhnout kdekoli na netu a spousta fapů je tímto softem dopraseno.

jinak to že vykuchlé dpf je sice jedna věc ale kouřivost proto že autor \"čipu\" to spáchal tak že nakopíroval mapy z ecu do ecu což je vidět na těch limiterech kde to kus do plusu a kus do mínusu je věc druhá....

co mi k tomu straki povíš ?

aaaaaaa.bmp

[upravil dne 5/7/14 08:53 od alex44]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti straki dělal i ten fap off s nějakým prográmkem?

Co já vím, tak kluci nemají problémy po fap off, jenom prostě to občas zakouří, protože nějak ty saze jít musí.

Loni jsem měl sraz měření výkonu a byl tam i straki: http://www.peugeot-club.com/index.php?co=novinky/clanek.php&id=477

Nikomu to po chipu nehulilo více než před ním. Pravda, u sphire to po chipu lehonce zakouřilo, ale naměřené originální hodnoty výkonu měl tristní.

Je jasné, že se do motoru nahraje \"univerzální\" chip a pokud na tom je motor jinak než se v úvodu zdá, je nutné provést úpravy toho chipu. To jest i důkaz mého srazu, bylo nás tam několik s RHY a každý odjížděl s jiným výkonem... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz vypnes fap a das chip tak co cekas? ze to nezahuli...... ted se ti zas vysmeji ja....... nejaci 2 chytraci neco napisou a ty hned delas zavery.... trochu bych ubral s tim prasetem....novacku. jestli ses tu prihlasil jen proto abys hanil....nebo sis udelal dalsi registraci aby si byl anonym tak bacha....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zde je mapa turba zjevně zkopírovaná z nějakého jiného softu

červeně jsou přírůstky do plusu a modře do mínusu , takže nechápu proč by člověk který údajně tomu rozumí dělal takto nelogickou úpravu ,ubírat turbo tlak volnoběhu a gramáži paliva na všech hodnotách??

to samé limitery , některé neupravené vůbec , jiné stejným způsobem nakopírované odjinud..

není tuning jako tunynk :myslim

turboo.bmp turbo diference.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaaaach boze.

Uz to dlouho nebylo kdo ma 2 prispevky a jde hned pomlouvat.

Ale kazdemu rikam kdyz delam upravu ze pokud to zacne coudit tak to nemusi byt chyba softu(samozrejme muze a resim to aby to bylo ok)

A co je na nich spatne to netusim.

Kazde auto se dela individualne a ani jedno se nikdy nekoupiruje jak to maji ve zvyku s koncernem.

Pokud jsi mel problem s kourivosti mel jsi se stavit a vysvetlil bych ti to resp upravil pokud by bylo potreba......

Upravoit mapy po cele delce a siri je tak trocha blbost a dela se to u koncernu s PD protoze nic jine delat nelze.

Nevim jestli mas ponetiu co je limiter a toto co ukazujes neni limiter.

Ja upravuju mapy ve Swiftec a ne v kradenem Winols (maji u nekterych aut rozlisne mapy a ja verim vic Swiftec nez OLS).

Mam nachipovano neco kolem 200 kusu HDI 2,0 s EDC15 a coudili cca 5 kusu z duvodu spatnych vstriku ktere kdyz se udelali tak bylo to ok.

Nevim co k tomu vic dodavat.

Nikomu se vyhovet proste neda.

Jeste snad dodam.

Ikdyby jsi si nechal upravit auto v nejprofi firme z nemecka tak na chksm foru to pomluvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz vypnes fap a das chip tak co cekas? ze to nezahuli...... ted se ti zas vysmeji ja....... nejaci 2 chytraci neco napisou a ty hned delas zavery.... trochu bych ubral s tim prasetem....novacku. jestli ses tu prihlasil jen proto abys hanil....nebo sis udelal dalsi registraci aby si byl anonym tak bacha....

nováček jsem sice tady , ale úpravama softů se zaobývám delší čas než je existence tohoto fora.

ale chápu , každý má svého boha ve kterého věří , tady to je podobne jako u islámu , prostě mohamed je jediný a o něm se nediskutuje, jinak přijdeš o hlavu...

MEZI SLEPÝMI BÝVÁ JEDNOOKÝ KRÁLEM .:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nooo.

tak z tebe ty dva soubory nevytahnu.

Jenom potrebujes dokazat neco uplne jine.

K tomu FAPu u EDC15 dodam jen to ze tam staci nastavit teplotu na 750 stupnu a vypnout dif snimac a nastavit interval reg na 500 knm a vse je ok.

Ale toty prece musis vedet tak proc sem pises ze FAP je spatne udelany.

Samozrejme ted budu ocekavat ze sem zacnou psat lidi ke kterym jsem se na pockani nedostal (protoze jsem se nenaucil letat) a nezjitil jim nektere veci ktere chteli zjistiit.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straki není bůh, ale chyba se stát může. Jenom debil hned pomlouvá a nekontaktuje strakiho a nepožádá ho o úpravu (nápravu). Ale to je asi typické čecháčkovství...

A když se úpravou softů zabýváš více než 12 let, pak nechápu, proč sis to neudělal sám. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz vypnes fap a das chip tak co cekas? ze to nezahuli...... ted se ti zas vysmeji ja....... nejaci 2 chytraci neco napisou a ty hned delas zavery.... trochu bych ubral s tim prasetem....novacku. jestli ses tu prihlasil jen proto abys hanil....nebo sis udelal dalsi registraci aby si byl anonym tak bacha....

nováček jsem sice tady , ale úpravama softů se zaobývám delší čas než je existence tohoto fora.

ale chápu , každý má svého boha ve kterého věří , tady to je podobne jako u islámu , prostě mohamed je jediný a o něm se nediskutuje, jinak přijdeš o hlavu...

MEZI SLEPÝMI BÝVÁ JEDNOOKÝ KRÁLEM .:D

Urcite znas muj mail.

Tak posli mi origo soft podle ktereho porovnavas a soft ktery jsem ti tam dal.

Vis.

At se muzu taky tak trocha \"hajit\".

Jak jsem psal.Nahraju obrazovku a dam to sem aby vsichni videli jak se to porovna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vezmi total commander a pokud budeš hledat sekvenci1037xxxxx tak najdeš číslo sw.

u edc15 je jen jedno a není zaměnitelné s číslem hw jako u edc16.

tolik tomu že porovnávám dva jiné softy .

to jestli použiješ na editaci dat swiftec nebo winols, nebo ecm , map3d a podobné, to je úplně jedno, na hodnotách v sw to nic nemění.

bůh s vámi a hodně supertuningu by MOHAMED :D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vezmi total commander a pokud budeš hledat sekvenci1037xxxxx tak najdeš číslo sw.

u edc15 je jen jedno a není zaměnitelné s číslem hw jako u edc16.

tolik tomu že porovnávám dva jiné softy .

to jestli použiješ na editaci dat swiftec nebo winols, nebo ecm , map3d a podobné, to je úplně jedno, na hodnotách v sw to nic nemění.

bůh s vámi a hodně supertuningu by MOHAMED :D:papa

Tak a jsme doma.

To jsi po dobu tolika let neprisel na to ze SW cislo musi sedet i u EDC15?

Jo ty jsi porad u VW.Tam je to jedno protoze tam je to bezna praxe ze to tam sypete z DVD.....

MOHAMED s tebou......

Doplnim.

Kdyz delam nekomu upravu tak cca 80% se na mne diva jak to delam.

A myslim ze ani jeden clovek nema takhle mapy turba jak jsi poslal sem na obrazku.

A lidi to vidi.

Vzdyt takhle zakryvat mapu pres mapu da jeste vic prace nez to logicky zvedat.

Nejsou to nahodou nejake tve upravy a sekl jsi se ?? :myslim:myslim

[upravil dne 5/7/14 11:06 od straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co máš s tím vw a dvd ? bavíme se o tom že ty jsi někam nakopíroval nějaké mapy a ani sis nezkontrolval co jsi kam nakopíroval.

vysvětli mi k tomu turbo tlaku proč má ta mapa mínusové hodnoty , co tě vedlo k tomu že jsi takto editoval mapu turba ?

jinak jestli si někdo myslí že každý peugeot má jiný software tak se velmi plete , protože číslo sw1037xxxxxx je seriové číslo softu a pokud porovnáš několik originál souborů u několika aut tak jsou tzv shodné(stačí obyčejný total commander)

tak mi vysvětli kdy teda tvrdíš že údajně má každé auto originál soft který ty oiriginál upravíš , proč se teda originál softy shodnují do jediného bitu ?

[upravil dne 5/7/14 10:08 od alex44]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...