Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

doma je doma


mart

Recommended Posts

já osobně do servisu nechodím, protože mám možnost si z autem zajet na zvedák a když potřebuji tak si vše dělám sám. Má to jednu velikou výhodu vím přesně jak na tom auto je co kde potřebuje doladit čeho si nemusím všímat. Nevím proč, ale jsem od přírody nedůveřiví k servisům i když je to nepodložené, ale co ušetřím za práci to můžu vrazit do auta a hlavně baví mě to..:super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Počkej, to časem přejde :D Já už to pomalu začínám poci?ovat - většinu věcí sice dělám sám, ale když mám něco začít, tak se mi tak strašně nechce. A něco dotáhnout do úplného konce, to je ještě horší...

To jsme na tom podobně. Na golfu jsem pomalu udělal generálku motoru přes vejfuck, ale teď když mám něco dělat na autě, tak to odkládám na poslední chvíli (doslova \"než se to rozsype\"). V servise sice platím práci, ale když je dobrej, tak to za to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...
  • O 4 měsíce později...

Určitě je dobrý o svém autě vědet co nejvíc,je dobrý když člověka baví si na autě něco opravit,něco ušetřit...Ale když občas vidím jak vypadá zákrok na autě bez orig přípravků,dobrého nářadí,bez předchozích zkušeností...Je to někdy opravdu zážitek

:o:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Jako vyučený automechanik jsem rád, že se už v těch zahnojených, zaolejovaných a zarezlých plechovkách nemusím hrabat a hledat cestičku, kudy technik od prkna vymyslel, že se mám dostat k povolení/utažení konkrétního šroubu. Raději vytáhnu pár bankovek a předám je solidnímu servisu, kde vím, že to, co potřebuji opravit i opraví a nebudou mě zkoušet vyděsit fakturou s částkou, za kterou bych auto pomalu koupil nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Marcel505

Já se o auta nezajímám... :D

No jó, Marcel dělá do včel:D:D:D:D

To v létě, v zimě sedím doma a píšu - jsem spisovatel...

Ohledně zvedáků - je to fajn, když se někde dá domluvit dílna nebo zvedák třeba na víkend - ale tam hrozí to, že se něco rozebere, a pak se zjistí, že je ještě něco třeba - o víkendu se díly neseženou a co s rozebraným autem na zvedáku? Zase složit, odjet a přístí víkend dorazit...

Spíš nechápu některé servisy, jak mohou existovat. Chtěl jsem u nás nechat udělat geometrii, chlap začal blábolit, že za tolik a tolik projedou přední i zadní nápravu, a pak to seřídí a já nevím co ještě - a zakončil to tím, že ten člověk co to dělá je nyní na školení, takže příští týden.

Totéž s odtahem - maj tam odtahovku, ale zrovna tento týden má člověk co s ní jezdí dovolenou tak neodtahují. Tak pak nevím proč tam jsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad půjčení zvedáků - já zase dost dobře nechápu majitele dílny, který dovolí člověku, kterého osobně nezná používat techniku v hodnotě statisíců, na které je onen servis přímo existenčně závislý. Ano, něco jiného je zcela jistě, když za majitelem přijde mechanik, že by si potřeboval přes weekend něco udělat na svém autě nebo když dorazí kamarád majitele, o kterém majitel ví, že je zručný a že hever nijak nepoškodí - ALE PŘEDSTAVA NĚJAKÉ DÍLNY, KAM SI PŘIJEDU, ZAPLATÍM PÁR PĚTEK ZA NÁJEM HEVERU A BUDU TAM ROZEBÍRAT JEJICH NÁŘADÍM SVOU PASTOUŠKU, to mi hlava nebere.

Ad odtahovka. Pokud je v servisu jediný Cčkař na dovolené (spousta odtahovek je na C papíry), tak s ní asi nikdo jet nemůže a v dnešní době, kdy je odtahovek jako máku není přece problém zvednout tydlifon a v případě nutnosti (pokud nelze týden čekat) objednat jiný stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...