Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podvodný email


Pepito

Recommended Posts

Já mám taky jeden aktuální :D

 

Vazeny uzivateli Aukro

Vas Aukro ucet maji pozastavit a vede k zablokovani

Jsme tu meli overit existenci vyuziti vaseho uctu potvrzujici, pokud vlastnite ucet

 

 

 
 
Aukro tym
 

Allegro Group CZ, s.r.o. se sidlem Praha 8, Karolinska 650/1, PSC 186 00, IC 24725382,
zapsana v obchodnim rejstriku vedenem Mestskym soudem v Praze v oddile C, vlozka 169090
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kolegyně prodává nějakej nábytek, ozval se nějakej rádoby amík, že to koupí za xy euro, že tedy platba přes paypal, psal jí, že jí poslal o 1200 euro víc, a že ona pro ověření musí poslat 1200 euro zpět jakože ověření druhé strany, a zároveň zaplacení shippingu. Když jí došlo, že je to nějakej fake, tak mu napsala že takhle ne, páč on tvrdil, že si pro to přijede jeho kurýr z Dubaje, on jí řekl že ať si peníze na shipping půjčí od rodiny nebo známých :D přišel jí pak i od "paypalu" mail, kterej vypadal důvěryhodně, ona přes paypal už sem tam něco kupovala a napadlo jí potom ještě podívat se jak vypadá ten mail od pravého paypal a co jí přišlo. Na první pohled by věřila tomu fake emailu, že je to paypal, takže bacha.

Náš americký kolega tomu frajerovi volal, zjistil že je to nějakej asi američan ale s nějakym afro přízvukem. Btw na paypal účtu neměla žádnou pozdrženou částku jak jí ten frajer tvrdil... Tyhle podvody stále jedou, tak bacha i na to... 

 

tím jsem chtěla navázat na ten podvodný email, ono to z toho není asi moc jasné, když to tak po sobě čtu :D

Upraveno uživatelem Goldinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je to naprosto jasné. Tyhle pokusy tady byly vždy a vždy budou. Ať v elektronické podobě nebo i v reálném čase a místě. Jediné co je dobré na ochranu, je používat hlavu a dvakrát si zvážit co mi to má přinést, vyřešit a nebo co nemá a co mi to může způsobit. Nikdy není třeba tak spěchat aby se člověk nemohl v klidu rozhodnout a ověřit si vše co je třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Podobne emaily so zaplatenim dobierky Slovenskej poste v sume 1,99€, alebo balik cez DPD chodi pravidelne kazdy tyzden, a samozrejme aj emaily z banky napr CSOB, Tatra banka, atd, aj ked tam nemame ucty, a podobne.
Odporucam pozriet videa "Kluci z prahy", "jirka vysvětluje věci" na YTB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak mi dnes přišel mail který byl hned nějaký divný, ale protože očekávám zásilku od zdejšího člena tak jsem mu zavolal jestli napsal správnou adresu a potvrdil mi že ano. Tak jsem samozřejmě na tento mail nic nevyplňoval. Pro nepozorného člověka který se v tom moc neorientuje to může být zavádějící a mohou těch 119 Kč zaplatit. :myslim:papa

IMG_20231109_125731.jpg

IMG_20231109_125750.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...