Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1,9D skoro utopená rady co teď?


syrrius

Recommended Posts

Zdravím. Hledal jsem v tématech a nenašel tak prosím o radu :-(

Dneska trochu zapršelo a já najel do dost hluboké kaluže(taková hluboká vana kolem ucpaného kanálu...)

ještě jsem stihl vyjet ale pak na 3 válce.Držel jsem ho v otáčkách volnoběhu a z výfuku kouře jak z lokomotivy.

A já měl dilema co teď: Chcípnout a jít po svých(zítra by tam už to auto nemuselo stát...) a nebo se modlit a čekat co bude(kdysi jsem někde v nějakém \"auto\" časopise četl že dokud motor jede nechcípat a čekat až se voda z válce dostane sama :roll ) tak se modlil a čekal... po 20 minutách už auto drželo otáčky samo tak jsem vytáhl promočený filtr a dojel pomalu domů... Doma jsem ještě asi 20 min nechal motor jet a nejeví známku poškození(pravidelnost chodu + tzv výkon) jediné co tak jde ztuha sešlápnout spojka...

Zkouším se tedy zeptat zda mám něco na motoru zkontrolovat a nebo pokud jede tak ať jede...

Taky jaký je správný postup pokud nedejbože příště nastane stejná situace a zase budu uvažovat zda se modlit nebo chcípnout....

Díky za radu jsem z toho celkem vyděšený ještě teď :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na plavidlo jsem si hrát nechtěl :-)

Dávám si na to většinou pozor a kaluže nevymetám ale opravdu nebyla poznat a najednou jsem kolem mě vody jak v rybníku a auto už brzdilo...

Je to na pytel začaly prázdniny všude uzavírky tak jsem jel uličkami mno a dopadlo to jak dopadlo:roll

Jinak filtr jen mokrý neprotržený a emulze v oleji zatím není ani olej ve vodě....

Štěstí v neštěstí mno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je spíš napytel (nevím jak v 206), že chytrý hlavy daly filtr 10cm od země.

Já sem jel polem s vyšším středem (vyjetý koleje) a už pár měsíců jezdím bez filtru protože celej box zůstal někde tam v polích.

Každý normální auto má filtr co možná nejvýš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych se toho nebál a experimentoval bych.

Přinejhorším vyměnit celej motor - 1.9D je tak \"sypací\", že z vraků jich bude vysypanej po různých servisech mraky.

(volně přeloženo - nekazící se motor jednoduše dostupný za pár kaček)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...