Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servisni interval


el_ninoo

Recommended Posts

Ahoj vsem, jsem tu na foru novy, a orientace zde je pro me opravdu slozita. Funkci hledat jsem pouzil, bohuzel, to co jsem hledal jsem nenasel. Nejdrive bych chtel popsat muj problem:

Mam Peugeot 308, 2.0HDI, r.v. 2008. Minuly patek se mi rozsvitila kontrolka servisniho intervalu, ze zbyva do servisu 3000km.. Od te doby jsem najel cca 800km a servisni interval se zmenil na 2900km.... Pokud mam dobre v pameti, tak kdyz jsem predtim naposledy kontroloval, zbyvalo do servisu 8000km, od te doby jsem najel cca 11000 a ted tam je 2700km... Coz mi nejak neladi. Otazka zni: Je mozne, ze moje 308 ma cidlo na kvalitu oleje (jako bezne nove vozy maji, a jelikoz jsem jel do Ruska a zpet coz je dlouho trasa a olej by nemel tak rychle ztracet na vyskozite), nebo je tam neco proste spatne? Dekuji vsem za radu a reakci

Lukas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že auto nebude mít čidlo na kvalitu oleje, ale servisní interval bude vypočítaván dle počtu dlouhých/krátkých jízd, zatížení motoru apod.

rozhodně to není pevný interval, který by se odpočitával podle ujetých km, ale zkracuje se nebo prodlužuje dle stylu provozování...

[upravil dne 18/6/14 14:49 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to tedy někoho zajímalo, volal jsem si do Peugeotu. Servisní interval se podle ničeho nevypočítává (počet startů, atd). Prostě se odečítají kilometry od základního nastavení 30tkm, hezky podle toho, kolik km ujedete. Takže pokud to někomu odečitá nepravidělně, popřípadě méně, někde je něco špatně... Takže doporučuji si servisní interval hlídat i normálně, ne pouze podle palubního pc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpočítava kilometre a časový interval,nič iné.Čo je skôr,tak podľa toho sa to riadi.Keďže to ukazuje len kilometre,tak pred koncom časového intervalu to ukazuje akoby nesprávne kilometre.Ja mám časový interval nastavený z fabriky na jeden rok a preto mi už po roku ukáže 0 kilometrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze to vysvetlime polopate

auto ma nastaveny 2 intervaly - kilometry a dobu

jakmile clovek jezdi hodne kilometry do servisu ubyhaji normalne

jakmile ale auto jezdi jen zridka nastavi se nejaky cas pred uplynutim casove doby (nastaveno v diag) rychlejsi probeh a muze se stat ze behem 300km trasy odecte 3tis

je to ochrana jak spotrebitele tak vozu a donuti ho zajet do servisu v dobe jak je nastaveno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...