Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaky typ motor. oleje ??


xVlasta

Recommended Posts

Nedávno sem řešil co nalejt do svýho HDI nakonec je tam

DELPHI 5W-40 prestige plus pač splňuje JS/CF/EC, doporučuje to BMW a Porsche pro přeplňovaný i nepřeplňovaný motory. Plná sysntetika a je jedno jestli Diesel, nebo nafta.

Jede to pořád jako raketa, chytá to samo a kontrolka mazání je snad napevno napojená na klíček, že když otočíš, hned zhasne. Zatim na něm mám 4000 a neubyla ani kapka.

Když člověk použije kvalitní olej do diesla, musí počítat s tím, že výrobce doporučuje používat nízkosirnou naftu, jinak se olej znehodnocuje. Bionaftu bych tam nedával vůbec.

Něco jinýho je starší motor, když tam byl pořád minerál, je lepši ho tam radši nechat. Chcete pro ten motor udělat, víc ?... měnte častejc.

Jestli tam byla polo, tak je taky lepší ji tam nechat, jenom u přeplňovanejch koupit lepší polosyntetiku, kde je uvedený, že je pro přeplňované, nebo vysoce výkonné motory. Pozor zase na doporučení ohledně nafty, některý oleje jsou choulostivý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

georg

Hmm, tohle ber jako takove \"tlachani\", cili ne moc vazne :)

Me se stalo neco podobneho a to pri prechodu z mineralu na polosyntetiku.

Proste jsem vymenil nejaky mineral za polosyntetiku - pac toho oleje to driv moc nevzalo, tak jsem to risknul :)

Pak jsem se taky divil. Ale druhou naplni se to vyresilo :)

Oni totiz vedle spatnych usazenin existuji i ty dobre :D Ja se tomu taky divil, ale je to neco na zpusobu vselijakych aditiv. Oni se tam pak melou a chvili trva, nez ze stareho oleje prejdou na novy. Nicmene, jestli spotreba vzrostla nepatrne, tak bych to neresil.

Jinak, doporucuje se pouzivat oleje vyrobene v zahranici - teda, pokud chces neco extra ;) Protoze z ruske sirate ropy se moc zazraku udelat neda. Ale jestli te muzu utesit, tak ja tam taky leju obycejnej Mogul :D

Tak to je jen tak na okraj - jinak, tohle ber jako placani - samozrejme netvrdim ze to tak funguje, a kdyby neco, vsechno popru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud jde o ten olej tak má oddie pravdu, mám 1.9D najeto asi 150 000 km, když jsem jezdil na minerál Mogul M7 ADS(olej spec. pro diesely vzduchem chlazený(tatry)) ten olej prej zvládne vyšší telotu, tatry prej maj provozní teplotu okolo 120stupňů. No a jakmile pantáta skončil na tatře a začal na kamionu(volvo r.v. 2001)tak jsem najednou měl přísun syntetiky. Nevím přesně jaký, ale myslím, že nějakej truck, nebo tak nějak. Nalil jsem ten volej do motoru někdy před 3 měsíci a nyní musím uznat, že jsem asi taky udělal chybu. Motor víc klepe a vibrace jsou taky cejtit. Víc to žere, sice jen asi o půl litru, ale s minerálem jsem občas jel i pod 5 litrů, teď mi to žere asi 5,5, není to žádná tragédie, ale je to tak. Teda motor mi volej vůbec nežere. Při minulý výměně jsem za celejch 12 000 km nedolejval ani kapku a na měrce za tu dobu ubyly asi 4 milimetry. Každopádně jsem rozhodnutej se vrátit k minerálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem georg

Ja menil asi pred 2 mesici, mineral za mineral. Od puvodniho majitele tam byl Penziol 15W40 turbo, dal jsem Texaco a tady jsou me zavery:

+cena dobra - 6,5litru oleje, filtr, prace - 750 kc,

+olej ted ma 7 tis a je cistsi, nez puvodni,

+min \"zere\" (predtim jsem dolil asi 2 litry na 10 000 s Texaco zatim 0.5litru)

-vetsi spotreba

-vetsi hlucnost motoru

napada me, jestli tenhle TExaco neni min kvalitni - vetsi treni - vetsi hlucnost?

asi dam zpatky ten Penziol, jen ho musim nekde najit :(

pennzoil voe! muj nejoblibenejsi olej... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej, olej a zase olej. Je vidět jak se názory různí. Dle toho co vím a taky je logické je několik zásad jak na olej.

Přechod z minerálu na polos. není dobrý nápad a obzvlášt nedovoluje-li to výrobce

plná syn. no comment - tento olej je pro novější motory min. r.v 95 a vejš( dle doporučení výrobce) starší motory si s tímto olejem moc nerozumí, nebyly na to stavěné a experimentovat??? Je to vaše riziko a jak psal Oddie jsou to vaše motory.

přechod z polosyntetiky na minerál zde se nedá taky nic pokazit. Ale pozor i v minerálech jsou velké rozdíly viz testy hodnocení tření, viskozity apod. četl jsem to ve S. Motorů (myslím) zase záleží na typu motoru benzin/diesel.

atd. atd. atd. je lepší si vše pořádně pročíst a zjistit co a jak než udělat nějakou blbost.

Motto: každý strůjcem osudu svého.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...