Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba


jaturn

Recommended Posts

Já Ti nevím. Já zase chtěl atmosféru, žádná turba. Je pravda, nejede to jako turbo, ale zase to je jednoduchý motor. Jezdím dlouhodobě za 6.7 l/100km, ale tuhle v sobotu mě překvapil na cestě do Boskovic a zpět spotřebou (podle PP) 5.5 l/100km (vzdálenost 283 km, průměrná rychlost 58 km/hod). Obsah mám 1595 cm3.

2019-07-13 12.39.45.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony to jsou jednoduché počty jen do prvních problémů. Pokud má člověk auto proto, aby s ním jezdil a ne jen aby to fotil, tak si to zažije.

Možná s turbem při hodně opatrné jízdě ušetříš litr oproti atmosféře, ale jakmile se to začne sypat, tak jdeš s těma nákladama nahoru. Taky do toho vstupují servisní náklady, turbo potřebuje lepší olej a častěji atd. Samozřejmě výrobci tvrdí, že 3 litry oleje v motoru klidně vydrží 30tkm, nastavují si ty čísla tak, aby to fleetovým zákazníků, kteří tuto údržbu při nákupech zohledňují, vycházelo. Ale kdo někdy viděl i motor zevnitř ví, že ten olej to tak dlouho nedá.

A to už vůbec nemluvím o dieselu, s tím jsem si něco užil, než jsem zjistil, že benzín 2,0 vychází nejlíp. Včechny ty turba, dvojhmoťáky, vstřiky, čerpadla a filtry, vyšší opotřebení přední nápravy skrze vyšší hmotnost, drahý naftový filtr dost často,  naproti tomu benzíňák nemá často žáden filtr paliva, 2x dražší rozvody atd. A pak vyjde že než diesel za 6,5l na 100km je lepší benzín za 10l. Natožpak pokud dojde na zplynování.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám zas lepší zkušenost s diesely, asi proto, že jsem s nima za 25 let neměl žádný větší problém, a byla to auta hodně ojetá (hned po sametu), ale i fungl nová, prostě jen takové běžné opravy-výměny dílů na podvozku, ale samotné motory vždy OK,  možná jsem měl jen trochu toho pokakanýho štěstíčka :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Zrovna ty PureTechy držej docela obstojně. Není mi známa žádná katastrofická závada těch notorů, která by měla konstrukční základ. Jinak ale netvrdím, že na vadný kus nelze natrefit.

Jak jsem zde už uváděl, s naší oturbenou 2008, 81Kw a automatem jezdíme dlouhodobě v průměru za 6,2l/100Km, přičemž z Nového Boru do Děčína to dává i za 5,3l/100Km a zpět klidně za 6,9l/100Km.

Je to hodně o profilu štreky. 

Jsem naprosto spokojenej. Škoda jen, že stále zatím není v masovém měřítku dostupná přestavba na LPG s komunikací OBD pro přímovstřik, byť evoluce už ba trhu je.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

já jsem volil atmosféru pro jednoduchost a odolnost. Jezdím denně 15 km do práce, takže diesel nemá smysl. Od turba mi zrazovalo několik lidí, hlavně můj automechanik, který už pár puretechů měl v dílně. Prý atmosféry mnohem méně trpí usazováním karbonu a údržba je jednodušší. Navíc moje dosluhující 206 s atmosférickou 1,4 55kW  má i po 16 letech a 200 000 km motor v perfektním stavu. Očekával jsem podobný výkon, ale přesvědčil jsem se, že objem je úměrný výkonu, i když výrobce lže.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najeto 2000 km, spotřeba 5,7 (v poměru dálnice/město asi tak 60/40).

Snažím se ale jezdit ekonomicky= pozvolná akcelerace, zbytečně nebrzdím, pokud nemusím, no a na dálnici málokdy přes 120km/h (jen když musím předjed a někdo za mnou jede 150, tak tomu šlápnu, abych mohl rychle uhnout z pruhu)

PureTech 82  Manaul-5

Upraveno uživatelem Jirka1982
doplnění informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak po najetých 3200 KM mi spotřeba klesla z 6.5 na 6.0 podle PP, když to bude klesat po každých 3000 KM o půl litru, nebudu se zlobit :)

jinak jsem s výkonem motoru opravdu spokojený, vždyť moje bývalá 406 HDi měla 80kw a 250Nm, totok má 81kw, krouťák 205Nm, ale odhaduju o 400 kg méně..., teď jsme jezdili s třema děckama po jesenicku--furt kopce, naloženo asi tak 350 kg celkově (i v kufru) a žádný výkon nechyběl, rozjede se to v prudkém kopci bez problémů, ale samozřejmě tolik místa jako bylo v berlingu tam není...

motor viz podpis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj.

Aktualizace stavu spotřeby při dálničním tempu v revíru nejen Kobry 11:

Máme za sebou úspěšně Itálii.
Celkem ujeto 2730 Km, většinou po dálnicích, rychlostí 130 Km/hod (110), v Německu cestou z Itálie ještě navíc do Stuttgartu, kde rychlost cestování byla mezi 150 a 185 Km/hod. Zapnutá klimatizace, někdy i tempomat. Auto šlapalo jako hodinky a spotřeba naprosto parádní. Při rychlostech nad 140 Km/hod si sice podle palubního počítače říká o pořádnou dávkou paliva - 9 až 14 l/100Km a motor točí lehce nad 3000 ot/min, (při té 140), ale celková průměrná spotřeba za tento výlet je 6,7l/100Km, přičemž jízda do Itálie mimo neomezenou Německou dálniční síť byla 6,4l/100Km, takže celkové navýšení na 6,7 díky divočině v Německu je sranda.
Ještě doplním, že v autě jsme byli dva a množství materiálu.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

taky máme za sebou Itálii, 980 km, cesta tam v noci po prázdných dálnicích, bez klima, rychlost ČR 130 km/h , DE 140 km/h, Rakousko 120km/h, Itálie 110 -130 km/h většinou tempomat, průměrná spotřeba 6,5l. Cesta zpátky ve dne s klimou, do Německa spotřeba 7,1l, v Německu (po ujetých 500km) se začal motor klepat, klesl výkon, byl jsem rád, že jsem se dokodrcal na nejbližší parkoviště. Po vychladnutí motor šel normálně, ale spotřeba 7,9l. Druhý den výlet do Plzně a domů 50km okresky max 80km/h, po Plzni cca 20km a průměrná spotřeba přes 8l. Po příjezdu domů, když jsem chtěl zajet do garáže - Chyba imobilizéru a konec. Hlášeno servisu, mám Optiway servisní smlouvu, auto mám do servisu dopravit příští týden - takže nové auto stojí 2 týdny nepojízdné v garáži. Už mi došla trpělivost a auto asi vrátím.

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

My máme 2008 1,2 Puretech 82 r.v. 2018 necelý rok, najeto skoro 4 tis. km. Píšu "my", protože s autem jezdí ponejvíce manželka 10 km do práce tam a zpět. Já se s ním docela rád svezu o víkendu, kdy mě vyšle rodina na nákup. Auto hodnotím vcelku kladně co se vzhledu i vnitřního prostoru týče. Svižnost jízdy s touto motorizací samozřejmě žádný zázrak, ale hanlivou přezdívku "Slimák" kterou vozu udělila dcera si toto auto určitě nezaslouží. Jen mě trochu jako starému ropákovi zvyklému jezdit za pětapůl litru na sto vadí spotřeba tohoto benzinového minimotůrku. Výrobce tvrdí, že by spotřeba měla být 5 litrů, očekával jsem tedy realisticky 6,5 - 7 litrů. A ono je to v reálu 8 litrů. Možná mají vliv ty poměrně krátké příměstské jízdy, možná si časem motor trochu sedne. Každopádně ta rafička palivoměru prostě padá na můj vkus dolů tak nějak příliš rychle. Za 8 litrů jsem kdysi dávno jezdíval s šestiválcovým benzinovým dvoulitrem a to byla trochu jiná jízda...

 

1145019594_003(2).thumb.jpg.c6fd539176ad3dc22611cb9c4c6205d3.jpg1741209284_004(2).thumb.jpg.8f21e896fe7cb1c377f5ae058a413a40.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

píše, že s tím jezdí jen manželka do práce, tak to moc nenajedeš, nebo stačí chytit nějaký morybundus a být s tím půl roku na nemocenské a je to...

jinak ta spotřeba, no nevím, měl jsem kdysi F 128 A 1100ccm, 55koní a jezdilo to za 5 pět litrů , víc no comment  🙂

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, P 2008 bude určitě těžší než ten fiátek a taky větší odpor vzduchu vyšší karoserie bude hrát nějakou roli. Spíš mě zajímalo, jestli ta osmilitrová spotřeba je víceméně u této motorizace normál, protože i na Spritmonitoru uvádějí příznivější hodnoty v průměru 6,70 l na 100 km. Je pravda, že tam taky jeden bambula tvrdí, že jezdí za 2,22 l na sto....

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/36-Peugeot/1309-2008.html?fueltype=2&constyear_s=2015&constyear_e=2019&power_s=82&power_e=82&gearing=1&powerunit=2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...