Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba


jaturn

Recommended Posts

Nafta se běžně zajíždí do 30 000 km. Jinak ten samý motor mám v 308 SW a pozoruji klesání spotřeby s počtem najetých kilometrů. Nyní mám najeto 22 000 a spotřeba i když jezdím o dost rychleji než na začátku šla mírně níž.

Pokud budeš jezdit stejným stylem jako doteď tak půjdeš se spotřebou minimálně o 0.5 litru níž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám síce len 1,4 50kw a teraz najazdené cez 47 tis km, ale spotreba mi tiež začínala okolo 5,2-5,5 l. teraz mám od výmeny oleja (40 tis.km) 4,9l a to mám dosť ťažkú nohu, najmä na dialnici. Keď však ideme na výlet s rodinkou, tak mám spotrebu 3,8-4,1 litra(meriam tankovaním, ale sedí to s PP). Je to cítiť po druhej výmene oleja, že išla spotreba dole a aj výkon sa zlepšil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zkušenosti s dieslama mám,ale nikdy jsem neměl nové nezajeté auto(vždy tak tříleté-40 000-50 000km).Peugeot 307(Hdi,80kw),kterého stále mám jezdí dle ročního období 5,2-5,8/100.Proto bych si do budoucna i vzhledem k udávaným výrobcem čtyřem litrům představoval okolo pěti.Je to ale celkem vysoké auto,jízda hodně po dálnici tudíž s větším odporem,tak uvidím. Proto mě zajímají Vaše zkušenosti,tak pište.J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Podle PP 4.5 l/100, počítaná skutečnost 4,5.

Mám pouze 3000 km, ale zatím velká spokojenost. Tankujii pouze u Agip.

Auto se 115 k je \"velmi\" živé, nízká hmotnost dělá divy, jsem rád, že jsem si počkal na nejvýkonějšího diesela...a k tomu navíc jako bonus světelný a dešťový senzor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak najeto 6000 km,spotřeba posledních zhruba 2500 km 5,1-5,3 l/100.Jízda Turnov-H.Králové-Brno a zpět 4,2 l/100 (klidná jízda-néé brzda provozu). Ještě poraďte jak napíšu název vozu dolů pod linku(nad profil,SZ...).Děkuji J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, tak urobil som Chorvátsko 2038 km a spotreba 5,6 l a priemerná rýchlost 104 km/hod.Cesta tam a aj cesta späť po 10 hodín aj s prestávkami. 3 osoby a plný kufor. Som čakal o pol litra viac. Super na 1,4 dieslika :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahojte, no kedže je zima v pohodke a jazdíme pomalšie, aby sme nezodrali gumy  :D spotrebu mám 4,8-5 litrov podľa PP. Ešte som nemeral. Natankoval som teraz OMV ten drahý, tak som zvedavý kam to pôjde  :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dofouknuté všechny čtyři zimáky na předepsanou hodnotu(přední původně až o 0,6bar méně).Jízda po R10 Praha-Turnov,tři dospělí v autě,mírný dešť,tempomat nastaven na 136km/h (dle GPS 132 km/h),průměrná rychlost 122km/h,-spotřeba 5,7l/1OOkm dle PC a to už docela jde né.J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...