Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba


jaturn

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...

1,6 bueHDi 73kW najeto 1000km průměrná spotřeba 5,2l/100km

Včera

139km rychlostí 130km/h na tempomat a spotřeba 6,1l/100km

154km rychlostí 120km/h na tempomat a spotřeba 5,2l/100km

Upraveno uživatelem kicmis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj.

S autem se zatím seznamujem, dneska jsme je-li od České Lípy na Starou Paku přes Liberec, takže pěkný průřez okresních silnic s 90, dálnice a popojiždění 50 po všech těch obcích směrem od Turnova.

Byl jsem zvědavej jak to dopadne, protože při dojíždění do práce jsou údaje o spotřebě značně zkreslené směrem jízdy a specifikou převýšení, takže jedním směrem jsem schopen jet za 4,9 l/100Km a zpátky i za 6,1 l/100Km.

Výsledkem dnešního měření bylo zjištění průměrné spotřeby 5,55 l/100Km se zapnutou klimatizací, ve dvou lidech a připomenu, že je to automat s EAT6 na trase se vzdáleností 239 Km. Jest-li se nepletu, tak to je cca 1,84 Kč za 1 Km cesty, což není vůbec špatný.

Tajně doufám, že do doby, než auto vyjde z garance budo cenově dostupná technologie LPG (kapalné vstřikování LPG přes původní vstřiky benzínu)  na přimovstřikové benzíny a to pak bude teprve ježdění.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak rovnat se to s Daewem Takumou nemůže to byl poctivej 4 válec 94Kw a měl jsem to na plyn takže velmi levný provoz ale 18 let je už hodně na to aby se oplatilo to pořád opravovat ….2008 má aspoň podle mě docela slušnej odpich  a od 2500 otaček už má i docela klidnej motor .a na dálnici se nenechá zahanbit ...kolik je maximálka jsem nezjistil nechci ho moc točit než se zajede ...ale těch 7,2 co mi to ukazuje jako průměrnou spotřebu se mi jeví jako dost ..dá se říct že 2 l nad preferovanou spotřebu a to nemám těžkou nohu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl  zálusk  ale na tu 130 koní 96Kw ta 110 byla myslím v automatu ale problém byl že já vybíral ze skladových zásob chtěl jsem si odvést auto hned a ne čekat 6 měsíců ..a na nákup se ženou mi tohle vyhovuje i na výlety po republice ….hlavně aby bylo bez poruch 

co mi ale chybí jsou přihrádky pod předními sedadly 

Upraveno uživatelem marabu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Tak je to ještě velmi surovej motor. Dodržuj tak nějak slušný styl záběhu. Spotřebu vynuluj a uvidíš jak dál. Pokud tam byl nějaký větší exces, výkyv ve spotřebě, vynulováním ho odstraníš, jinak to v pruměrné spotřebě přes palubní PC bude zohledněno a bude klesat pomaleji.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Jest-li máš mobilní telefon s Androidem, tak si stáhni aplikaci Scan MyPeugeot. Po spuštění vyber svoje auto a pak hurá. Není to určitě 100%, ale obsahuje to intuitivní základy ovládání auta a jeho popis.

Jako druhou doporučuji aplikaci MyPeugeot. Ta se spojí s autem pomocí bluetooth a pak sama na pozadí po každé jízdě zaznamená délku jízdy, spotřebu, náklady na jízdu poté co zadáš cenu paliva. Dokáže dělat pěkné přehledy a statistiky. Máš pak u sebe v telefonu přehled i o najetých Km, době do garanční prohlídky a tak. Taky užitečná aplikace. Mě se někdy ale s autem na poprvé nespojí, nic se však neděje, auto to pozná a při příštím správném spojení pošle do telefonu i údaje o doposud neodeslaných jízdách. Trošku mne to vyděsilo, když jsem poprvé telefon připojil k autu, nastahoval minimálně půl rok jízd zpátky předchozího majitele, "šmírák" :)

Dost to pomůže, uvidíš a taky nemusíš sebou tahat tu knížku.

Mára

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Ahoj, dnes jsem protáhl naši 2008 s 1,2 Puretech 60kw po dálnici. Spotřeba Rokycany -> Praha s hodně lehkou nohou (80-100km/h max 3000 otáček) byla 6,9l. Cestou zpátky na tempomat 120km/h jsem měl 7,1l. Natankoval jsem u benziny 100 oktanový natural, ale byly to vyhozené peníze. Motor se nerozběhne ani s lepším benzínem, od 70km/h už skoro nezrychluje. Mám zatím najeto asi 2000 km, ale moc nevěřím, že by spotřeba výrazněji klesla. Nejvíc mi štve ta dynamika motoru, kdy mezi 70 - 75km/h jako kdyby byl nějaký omezovač, auto i po sešlápnutí plynu nereaguje a rozjíždí se hodně zvolna. Je slyšet jak se motor vyloženě trápí a to jedu na 4 cca 2500 otáček a víc. Nemá s tím někdo zkušenost? Nedá se to seřídit na diagnostice? Zajímali by mě zkušenosti ostatních vlastníků atmosférického motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No krmit atmosféru  plnotučným benzínem nemá velký smysl podle mě. A holt malá atmosféra je malá atmosféra. Tady platí ono milionkrát řečené objem nenahradíš. Já mám ve své C2 1,4 55 kw a jezdím přes 7L/100km. A když přesednu z 807 která má 100 kw  tak si myslím že jedu ve šlapacím autíčku. Ale je fakt že pokud ji dám napít tak se dokáže hejbat v jakémkoliv rozpětí rychlosti ale musí dostat a pak je to znát na spotřebě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...