Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vjezdová brána s pohonem


Francouz_407

Recommended Posts

Je tu někdo, kdo mě může poradit ohledně vjezdové brány s pohonem. Ideálně někdo kdo se tím zabývá. Firma mi nabízí motor podzemní na otvírání vrat délky 2,6m (jednokřídlo). Je to prý lepší než klasický tento:

http://www.olymps-door.cz/_images/preview/img4d08cb420f814.jpg

Podotýkám, že jiná možnost není, brána se musí otvírat jako křídlo nejde posouvat.

Podzemní motor bude mít kanálek a směrovat do kanálu, ten je cca 30cm u motoru. Mě zajímá jestli tento motor je lepší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem amatér, ale:

nadzemní pohon umí jen do 90 stupňů, a je otázka, jak velkou bránu zvládá (já mám 2 křídla asi po 2 m).

Vzhledem k mrazům, opravám atd bych raději volil nadzemní. Když je minus 20, a případně tma, tak aspoň nebudeš opravovat pod zemí, ale nad zemí. Ten nadzemní odpojím a vezmu ho do dílny.

Kanálek zamrzne, to si piš.

A ten nadzemní snadněji po 15 letech vyměníš za nový, moderní.

[upravil dne 6.6.2014 14:24 od P607Olda]

[upravil dne 6.6.2014 14:25 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samo pokud budeš mít chytřejší motor s nějakými bezpečnostními prvky -tak třeba proti silnému náporu větru se ti zastaví(budou myslet,že do něčeho narazily),nebo při výpadku proudu,poruše atd. jen vytáhneš závlačku a zajišťovací kolíček a bránu si manuálně otevřeš se zabudovaným si o tom můžeš nechat zdát.

PS.Nadzemní dokážou i víc než 90°

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podzemní pohon se dá nouzově odblokovat úplně stejnou jednoduše jako nadzemní výhoda podzemního je že není vidět a dá se namontovat třeba do průjezdu bez zmenšení šířky montoval jsem jich už několik a nesou brány i o váze 400kg na křídlo již několik let a bez problémů. Motory používám CAME nevýhoda podzemních je jen větší cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Neříkám, že zrovna ty co jsem dal odkazy, nechám si doporučit co používáte a co je kvalita.

Na ty nice dejte prosím odkaz, které používáte.

Tady jsem našel zajímavé pohony:

http://www.epohony.cz/ep-wing-4000-kit-pohony-kridlovych-bran-do-4m-kridlo

A co je super, toto využiju.

-Vstup pro klíčový spínač nebo tlačítko pro ovládání pohonu

bez dálkového ovladače.

-Vstup pro pěší

[upravil dne 7.7.2014 11:59 od Francouz_407]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem si udělal samonosnou bránu, kterou bohužel mít nemůžeš, jak jsi psal výše, použil jsem k pohonu servomotor na otáčení opravdu velkých antén :D, místo ozubnice zadní kolo z motorky a řetěz též asi ze tří fichtlů :D Chodí to nádherně

Jen tak pro zajímavost ta brána je 1,5 metru vysoká a 6 metrů dlouhá a bez jakýchkoliv prken či pletiva má hmotnost blížící se těm 150 (možna 170 kg)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný, je to škoda

jinak kdybych neměl k dispozici vše (myslím motor a nespočet časových relé sirius) šel bych do řešení firmy Nice, mají to docela propracovaný, včetně otevření jen na průchod osoby (brána se nemusí otevírat celá) a mají i v čechách všechny náhradní díly (i když v Polsku jsem našel ty samé díly cca o 40% levnější - šlo o ozubnice a rozetu, která bránu otvírá :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem loni, křídlo 2,5x2m, hmotnost nevím přesně, ale je to strašně těžké... :)

Použil jsem něco odsud - http://www.pohonservis.cz/pohony-kridlovych-bran-primocare/.

Zatím spokojenost, dodání přes eshop.

Mimochodem - mám v šuplíku nějaké ovládače zn. NICE, kdyby měl někdo zájem, dodám specifikaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...